Mediniai namai: 5 faktai, kuriuos reikia žinoti apie jų šildymą

 Mediniai namai: 5 faktai, kuriuos reikia žinoti apie jų šildymą

Nors esant šaltoms klimato sąlygoms iš medžio rąstų pagaminti namai pasižymi gera izoliacija, norint juose gyventi ištisus metus, be papildomo šildymo išsiversti bus gana sunku. Todėl, siekiant maksimalaus šildymo efektyvumo, reikėtų pasirinkti rąstiniams nameliams tinkamą šildymo sistemą. Vis dėlto, namelio šilumai palaikyti ne mažiau svarbi yra ir aukšta medienos kokybė, nes mediena, kaip statybinė medžiaga, yra natūraliai linkusi išlaikyti šilumą. Rąstinius namus iš tokios medienos gaminanti įmonė Meistro Namai teigia, jog kokybiška, namo statyboms naudojama mediena leis gerokai sumažinti namo eksploatacijos kaštus šaltuoju laikotarpiu.

„Mūsų mediniai namai pasižymi ypač didele šilumine mase, kas reiškia, jog komfortabilią temperatūrą medinukas bus linkęs išlaikyti ištisus metus, o jo sienos užtikrins aukštą izoliaciją, leisiančią sutaupyti ne mažai šildymo energijos“,– pasakoja įmonės atstovai ir dalijasi 5 naudingais patarimais, kurie padės namelio šilumą optimaliomis energijos sąlygomis palaikyti ištisus metus.

1. Dizainas

Ne mažiau nei kokybiška mediena izoliacijai svarbu tai, kaip suprojektuoti jūsų mediniai namai. Meistro Namai atstovų teigimu, du svarbiausi elementai, į kuriuos vertėtų atkreipti dėmesį, yra lubos ir langai. Pavyzdžiui, geriausia šilumos izoliacijos atžvilgiu yra įsirengti paprastesnio dizaino – šiek tiek įleistas arba visiškai plokščias lubas. Nors savo išvaizda jos greičiausiai neprilygs smailėjančioms luboms, tikrai jas lenks šilumos energijos saugojimo srityje.

Įmonės Meistro Namai atstovai teigia, jog tinkamų langų pasirinkimas yra taip pat labai svarbus energetiniam medinio namelio efektyvumui, todėl statydami rąstinį namą įsitikinkite, kad jo langai – su stiklo paketais. Dvigubo stiklo paketai, be abejonės, padės išlaikyti tik dar geresnę šilumos izoliaciją.

Visi mūsų įmonės pagaminti mediniai namai yra parduodami jau su aukščiausios kokybės langais, padėsiančiais išsaugoti šilumą šaltuoju metų laiku. Dažniausiai tai – pakreipiami ir pasukami laminuoti mediniai langai iš dvigubo stiklo bei su kokybiškomis rankenomis, užtikrinančiomis šilumos pralaidumo prevenciją.

2. Izoliacija

Kadangi mediniai rąstai yra laikomi puikiais šilumos izoliatoriais, ne retai pasitaiko atvejų, kai statydami rąstinį namelį klientai neskiria pakankamai dėmesio kitiems izoliacijos darbams. Vis dėlto tam, kad mediniai namai būtų iš tiesų šilti tiek žiemą, tiek vasarą, būtina pasirūpinti visapusišku jų sandarumu ir juos apšiltinti. Įmonės Meistro Namai specialistų teigimu, izoliacija ypač svarbia laikoma stogo ir grindų srityse – net 70% jūsų rąstinio namo šilumos gali būti prarasta būtent per šias vietas. Pasirūpinus jų apšiltinimu, namo energetinis efektyvumas pasikeis kardinaliai.

3. Šildymo galimybės

Mediniai namai, pastatyti iš rąstų, gali būti apšiltinami lygiai taip pat, kaip ir mūriniai. Atlikus šiuos apšiltinimo darbus, žiemos metu šilumą rąstiniuose namuose galėsite palaikyti ir su elektriniais šildytuvais. Tais atvejais, jei vasarnamyje šaltuoju metų laiku praleidžiate daugiau laiko, rekomenduojama apsvarstyti ir židinio ar net šildymo katilo įsirengimą, puikiu variantu gali tapti ir šildomos grindys. Papildomos šilumos suteiks ir užuolaidos bei kilimai.

4. Pamatai

Profesionaliai suprojektuoti pamatai – dar viena priežastis, kodėl mediniai namai gali pasižymėti ypač aukšto lygio šilumos izoliacija. Jie neleis, kad žemė absorbuotų šilumą iš rąstinio namo vidaus. „Visi mūsų įmonės gaminami nameliai pasižymi standartine 19 mm grindų izoliacija, tačiau, galutinį sprendimą, kokius pamatus ir izoliaciją taikyti jūsų mediniam nameliui, priimsime geriau įvertinę norimą projektą“,– informacija dalijasi Meistro Namai komanda.

5. Drėgmės kontrolė

Mediena natūraliai yra linkusi sugerti ne mažą kiekį vandens, tačiau ši jos savybė, priešingai nei savaiminė šilumos izoliacija, medinių namų statyboms nėra naudinga ir, netgi, žalinga. Ne retai per didelis drėgmės kiekis medinių namų sienose paskatina veistis kenkėjus, o tai vėliau priveda ir prie medienos puvimo ar kitų, sunkiai išsprendžiamų problemų.

Kad taip neatsitiktų, rąstus prieš jų naudojimą statyboms reikia ne tik specialiai paruošti, bet ir reguliariai prižiūrėti jau po medinio namo statybų – dažyti bei užtikrinti medinių sienų apsaugą specialiomis priemonėmis, apsaugančiomis nuo miltligės, pelėsių, termitų bei puvimo.

Meistro Namai įmonės gaminami mediniai namai pasižymi ypač aukšta rąstų kokybe bei profesionaliu apdirbimu. Savo klientams rekomenduojame ir geriausias medžiagas nuolatinei jų priežiūrai.

Rąstiniai nameliai pasižymi ne tik ypatingu grožiu, bet ir ekonomiškumu bei ilgalaikiškumu, todėl juos įsigyti tiek poilsiui, tiek nuolatiniam gyvenimui – dėmesio vertas sprendimas.

1 Komentaras

  • ačiū, naudinga informacija. mes turim židinį sodo namelyje, tiek kiek naudojam tiek užtenka, bet jei ten būti dažniau ar nuomoti, tai tektų rinktis kažką kitko.. normalų šildyno būdą, kokį siurblį dėti https://www.sanleja.lt/katalogas/silumos-siurbliai/

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video