Miesto centre užsiliepsnojo senjoro vairuojamas automobilis

 Miesto centre užsiliepsnojo senjoro vairuojamas automobilis

Nors ugniagesiai atvyko labai greitai, lengvasis automobilis nesudegė, tačiau gaisro metu išdegė variklio skyrius, apdegė kapotas, stiklas./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Antradienio rytą Kėdainių miesto centre užsiliepsnojo lengvasis automobilis „Peugeot“, kuriuo vyko garbaus amžiaus senjorų pora. Tiesa, ugniagesių kviesti niekam neprireikė, mat nelaimė įvyko prie pat ugniagesių būstinės, tad užsidegusį automobilį jie patys pamatė ir operatyviai suskubo nelaimėliams į pagalbą.

Vyko pas dantistą

Senjorų pora pasakojo, kad iš Plinkaigalio vyko į Kėdainius pas dantų gydytoją. Kelionė ne pirmos jaunystės, bet vis dar techniškai tvarkingu automobiliu vyko sklandžiai, kol pačiame miesto centre, įvažiuojant į „Maximos“ aikštelę, iš po automobilio variklio dangčio ėmė virsti dūmai, pasirodė ugnis.

Senjorai labai išsigando. Iš pradžių jie nesuprato, kas vyksta, bet pajutę dūmus išlipo iš automobilio.

Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Pastebėjo ugniagesiai

Gaisrą net nekviesti pastebėjo patys ugniagesiai.

Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos II pamainos vadas, vyresnysis leitenantas Gintaras Grunskis sušuko kolegoms, kad prie gaisrinės dega automobilis.

Ugniagesiai labai operatyviai gaisriniu automobiliu privažiavo prie degančio lengvojo automobilio ir jį užgesino.

Nors ugniagesiai atvyko labai greitai, lengvasis automobilis nesudegė, tačiau gaisro metu išdegė variklio skyrius, apdegė kapotas, stiklas.

Gaisras, pirminiais duomenimis, kilo dėl gedimo elektros instaliacijoje.

Senjorai labai pergyveno dėl įvykio ir dėkojo likimui, kad nelaimė juos ištiko prie ugniagesių būstinės, o ne nuošalioje vietoje.

Aut. past.

Dėkojo ugniagesiams

Senjorai labai pergyveno dėl įvykio ir dėkojo likimui, kad nelaimė juos ištiko prie ugniagesių būstinės, o ne nuošalioje vietoje.

„O kas būtų, jei mašina būtų užsidegusi kur nors kaime, kelyje? Baisu. Dabar mes net nespėjome niekam paskambinti, net pagalbos nespėjome išsikviesti – ugniagesiai patys prisistatė.

Jie nustūmė mūsų automobilį į aikštelę, kur jį paims traliukas. Mūsų mašina eismui trukdė. Džiaugiamės, kad mums padėjo ir dėkojame“, – kalbėjo plinkaigaliečių pora. 

Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Kaip elgtis?

Ugniagesiai pabrėžia, jog gaisras automobilyje plinta itin sparčiai, tad ir reaguoti į grėsmę reikia nedvejojant.

Pamačius gaisrą reikia nedelsiant skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112 ir kviesti ugniagesius.

Variklio dangtį atidaryti galima tik rankoje laikant naudoti paruoštą gesintuvą. Jis mašinoje turi būti lengvai prieinamoje ir greitai pasiekiamoje vietoje. Rekomenduojama vežiotis sertifikuotą miltelių gesintuvą.

Siekiant išvengti liepsnos pliūpsnio iš po kapoto, ugnį slopinti gesintuvu reikia pradėti variklio dangtį pakėlus tik truputį.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video