Nuo sausio minimali alga didės iki 730 eurų

 Nuo sausio minimali alga didės iki 730 eurų

BNS Juliaus Kalinsko nuotr.

Vyriausybė trečiadienį pritarė siūlymui minimalią mėnesio algą (MMA) nuo 2022 metų sausio didinti 88 eurais (beveik 14 proc.) – nuo 642 iki 730 eurų. Šiemet galioja 642 Eur MMA. Atskaičius mokesčius MMA sieks 518 eurų į rankas. Minimalus valandinis atlygis augs nuo 3,93 iki 4,47 euro. Kartu nuo Naujųjų metų įsigalios ir prievolė mokėti atlyginimus tik pavedimais.

Vyriausybė papildomai rekomendavo socialiniams partneriams kolektyvinėse sutartyse nustatyti didesnius atlyginimus, nei minimalūs. Pagal Darbo kodeksą minimalus atlyginimas turėtų būti mokamas tik už nekvalifikuotą darbą.

Nuo kitų metų įsigalioja ir Darbo kodekso pataisa, pagal kurią darbo užmokestis ir kitos su darbo santykiais susijusios išmokos, taip pat dienpinigiai ir komandiruotės išlaidų kompensacijos, privalės būti mokamos pavedimu į darbuotojo nurodytą mokėjimo sąskaitą.

SADM duomenimis, šių metų liepą buvo apie 127 tūkst. darbuotojų, gaunančių MMA ir mažiau. Biudžetinėse įstaigose tokių darbuotojų buvo apie 17 tūkst.

Atlyginimą didins ne tik pats MMA pokytis, bet ir didesnė mokesčių lengvata – neapmokestinamųjų pajamų dydis (NPD) kitąmet mažiausias pajamas gaunantiems asmenims padidės 60 eurų ir sieks 460 eurų.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė yra sakiusi, kad tai būtų vienas reikšmingiausių MMA padidėjimų per dešimtmetį.

Pasak Lietuvos banko ekonomistų, MMA padidinus 13,7 proc., vidutinis darbo užmokestis 2022 metais augtų maždaug 1,5 punkto sparčiau nei jos nedidinant. 

Dėl MMA didinimo valstybės biudžeto lėšų poreikis sudarys apie 31,3 mln. eurų.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video