Ne visi pašalpų gavėjai nori už pašalpas atidirbti

 Ne visi pašalpų gavėjai nori už pašalpas atidirbti

Asociatyvi „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Kėdainių rajono savivaldybėje asmenys, kurie gauna socialinę paramą – socialinę pašalpą ar būsto šildymo kompensaciją – pasitelkiami visuomenei naudingai veiklai atlikti. Iš viso rugsėjį parama buvo skirta 627 asmenims, o darbuotis buvo pakviesti 124 asmenys. Ir vis dėlto ne visi, gavę kvietimą prisidėti prie bendruomenės gerovės, tuo džiaugiasi.

Mano, kad tokia tvarka yra nesąžininga

Nors tik nedidelė dalis žmonių, gaunančių socialinę paramą, yra kviečiami atlikti visuomenei naudingą veiklą, tačiau ir iš tų, kurie pakviečiami, ne visi tą nori daryti. Štai visai neseniai socialiniame tinkle vienas kraštietis skundėsi, esą nesąžininga, kad už pašalpas reikia atidirbti, ir  kad kitos savivaldybės tokios praktikos netaiko.

Visgi Kėdainių rajono savivaldybės Socialinio skyriaus vedėja Jūratė Blinstrubaitė akcentavo, kad visuomenei naudinga veikla – nėra atidirbimas už socialinę paramą.

Visuomenei naudinga veikla yra neatlyginamos nedidelės apimties visuomenei naudingos paslaugos, kurias savivaldybės teritorijos gyventojai atlieka bendruomenės labui. Tokie asmenys darbuojasi seniūnijose, jų darbus kuruoja būtent seniūnai. Tokia pati tvarka galioja ir kitose šalies savivaldybėse.

Kėdainių rajono savivaldybės Socialinio skyriaus vedėja Jūratė Blinstrubaitė akcentavo, kad visuomenei naudinga veikla – nėra atidirbimas už socialinę paramą./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Kėdainiuose ir Dotnuvoje – daugiausiai

Šių metų pirmąjį pusmetį visuomenei naudingai veiklai atlikti daugiausiai žmonių buvo pasitelkta Kėdainių miesto seniūnijoje – čia darbavosi 124 asmenys, Dotnuvoje – 93 gyventojai. Mažiausiai paramą gaunančių asmenų buvo pasitelkta Josvainiuose – vos 14, Gudžiūnuose 17 asmenų.

Visuomenei naudinga veikla laikomas teritorijų, skirtų visuomenės poreikiams, tvarkymas: parkų, miškų, medelynų, želdinių, krūmų tvarkymas ir priežiūra, taip pat veikla socialinėse, švietimo, sveikatos, kultūros ir kitose įstaigose ir institucijose, nevyriausybinėse organizacijose.

Kėdainių rajono savivaldybėje asmenys, kurie gauna socialinę paramą – socialinę pašalpą ar būsto šildymo kompensaciją – pasitelkiami visuomenei naudingai veiklai atlikti.

Aut. past.

Taip pat gyventojai gali padėti organizuojant kultūrinius, sporto ir kitus renginius, teikiant socialines paslaugas.

Organizuojant visuomenei naudingą veiklą atsižvelgiama į asmens, pasitelkiamo visuomenei naudingai veiklai atlikti, profesinį pasirengimą, asmeninius gebėjimus ir kita.

Neprisidedant parama nutraukiama

Vis dėlto tie, kurie gali atlikti visuomenei naudingus darbus ir pasirenka to nedaryti, socialinės
paramos nebegauna.

Kėdainių rajono savivaldybėje didelė dalis paramos gavėjų apskritai nepasitelkiami visuomenei naudingiems darbams – tai pensinio amžiaus žmonės, nėščios moterys, tėvai, auginantys mažylius iki 3 metų arba iki 8 metų, jei jie negali lankyti švietimo įstaigos pagal gydytojų rekomendaciją, arba ugdymo įstaigoje nėra vietų.

Visuomenei naudingos veiklos neatlieka tie, kurie slaugo ar prižiūri kitą asmenį, kurie patys yra neįgalūs, gydosi sveikatos priežiūros įstaigose arba turi išduotą elektroninį nedarbingumo pažymėjimą.

Aut. past.

Taip pat visuomenei naudingos veiklos neatlieka tie, kurie slaugo ar prižiūri kitą asmenį, kurie patys yra neįgalūs, gydosi sveikatos priežiūros įstaigose arba turi išduotą elektroninį nedarbingumo pažymėjimą.

Tie, kurie dalyvauja aktyvios darbo rinkos politikos ir (ar) savivaldybės administracijos parengtoje užimtumo didinimo programoje, taip pat nekviečiami atlikti visuomenei naudingos veiklos.

17 Komentarai

 • Tą nepraustaburne blinstrubaite seniai laikas atleisti iš pareigų, arba iki eilinės darbuotojos. Ji nesveika yra!

  • Peni niems i visas skiles,o ne veltui pašalpas.Darbas,arbas,darbas.(учитса,учитса,учитса).

 • Pritariu reikia keisti soc.vadove labai nemaloni ir netaktiška asaba .Ne tokia vieta jai dirbant su negalia ir kitais zmonemis apsilankant pas ja .

 • Norėjau, kanditatuoti į socialines darbuotojas savivaldoje pasitraukus Štelmokui. Bet man patarė to nedaryti, nes ponia vedėja Blinstrubaitė… Švelniai tariant su ja neįmanoma dirbti. Tai ir atsisakiau. Galėtų savivaldybė paklausinėti socialinių darbuotojų apie atmosferą darbe, apie panelės valdymą.
  Užsisėdėjo ir užrūgo vietoje, gapo pūliniu, neleidžiančiu

 • koks čia gali būti nori/nenori… Gaut pinigus nedirbant, tai tik toks noras?????? Gal ir neblogai. Bet NETEISINGA. IR GERAI KAD TAIP NĖRA. jei neturi darbo, valstybė (o tai reiškia iš mūsų visų uždirbtų pinigų) suteikiamos pašalpos, t.y pinigai pragyvenimui. Minimalūs. Tai tas atidirbimas ir yra DARBAS. Ir pašalpa- kaip atlygis. Kas čia ir bus jei bambas išpūtę pašalpiniai drybsos ir dykai pinigus gaus. Jau negana kad maistą gauna. Ir dar bl blogai.
  O su Blinstrubaite viskas gerai. Ji griežta ir teisinga. Rašau taip nes žinau. Netoleruoja tinginystės. Šaunuolė.

 • Pūliniu, neleidžiančiu augti ir tobulėti

 • Kojas ir rankas išlaužyt jei nesugeba atidirbt.

 • Man dupkite Blonstrubaitės numerį as ją pakabinsiu mano ūgis jai kaip tik tinkamas ;-*

  • Tu esi saviblėdos gėda – mažiukas žemarūris. Tinkamas esi tik užpakaliams laižyt

 • Šaunuolė. Nėr ko dikaduoniams mūsų visų pinigus dalint. Tegul .padirba nors truputi.

 • Beveik visi pašaliniai geriantys ir tinginiai kodėl .mes tokius turim išlaikyt

  • Pagal savo rašliava, tai pati tur būt įmetusi….

 • ir joje užfiksuota neprievarta?Pagal ją prievartinis darbas draudžiamas.Jei valstybė apsiėmė spręst tą reikalą su pašalpomis- lai sprendžia ,o ne atiduoda šį klausimą rajoniniams biurokratams,kurie per galvą versdamiesi ne vieną konstitucijos straipsnį pamina.

  • Tai ir nėra prievartos. Nenori padėti visuomeniškais darbais – visuomenė nenori tau padėti pinigais. Visiems lygios teisės.

 • Lietuvos istatymai berots skamba taip negali but darbas be apmokejimo.taip jai turit dar u idarbinkit,ojai ne mokekit pašalpas nekeldami salygu.nes tai kvepe korupcija is valdzio puses.

 • aš pasikartosiu.Mūsiškiai ,kaip ir vokiečių mutter Merkel,plačiai atvėrė valstybės kišenę.Tik vieni pašalpiniams,kiti ,,refugeliams“. Ir rezultatus matome-vokiečių ekonomika buksuoja,o mes tik dešimtimis milijonų begalime remt Ukrainą.Užtat Vokietija jau imasi išorės sienų kontrolės,o mes savus pašalpinius,,savanoriškai “talkininkaut raginame.

 • jeigu už pašalpą reikia atidirbti tai čia jau yra ne pašalpa o užmokestis už darbą (darbo užmokestis). turėtų būti pagal įstatymą kažkas panašaus į minimumą arba daugiau.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video