Mokėjimas mokytis: būdai greičiau įsiminti informaciją studijuojant

 Mokėjimas mokytis: būdai greičiau įsiminti informaciją studijuojant

Mokymasis – protinis darbas, kuris ne visuomet greitai duoda norimus rezultatus. Vienam naują informaciją pavyksta įsiminti greitai – kitam reikia kur kas daugiau laiko. Prasidėjus egzaminų laikotarpiui, per trumpą laiką reikia išmokti ir pakartoti nemažai informacijos, tad internete ne retas ieško informacijos apie tai, kaip greitai mokytis,  kaip prisiminti dalykus, skaitomi patarimai apie mokymąsi ir atmintį. Mokslo bazė dalinasi keliais būdais, kurie ruošiantis pamokoms ir egzaminams padės greičiau įsisavinti informaciją.

Nusiteikimas

Kaip manote, ar nusiteikimas gali būti svarbus veiksnys pagreitinantis/sulėtinantis naujos informacijos įsiminimą? Tikrai taip! Dalis moksleivių vienas pamokas „mėgsta“, kitas ne. Pavyzdžiui, jei tau matematikos pamokos „kančia“ ir jau su tokia nuotaika eini į pamoką – tikėtis gerų rezultatų neverta.

Tokiu atveju žmogaus smegenys iškart bloguoja naują informaciją. Stenkitės neturėti išankstinių nuomonių apie vieną ar kitą pamoką ar apie informaciją: „Šito aš tikrai nesuprasiu“, „Šito tai tikrai neišmoksiu“ ir pan.

Patarimai kaip greičiau įsiminti informaciją egzaminui

Galvok logiškai

Mokydamiesi naują informaciją dažnai atrodo, jog „iškalimas“ yra pats geriausias būdas, tačiau tokia informacija žmogaus smegenyse neužsiliks. Siekiant informaciją išmokti ilgam – turite galvoti logiškai. Ką tai reiškia? Perskaitę sakinį galvokite, ką juo norėjo pasakyti? Perskaitę kelis sakinius ar pastraipą įvardinkite kelis svarbiausius teiginius.

Pasibrauk svarbiausius dalykus

Informacijos ruošiantis egzaminui tenka perskaityti ir išmokti nemažai, tad skaitydamas naują informaciją stenkis atsirinkti ir pasižymėti svarbiausius aspektus. Pasibrauktus teiginius stenkitės įsidėmėti, o likusią informaciją tik peržiūrėkite. Toks medžiagos pasižymėjimas leis greitai ir lengvai pasikartoti naudingą informaciją ateityje, pavyzdžiui likus dienai iki egzamino.

Susiekite informaciją su paveikslėliais

Tikriausiai atkreipei dėmesį, jog įvairioje mokomojoje literatūroje yra ne tik vientisas tekstas, tačiau pateikiama ir nemažai iliustracijų. Kam jos yra reikalingos? Paveikslėliai dažnai papildo teksto mintį. Mokiniams ar studentams yra daug lengviau prisiminti informaciją, kai ji yra pavaizduota karikatūros pavidalu.

Pavyzdžiui, iliustracijoje matote pavaizduotus valdovus ir metus. Toks piešinys tikrai padės geriau įsidėmėti istorinės asmenybės valdymo metus.  Tad jei analizuodami naują temą matote ir paveikslėlius būtinai juos išanalizuokite, jie pateikti ne šiaip sau, tai palengvins naujos medžiagos įsisavinimą.

Kurkite asociacijas

Mokydamiesi naują informaciją, nebijokite ją sieti su įvairiomis asociacijomis. Pavyzdžiui, jei mokotės biologiją ir reikia prisiminti riebaluose tirpius vitaminus: A, E, D, K. Galima mintyse susidėlioti sau žodį „DEKA“ (dėka, nuo žodžio dėkoti), tokia asociacija tikrai palengvins įsiminimą ir egzamino metu tikrai nesumaišysite prisiminę žodį „dėka“.

Keiskite mokymosi taktikas

Šiais laikais mokytis galima įvairiai. Galima skaityti knygas. Galima žiūrėti video, klausyti audio knygų, paskaitų ir pan. Visos mokymosi priemonės yra geros, tačiau naudinga prisiminti tai, jog keisdamas mokymosi taktikas daug lengviau įsidėmėsi naują informaciją. Taip pat mokytis gali padėti geras pavyzdys. Tad perskaitęs skyrių knygoje viena ar kita tema, rekomenduojama peržiūrėti ir video medžiagą ta pačia tematika ar atlikti savikontrolės užduotis/ testus  internete.

Mokydamiesi darykite pertraukas

Informacijos gausa gali itin išvarginti ir pernelyg „užsigriebti“ nereikėtų. Nesistenkite visko išmokti per „vieną naktį“. Daug naudingiau bus, jei mokysitės mažomis dalimis, reguliariai darydami pertraukas.  O kai reikia naudosite pavyzdžius.

Kasdien medituokite bent po 15min. Susitelkimas nuramins smegenis. Pailsėsite, toliau galėsite mokytis ir lengvai įsidėmėti naują informaciją.

Tikimės, jog šios idėjos apie greitesnį informacijos įsiminimą padės jums ruoštis pamokoms ir egzaminams. Sėkmės!

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video