Mažieji puoselėja tradicijas

 Mažieji puoselėja tradicijas

Kėdainių lopšelio-darželio „Puriena“ etnokultūros komanda džiaugiasi šių mokslo metų veikla, įvykusiais renginiais ir patirtimi./Organizatorių nuotr.

Džestina BORODINAITĖ

Kėdainių lopšelio-darželio „Puriena“ etnokultūros komanda džiaugiasi šių mokslo metų veikla, įvykusiais renginiais ir įgyta nauja patirtimi. Nors metai dėl pandemijos buvo ypatingi – dauguma planuotų, tradicinių renginių persikėlė į virtualią erdvę, nuotolinius susitikimus, bet tai nesutrukdė puoselėti etnokultūros palikimo ir švęsti šventes lietuvių liaudies kūrybos dvasioje.

Užbaigė projektą

„Etnokultūrinių renginių, projektų metu ugdėsi vaikų tautinis ir pilietinis sąmoningumas ir pažinimas, meilė tėvynei, savo gimtajam miestui, savo įstaigai ir šeimos bei tautos tradicijoms.

Virtualiai užbaigtas tarptautinis projektas „Atraskime praeitį, įkvėpkime ateitį“ tarp Latvijos, Estijos, Grenlandijos ir Lietuvos ikimokyklinių įstaigų.

Projekto partneriai susipažino su Baltijos ir Šiaurės šalių ikimokyklinių ir priešmokyklinių įstaigų vykdoma etnokultūros puoselėjimo programa, dalinosi patirtimi, plėtojosi edukaciniai, kultūriniai ryšiai“, – šiais mokslo metais priešmokyklinio ugdymo įstaigoje įgyvendintą projektą pristato lopšelio-darželio „Puriena“ etnokultūros komandos narė Gintarė Brazinskienė.

Kėdainių lopšelio-darželio „Puriena“ etnokultūros komanda džiaugiasi šių mokslo metų veikla, įvykusiais renginiais ir patirtimi./Organizatorių nuotr.

Minėjo šventes

Taip pat „Purienos“ bendruomenė tradiciškai šventė Mykolines ir Pyragines, virtualiai ugdymo įstaigos auklėtinius ir jų šeimas lankė Trys Karaliai bei nuotaikingi Užgavėnių persirengėliai.

„Be to, dalyvavome Sausio 13-osios akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“, šventėme Lietuvos nepriklausomybės paskelbimo ir atkūrimo šventes, džiaugėmės Velykų linksmybėmis, virtualiai sveikinome mamas Motinos dienos proga bei šeimas Šeimų dienoje, mokėmės darbelių Amatukų dienoje.

„Etnokultūrinių renginių, projektų metu, ugdėsi vaikų tautinis ir pilietinis sąmoningumas ir pažinimas, meilė tėvynei, savo gimtajam miestui, savo įstaigai ir šeimos bei tautos tradicijoms.

G. Brazinskienė

O kiek gražių darbelių sukūrė vaikai. Mažųjų kūrybinių darbų parodos paskirtos Lietuvai, Lino keliui, Velykų margučiams ir Šeimos dienai!

Džiaugiamės bendryste, gera nuotaika, kūrybiniu polėkiu ir meile mūsų tautos etnokultūros lobynui.

Na, o labiausiai džiugina žinojimas, jog visa „Purienos“ bendruomenė net ir nelengvu laikotarpiu sugebėjo įveikti mestus jai iššūkius ir, stengdamasi vaikams perteikti etnokultūros žinias, vykdė įvairias veiklas, kurios lavino vaikų vaizduotę, skatino formuotis tautinei savimonei bei ugdė vaikų bendrąsias kompetencijas“, – per mokslo metus nuveiktais darbais pasidžiaugė G. Brazinskienė.

Kėdainių lopšelio-darželio „Puriena“  aktyvią etnokultūros komandoje 5 pedagogės: G. Brazinskienė, V. Jasenkaitė, G. Žiužnienė, R. Vigelienė, L. Rušienė.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video