Pagalvės pasirinkimas pagal miego pozas

 Pagalvės pasirinkimas pagal miego pozas

Ar miegate ant šono, o gal ant nugaros? Priklausomai nuo mėgstamos padėties, turėtumėte pasirinkti tinkamo aukščio, kietumo ir formos pagalvę, kad kaklas ir stuburas būtų tinkamoje padėtyje. Jei pasirinksite netinkamą pagalvę, jūsų stuburas visą naktį bus įtemptas ir perkrautas. Toks miegas atneša ne palengvėjimą ir atsigavimą, o tik skausmą ir dirginimą. Rinkoje rasite įvairių pagalvių, tinkančių skirtingiems skoniams ir padėčiai. Kuri iš jų geriausiai tinka jums?

Mėgstamiausia miego padėtis: ant šono

Tai labiausiai paplitusi ir kineziterapeutų dažnai rekomenduojama padėtis, primenanti kūdikio padėtį motinos pilve. Verta prisiminti, kad šiuo atveju svarbu pasirinkti, ant kurio šono miegosite – padėtis ant kairiojo šono yra neabejotinai sveikesnė.

Jei mėgstate miegoti ant šono, geriausias pasirinkimas – profiliuota ortopedinė pagalvė su aukštesniu kraštu, kurios aukštis turėtų atitikti jūsų kūno sudėjimą ir pečių plotį. Šio tipo pagalvių yra kelių dydžių ir skirtingų užpildų – poliuretano putų arba termoplastinių putų.

Mėgstamiausia miego padėtis: ant nugaros

Tikriausiai sveikiausia miego padėtis, kurioje kūnas gali visiškai atsipalaiduoti. Tačiau vis tiek reikia užtikrinti, kad kaklas ir galva būtų tinkamai paremti. Pagalvė, skirta miegoti ant nugaros, turėtų būti šiek tiek žemesnė nei skirta miegoti ant šono, tačiau vis tiek naudinga turėti papildomą paminkštinimą pagalvės apačioje, kad tinkamai palaikytumėte kaklą.

Šiuo atveju ergonominės pagalvės yra geras pasirinkimas. Galite rinktis iš įvairių dydžių ir užpildų. Gamtos mylėtojai taip pat bus patenkinti – viena iš užpildų rūšių yra vadinamosios bio elastinės putos, pagamintos iš sojos.

Miegojimui ant nugaros galite rinktis ir klasikinę pagalvę. Puikus pasirinkimas – pūkinės pagalvės arba pagalvės su augaliniu užpildu, pavyzdžiui, grikių ar speltos kviečių.

Mėgstamiausia miego padėtis: ant pilvo

Miegojimas ant pilvo nėra viena sveikiausių padėčių – jis sukelia spaudimą vidaus organams, apsunkina virškinimą, kvėpavimą. Ji taip pat kenkia stuburui ir visai raumenų bei kaulų sistemai. Tačiau jei ši padėtis jums patinka ir negalite nuo jos atsikratyti, naudokite tinkamą pagalvę, kad sumažintumėte žalą.

Pagalvė, skirta miegoti ant pilvo, turi būti plokščia. Šiuo atveju ypač rekomenduojamos klasikinės formos ir nedidelio aukščio pagalvės, pavyzdžiui, 9 cm aukščio ergonominė pagalvė, kuri dėl švelnaus profilio užtikrina patogų miegą ir mažina raumenų įtampą. Kadangi ji pagaminta iš labai elastingų putų, garantuoja prigludimą prie kūno. Jei pirmenybę teikiate natūralioms medžiagoms, rinkitės pusiau pūkinę pagalvę. Ji suteiks reikiamą aukštį miegant ant pilvo ir bus puri, minkšta ir švelni.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video