„Lifosa“ teisis su Finansų ministerija dėl nekompetentingo administratoriaus paskyrimo

 „Lifosa“ teisis su Finansų ministerija dėl nekompetentingo administratoriaus paskyrimo

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Dėl „Lifosos“ administratoriaus bėdų turi ir savivaldybė – jo likviduojamą įmonę padavė į teismą

Rasa JAKUBAUSKIENĖ

Neapsikentusi laikinojo administratoriaus nekompetencijos ir nuolatinio siekio kenkti įmonės veiklai, trąšų gamintoja AB „Lifosa“ Vilniaus apygardos administraciniam teismui pateikė skundą, kuriuo ginčija finansų ministro įsakymą skirti laikinąjį administratorių, kuris neturi verslo valdymo kompetencijų. Buvęs ilgametis gamyklos vadovas Jonas Dastikas pažymi, kad chaosu virtusią gamyklą jau palieka vertingi specialistai, o „Lifosos“ problema nėra vienos gamyklos problema – vyksta grandininė reakcija, kuri skaudžiai atsiliepia ir kitoms Lietuvos įmonėms. Tačiau, pasirodo, laikinasis „Lifosos“ administratorius Egidijus Kaselis galvos skausmu tapo ne tik „Lifosai“, bet ir Kėdainių rajono savivaldybei. Ši turi su juo problemų kaip su UAB „Baltic hydroenergy“ likvidatoriumi ir taip pat, kaip ir „Lifosa“, yra priversta šias problemas spręsti per teismą.

Nutekino konfidencialius dokumentus

Kaip buvo rašoma gamyklai atstovaujančios advokatų kontoros „Motieka ir Audzevičius“ „Rinkos aikštei“ atsiųstuose atsakymuose, toks neapdairus kompetencijų stokojančio laikinojo administratoriaus skyrimas „yra akivaizdus Europos Sąjungos ir nacionalinės teisės pažeidimas, kurio tikslas yra neteisėtas „Lifosos“ ir jos veiklos apribojimas.

Nei bendrovei „Lifosa“, nei jos patronuojančiai bendrovei „EuroChem Group“, įsikūrusiai Šveicarijoje, ES sankcijos netaikomos. „Lifosa“ nepriklauso ir nėra kontroliuojama asmens, kuriam taikomos sankcijos.

Tai jau pripažino kelios kitos ES šalys, įskaitant Belgiją, kurioje, esant identiškai teisinei situacijai, buvo leista veikti daug didesnei „EuroChem Group“ dukterinės bendrovės gamyklai (priešingai nei Lietuvoje).“

Anot įmonei atstovaujančių teisininkų, „tikimasi, kad teismas, priimdamas sprendimą, atsižvelgs į tai, kad AB „Lifosa“ yra labai svarbi ne tik pasauliniam maisto tiekimui, bet ir Kėdainių regiono vietos ekonomikai bei daugiau nei 1 000 gamyklos darbuotojų pragyvenimui.“

„Tiek „EuroChem“, tiek „Lifosa“ labai apgailestauja, kad geranoriški bandymai išspręsti šį klausimą atvirai ir skaidriai susidūrė su institucijų tyla ir konfidencialių, slaptų dokumentų nutekinimu, o tai sukėlė dezinformaciją ir papildomą žalą vertingos vietinės įmonės reputacijai“, – rašoma atsiųstuose atsakymuose.

Laikinasis „Lifosos“ administratorius Egidijus Kaselis galvos skausmu tapo ne tik „Lifosai“, bet ir Kėdainių rajono savivaldybei./
Kėdainių r. savivaldybės nuotr.

Pasiteiravus, kiek laiko gali užtrukti teisminiai procesai, advokatų kontoros atstovai vylėsi, jog teismas atsižvelgs į situacijos rimtumą ir šio skundo nagrinėjimo nevilkins. 

„Teisminių procesų trukmės prognozuoti neįmanoma, nes AB „Lifosa“ to negali kontroliuoti, tačiau tikimės greito ir veiksmingo sprendimo.

Tikime, kad teisminėse ir administracinėse instancijose bus atsižvelgta į šio klausimo skubumą: kiekvieną dieną, kai gamykla neveikia ir (arba) jos gamyba apribojama, tūkstančiai tonų trąšų ir pašarų produktų negali patekti į pasaulines rinkas būtent tuo metu, kai jų labai trūksta ir gresia pasaulinė maisto krizė“, – rašoma atsakymuose.

Tuo metu Finansų ministerija į klausimus atsakyti kol kas vengia ir paprašyta pakomentuoti situaciją, savo poziciją sutalpino vos į du sakinius: „Akcininkai turi teisę ginti savo teises. Atsižvelgiant į tai, kad teismui yra pateiktas skundas, nuo bet kokių komentarų šia tema šiuo metu susilaikome.“

„Yra padaryta didelė klaida, kad paskirtas bankroto administratorius, kuris absoliučiai neturi patirties. O galėjo pasamdyti kokią tarptautinę audito kompaniją, kuri supranta tai, ką daro. Belgijoje ramiausiai dirba gamykla. O čia užsiima niekais – atostogų grafikus su juo reikia suderinti, nors visi prastovose… Užsiima ne tuo, kuo reikia.

J. Dastikas

Užsiima niekais

Buvęs ilgametis „Lifosos“ direktorius Jonas Dastikas komentuoti prasidėjusių teisminių procesų negalėjo, nes, jo teigimu, apie tai sužinojo tik iš nuogirdų.

„Praėjusį antradienį buvau nuvažiavęs į gamyklą, girdėjau tik gandus, kad pasamdė advokatų kontorą, bet daugiau negaliu vertinti, nes neturiu jokios informacijos.

Yra padaryta didelė klaida, kad paskirtas bankroto administratorius, kuris absoliučiai neturi patirties. O galėjo pasamdyti kokią tarptautinę audito kompaniją, kuri supranta tai, ką daro. Belgijoje ramiausiai dirba gamykla. O čia užsiima niekais – atostogų grafikus su juo reikia suderinti, nors visi prastovose…

Užsiima ne tuo, kuo reikia, – piktinosi J. Dastikas. – Pardavimų nėra, klientai baigia išsilakstyti, produkcijos visur prikrauta, Klaipėda užversta, sandėliai užkišti, visi pyksta, nes norėtų kitus krovinius sandėliuoti. Produkcija genda, ypač dabar, kai drėgnas oras. Ji negali ilgai būti, o jau trys ar keturi mėnesiai stovi.“

Kad pradėtų įmonė dirbti, buvusio įmonės vadovo teigimu, pirmiausia reikėtų realizuoti produkciją, kitaip nėra prasmės dirbti.

„Dabar, kai skelbia, kad dirba, tai tik ištuštino fosforo rūgšties talpą, kurią turėjo visą laiką maišyti, elektrą naudoti. Dabar tarsi ruošiasi dirbti, bet negali juk vieną dieną paleisti, kitą vėl stabdyti gamybos – visiški nuostoliai.

Jeigu pradedi dirbti, tai turi ir dirbti. Vidutiniškai per dieną gamykloje buvo pagaminama po 3 tūkst. produktų, tai tiek reikia ir parduoti. O jeigu pardavimų nėra, tai kam dirbti ir vaidinti? – kalbėjo J. Dastikas. – Jeigu nusprendė uždaryti „Lifosą“, tai tegul iš karto uždaro. Jau prieš trejus metus akcininkas norėjo ją uždaryti. Bet rado, kam parduoti produkciją, tai taip ir liko. Dabar nežinau, kaip bus. Svarbiausia, kad pats administratorius nežino, ko nori.“

Anot J. Dastiko, „Lifosos“ problema nėra vienos įmonės problema – vyksta grandininė reakcija ir skaudžiai atsiliepia kitoms didelėms šalies įmonėms./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Gamyklą palieka specialistai

Laikinasis administratorius po prieš savaitę vykusio apsilankymo „Lifosoje“ teigė, kad generalinio direktoriaus Rimanto Proscevičiaus atleidimas valdyboje dar buvo nepatenkintas. Tačiau J. Dastikas patvirtino, kad praėjęs ketvirtadienis, birželio 30-oji, buvo oficialiai paskutinė generalinio direktoriaus darbo diena gamykloje.

„R. Proscevičiaus apsisprendęs. Sakė: „Padarė Lietuvos priešu. Nenoriu juo būti. Kam man būti Lietuvos priešu?“ Tai – pagrindinis jo motyvas. Išeina jis ir išeina iš fabriko jo žmona. Kiti darbuotojai, žinoma, taip pat ieškosi darbų. Keletas gerų elektrikų jau išėjo ir visi neramūs, visi galvoja. Problema ta, kad amžiaus vidurkis fabrike – 47 metai. O tokiame amžiuje ne taip jau paprasta darbą susirasti“, – sakė buvęs gamyklos direktorius.

Nuostoliai ne tik „Lifosai“

Anot J. Dastiko, „Lifosos“ problema nėra vienos įmonės problema – vyksta grandininė reakcija ir skaudžiai atsiliepia kitoms didelėms šalies įmonėms.

„Lietuvos geležinkeliai“ prarado 3 mln. krovinių. „Lifosa“ buvo trečioje vietoje pagal pervežamų krovinių kiekį. Nežinau, kaip dabar „Lietuvos geležinkeliai“ laikosi, kai prarado Rusiją, dabar – „Lifosą“, Klaipėdos uostas praranda krovinius, – svarstė pašnekovas. – O paskaičiavus, kiek akcininkas investavo į gamyklą ar tuos pinigus būtų paskolinęs kažkam, jis būtų daugiau uždirbęs nei iš „Lifosos“ naudos gavo. Apie Putino naudą, tai jau kalbos net nėra. Paskaičiavau, kad apytiksliai Lietuvai įmonė sumokėjo apie 0,5 mlrd. mokesčių.“

„EuroChem“ yra viena iš trijų kompanijų pasaulyje, gaminanti azoto, fosforo ir kalio trąšas.

Grupė turi pagrindines gamyklas Rusijoje, Belgijoje, Kazachstane ir Lietuvoje, kuriose dirba daugiau nei 27 000 žmonių.

Į „Lifosos“ gamyklos rekonstrukciją iki 2026 metų akcininkas planavo investuoti apie 150 mln. Eur.

Praėjusius metus „Lifosa“ vadina vienais sėkmingiausių įmonės istorijoje. Preliminariais duomenimis, apyvarta viršijo 0,5 mlrd. Eur.

Keista, kad tokiai gamyklai administruoti Finansų ministerija pasirinko nuostolingai dirbančią įmonę. Rekvizitai.lt pateikti duomenys rodo, kad 2021 metais „Finance guru“, turinti tik tris darbuotojus, dirbo nuostolingai. Uždirbusi tik 5 390 eurų pardavimo pajamų, patyrė 426 eurų nuostolį, o įkurta yra tik vos prieš 2 metus ir 3 mėnesius.

Aut. past.

E. Kaselio likviduojamą įmonę padavė į teismą

Tačiau, kaip jau ir minėta, laikinasis „Lifosos“ administratorius Egidijus Kaselis galvos skausmu tapo ne tik „Lifosai“, bet ir Kėdainių rajono savivaldybei. Kaip sakė savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Gintautas Muznikas, savivaldybė E. Kaselio likviduojamą įmonę „Baltic hydroenergy“ padavė į teismą, kai pastaroji sugalvojo vienašališkai nutraukti sutartį.

Ir nors E. Kaselis tikina, kad viskas vyksta sklandžiai ir visi klausimai baigti, G. Muznikas, išgirdęs tokį pasakymą, tik šypteli.

Kaip sakė savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Gintautas
Muznikas, savivaldybė E. Kaselio likviduojamą įmonę „Baltic hydroenergy“
padavė į teismą, kai pastaroji sugalvojo vienašališkai nutraukti sutartį./
Asmeninio archyvo nuotr.

Užtvankas išsinuomojo 49 metams, bet dirbo nuostolingai

„UAB „Baltic hydroenergy“ turėjo sutartį su Kėdainių rajono savivaldybe dėl hidrotechninių statinių nuomos, kitaip sakant, užtvankų įrenginių nuomos. Kadangi jie nori nutraukti sutartį, pagal kurią įmonė užtvankas buvo išsinuomojusi 49 metams, savivaldybė su tuo nesutinka ir dėl to kreipėsi į teismą, kad sutarties nutraukimas būtų laikomas neteisėtu“, – konflikto pradžią paaiškino G. Muznikas.

Pasiteiravus E. Kaselio, dėl kokių priežasčių įmonė UAB „Baltic hydroenergy“ vienašališkai nutraukė sutartį su Kėdainių rajono savivaldybe, jis sakė, jog toks sprendimas buvo priimtas dėl nuostolingos veiklos.

„Ne vienerius metus įmonė veikė nuostolingai ir akcininkai nusprendė ją likviduoti. Kėdainių savivaldybei buvo susidaręs daugiau kaip dviejų šimtų tūkstančių eurų nuomos mokesčio įsiskolinimas už praėjusius trejus metus. Mano dėka skola buvo visiškai padengta“, – primygtinai pabrėžė E. Kaselis.

Pasiteiravus, kiek iš minėtų 49 metų dar buvo likę tęsti veiklą, įmonės likvidatorius teigė: „Įmonė yra likviduojama, visos sutartys yra nutrauktos ir šiuo metu įmonė jokios veiklos nevykdo, darbuotojų neturi.“

Visi klausimai išspręsti?

Paklaustas, ar neketina draugiškai susitarti su savivaldybe ir nutraukti teisminius procesus, E. Kaselis „Rinkos aikštei“ sakė: „Su savivaldybe visada vyko konstruktyvus dialogas. Ginčų ar pretenzijų nėra, visi klausimai pabaigti.“

Tačiau į tokį jo atsakymą G. Muznikas atsakė su šypsena: „Jeigu taip būtų, nereikėtų eiti į teismus“.

Anot administracijos direktoriaus pavaduotojo, teismo procesui dar net nenumatyta konkreti data.

„Ne, niekas nesibaigė. Teismas net nenagrinėjo dar šito ieškinio dėl sutarties nutraukimo. Ta informacija netiksli, nes ginčas tarp savivaldybės ir „Baltic hydroenergy“ nėra baigtas.

Jie perdavė savivaldybei užtvankų apžiūros aktus ir viskas. Bet teisme mūsų pranešimas dar nenagrinėtas. Tik po teismo bus aišku, kokia tolimesnė eiga.

Mes negavome jokios informacijos, kad viskas baigta ir ką jis turėjo galvoje, nežinau“, – situaciją komentavo G. Muznikas.

Temų prašė nesieti

Beje, „Rinkos aikštei“ pateikus klausimus E. Kaseliui dėl teisminių reikalų su Kėdainių rajono savivaldybe, šis pateikė tokį prašymą: „Šie klausimai niekaip nėra susiję su AB „Lifosa“ veikla ir neturi nieko bendro nei su sankcijų užtikrinimu, nei su sėkminga AB „Lifosa“ veikla, todėl straipsnyje prašau Jūsų nebendrinti šių temų, kadangi esu tik įgaliotas asmuo.“

Tačiau tokiam prašymui tenkinti nėra jokio pagrindo – visuomenė turi teisę žinoti, kas iš tiesų valdo stambiausią rajono įmonę, kuri yra atsidūrusi ant išlikimo ribos, juolab kad ir Finansų ministerijos pasirinkimas skirti E. Kaselio atstovaujamą įmonę „Finance guru“ administruoti „Lifosai“ atrodo keistas ne tik dėl to, kad E. Kaselis kaip dar vienos minėtos įmonės „Baltic hydroenergy“ likvidatorius nesugebėjo taikiai išspręsti problemų su Kėdainių rajono savivaldybe ir ši priversta kreiptis į teismą, bet šis sprendimas keistas pirmiausia dėl to, kad tokiai gamyklai administruoti pasirinkta nuostolingai dirbanti įmonė.

Rekvizitai.lt pateikti duomenys rodo, kad 2021 metais „Finance guru“, turinti tik tris darbuotojus, dirbo nuostolingai. Uždirbusi tik 5 390 eurų pardavimo pajamų, patyrė 426 eurų nuostolį, o įkurta yra tik vos prieš 2 metus ir 3 mėnesius.

EuroChem“ pranešimas – kam priklauso ši įmonė

Tvyrant įtampai ir neaiškumams dėl „EuroChem“ nuosavybės ir kontrolės, įmonių grupė savo tinklalapyje patalpino pranešimą, kuriame dar kartą nuodugniai išdėsto, kam ji priklauso.

„EuroChem Group AG“ nėra ir niekada nebuvo sankcionuota, todėl ji gali tęsti savo svarbią misiją – tiekti aukštos kokybės augalų maistines medžiagas pasaulio rinkoms. Įmonių grupė visada atitiko visus galiojančius įstatymus.

„EuroChem“ didžioji dalis priklauso ir yra kontroliuojama ES patikėtinių fondo, kurio naudos gavėja Aleksandra Melnichenko neturi „EuroChem“ kontrolinio akcijų paketo ir neturi jam įtakos. Todėl „EuroChem“ nekontroliuoja joks asmuo, kuriam taikomos sankcijos.

Bet kokie pranešimai, kad buvę ar esami naudos gavėjai yra daugumos savininkai, valdymo struktūros dalis arba bet kokiu būdu turi įtakos įmonės reikalams, yra akivaizdžiai klaidingi. „EuroChem“ energingai kovos su tokiais teiginiais, kad apsaugotų bendrovės, kaip pirmaujančios pasaulinės trąšų gamintojos, reputaciją.

Be to, neteisinga teigti, kad „EuroChem“ įkūrėjas Andrejus Melničenko „perdavė“ arba „pasirašė“ įmonę, arba įmonės „kontrolę“ Aleksandrai Melničenko. Bet koks toks apibūdinimas yra visiškai klaidingas. 2022 metų kovo 8 dieną ponas Melničenko pasinaudojo savo vienintele teise neatšaukiamai nustoti būti patikėjimo gavėju. Patikėtiniai pripažino, kad Aleksandra Melničenko automatiškai perėmė pono Melničenko, kaip naudos gavėjo, teisę.

Pasitikėjimo naudos gavėjai neturi nustatytos teisės į pajamas ar pasitikėjimo kapitalą. Bet koks sprendimas paskirstyti pajamas ar kapitalą priimamas tik patikėtinių nuožiūra. Patikėtiniai turi laikytis sankcijų įstatymo, kuris draudžia teikti lėšas asmenims, kuriems taikomos sankcijos.

Kai kurios nacionalinės institucijos pripažino ir patvirtino, kad „EuroChem“ visapusiškai laikosi sankcijų įstatymų, todėl bendrovė gali toliau gaminti ir platinti trąšas pasaulio rinkoms.

Tuo tarpu bendrovė išlieka stipri finansiškai ir veiklos požiūriu, turi gerą likvidumo padėtį ir tikisi toliau stiprinti savo padėtį rinkoje. „EuroChem“ yra dėkingas tiek savo darbuotojams, tiek tūkstančiams klientų daugiau nei 100 šalių už nuolatinę pagalbą.“

36 Komentarai

 • O čia tai straipsnis. Tiek informacijos. Tai ne mugėj rašinėlius skaityt.

  • Šiaip Rinkos aikštėje visada būna visko daug skaityt, todėl ir skaito žmonės. Piktos bobos tik iš pavydo loja, o Mugė tingi dirbt matomai, nei naujienų apie miesta, nei analitinių kokių straipsnių, nei įdomybių, nei galų gale tų pačių įvykių ar rajono naujienų. Visai nieko, iškryrus pranešimus spaudai. Na, matijošienė, vieną kitą per mėnesį už politinį išlemena, sportą kokį pakopina. O daugiau… Daugiau net darbuotjų aš ten nežinau, lyg Estela vadovauja iš buvusios Kėdainių televizijos. Jie taip savęs gėdinasi, kad bijo žurnalistus paskelbti? Susitiksiu su Sauliumi Grinkevičiumi ir būtinai aptarsiu jo laikraščio strategiją, nes dabar tai yra košmaras. Tiesiai į pralošimą.

   • Esme ta, kad net patys liberalais nemegsta Ingridos, jie net netiki it neskaito jos straipsniu. Tai is jos tsraipsniu Grinkeviciui mazai naudos, nes autires zmones nemegsta. Avizius ne tai kad nemegsta, bet neapkencia jos, kaip ir kiti liberalai.

 • Perskaičiau straipsnį tai supratau kokioj baloj sėdim. Ko Tamulis tyli ir nekalba apie tą administratorių, kuris su savivaldybėj teismuose ? Trintukas. Prisimuilint nori prie visų? Dėkui Muznikui, Fiodorovui ir Dastikui. Dastikas protingas ir nieko į vatą nevinioja. Ot vadovas buvo. Visi žinojom kas ir kaip bus.
  Jau su savivaldybe tas konservatorių administratorius Kaselis teismuose tai ką gero gali atnešt Lifosai?

  • Gal pagaliau išeis to brudo,asilo,falšivo atsikratyti.Dieve padėk.

 • Nebekalbink jus to dastiko daugiau. Ponas pilnai sėdi ruskio kišenėj ir taip giliai, kad nė pats nesupranta 🙂

  • O tu taip gyliai sėdi koncervų šiknoj, kad nesugebi net išgirsti faktų…

   • Aš esu aplotiškas asmuo (jeigu žinote ką tai reiškia) ir man tie jūsų visi minimi koncervai ir socdemai vienodai šviečia. Faktas yra tas, kad Lifosos naudos gavėjas yra rusas. Kitas faktas tas, kad lifosą yra giminių ir nevykusiu politikėlių lizdas, net proso žmoną buvo priversta išeiti 🙂 🙂

    • Uždaryti ir viskas. Oras bus švaresnis. Niekas dėl kitų įmonių taip nesiplėšo kažkodėl. Galvojate čia kėdainiečiai kam nors rūpi? Visai ne. Kaip ir geležinkeliečiai ir uosto darbuotojai. Švogerynas paskolų prisiėmęs pajus, kas yra gyvenimas.

     • Tave reikia uždaryti. O ne tokią gamyklą. Uždarykim viską, Ignalinos AE, geležinkelius, Klaipėdos uostą, Achemą, Lifosą. Atidarykim dar maximų, akropolių, gyvensim gerai. Gal galvoji, kad LT biudžetą kregždutės suneša?

     • Tada Rinkos aikštė lifosai priklauso.

    • Pirmiausiai naudos gavėjas yra Lietuva ir visi Kėdainiai. Iš tokių kaip Lifosa ir kiti tu arba tavo tėvai gauna pensijas ir soc. išmokas….
     O dėl giminių ir t.t. tai pažvelk plačiau, kur LT dirda ne švogeriai, broliai sesės ir t.t.

     • Kėdainiams nauda? Nebent smarvė ir sugadinta sveikata. Pažįstu keletą dirbančių, tiksliau dabar nedirbančių. Nesvarbu, kad vaikšto pradvokę siera ar kuom ten, paprašiau kažkada pavežti iki meistro pasiimti mašinos, tai atsisėdus į vidų kvapas kaip mieste kartais būna. Bet svarbiausia pas juos pirštai ragatkėm ir aš gaunu štuką du. O. kad sveikatą gadina sau ir visiems tai pofig.

     • Gali gal paaiškinti, kokią naudą gauna Kėdainiai? Tie balti kalnai yra gal nauda Lietuvai? Is Lifosos nei aš nei mano giminė negauna nieko. O Soc išmokas ir pensijas moka dirbantys asmenys. Nepriklauso nuo to dirba lifosoj ar bet kitoj įmonėje.

    • Rajonui:
     1. Tikrai žinau – tokios žodžio užklausos „aplotiškas“ net internete rezultatų nėra.
     2. Kaip Lifosos naudos gavėjas yra rusas, jei net pavardė Melničenko sako, kad jis ukrainietis, o jo žmona serbė!

     • 1. Randa internete žodį pagal tokią užklausą. Matomai blogai ieškote.
      2. Kaip Vikondos naudos gavėjęs yra Lietuvis, jei net jo pavardė Uspaskich sako, kad jis rusas?

    • Nuo kada ďurniai pasivadino aplotiskais?

   • Ats. Rajonui ir Petrui,
    Tamsuoliai, žvelkite plačiau.
    Tam tikras lėsas gauna savivaldybė. Iš Lifosos maitinasi keli šimtai Lt įmonių, kurios turi sutartis su gamykla. Gelezinkeliai, uostas.
    Žmonės statosi namus, remontuojasi, perka naujus auto, aptarnavimo, maitinimo sektoriai, parduotuvės ir t.t. Visi pajaustų jei neliktų Lifosos. Jau dabar ne vieni statybininkai kalba, kad dingo užsakymai…
    P.S. dirbdamas už minimumą kitoj firmelėj, viso to nepadarysi.

    • Tamsuoli tu tamsuoli 🙂 Savivaldybė gauna mokesčius. Lygiai taip pat, kaip ir iš bet kurios įmonės rajone/ Lifosa čia niekuo neišskirtinė. Visi žmonės statosi namus, perkasi naujus auto ir siekia geresnio gyvenimo. Nesvarbu kur dirba. O jeigu dirba už minimumą, vadinasi sedi savo konforto zonoj ir nori geresnio gyvenimo.
     Ruskis tiek lifosiniam smegenis išplovęs, kad nesupranta akivaizdžiu dalykų. Keista, kaip dar nepradėjai pasakoti apie gręsianti pasaulinį badą 🙂

     • Taip tu iš dalies teisus. Ir kiti ta patį daro, tik mastai ir kiekiai kiti. Įvardink nors vieną įmonę Kėdainiuose kur tiek žmonių ir tiek uždirba. Vadinasi ir išleidžia daugiau. Bet esminis klausimas, dėl ko reikia naikinti tai kas jau sukurta? Lietuviškas bruožas, kad jei aš prie to lovio neprieinu reikia sunaikinti? Pavydas?

    • Tai čia ir pergyvenama, kad užsidarys kai kam šėrykrėlė, o ne skiesk apie gyventojus. Dėl uosto, geležinkelių niekas taip nesiplėšo, o čia daug pinigų kažkas darėsi į kairę.

     • Prašau tau du pavyzdžiai: Scandagra ir Linas Agro – žmonės uždirba ryškiai daugiau nei Lifosoj. Atsakyk į tą patį esminį klausimą, kodėl reikia naikinti kas buvo sukurta Ukrainoje? Tos visos sankcijos juk ne iš dangaus nusileido. Nebūtų prasidėjęs karas Ukrainoje, būtumėte ir toliau sau laimingai dirbę. O dabar nešti ruskiui pelną ir aiškinti apie išlaikomus Kėdainius, sumokamus mokesčius mažu mažiausiai yra dviveidiška.

     • Petrai, baik tu viena karta nusišnekėti. O krekenava tau nesmirdi ?

  • Tamsta turit irodymu ?

 • Aš siuo metu viska aiskinuosi, bet gali buti, kad tamulis cia bus iklimpes giliai 😉

 • Ot tai Muznikad patarejas ir cpecialistas, tarnauha uspaskiniui, ne veltui buvo pakviestas į Uspaskio jubilejų, kai dirbo mokesčiuose viešininku, net darbą reikėjo tada pakeisti, židžiu Kedainių sėkmes judejimo narys, Nijoles dievukas.

 • Uspaskichas irgi daug ką davė Kėdainiams, bet už tokį darbą pamaininį turėtų mokėt daugiau kaip LIFOSOJE, o ne išnaudotų žmones, arkliais padarydami, galvojat MAXIMOJE, IKI, NORFOJE ir kt. parduotuvėse laimingai gyvena? Kasininkės ne ką mažiau susiraukusios nei turčius dirbantis LIFOSOJE ar UAB VIKONDA.

 • visur kitur minimumai, o ten dvigubai, trigubai moka. Už ką ten tiek daug moka, gal jie pinigų neskaičiuoja, gal jie iš dangaus krenta. Jonas sako, kad Melničenko prieš tris metus norėjo uždaryti. Ko gero iš meilės kedainiečiams jos neuždarė, juk jis labdara užsiema 😊

 • Jokios labdaros Lifosa neužsiima, Nevėžiui pinigų neduoda, ruskiys matomai maitina ir Dastikas ,, maitino” galimai Nijoles judėjimą, kadangi dabar senas pencininkas dar įstojo į Skverno judėjimą, nes tarnauja Nilkai, vel be valdžios negali.Proscevičiaus tai gaika, kad išėjo, tas nebuvo pataikūnas.

 • Tai kiek inesa i biudzeta Kedainiu Lifosa ir kiek Daumantai yra skirtumas balvonai?

 • Daumantai daug pinigų skiria Nevežio klubui, o Lifosis pinigai paskirstomi visai Lietuvai procentaliai, dar skirtumas , kad Daumantai nenuodija Kedainių, kaip Lifosa. Kodel man reikia gerti nuodingą orą, kad jūs užsidirbtumet.

  • Jūsų komentaras visiškai teisingas. Aukščiau vienas manęs klausę, ar man nesmirdi Krekenava… Žmogelis matomai nesuvokia kas yra organinė ir, kas yra cheminė tarša ir jos poveikis organizmui.

 • Pletkų babulyčių – komentatorių klubiukas. Įvardinkit save oficialiai. O gal padėt?
  Jeigu nors vieną dieną ką nors neapšmeižtumėt, tai numirtumėt matyt. Gyvenkit ir išsivemkit. O Dastikas, Nijolė nuostabūs žmonės.Ir jūsų išsipisinėjimai niekam neįdomus. Tik jum patiems, nes ieškot durnesnių už save.

  • Politikai patys nesuvokia, kas yra nauda, o kas yra pavojus reklamuodami Ukrainą, ten kur paprastiems žmonėms nederėtų kištis. Kodėl mes turime žinoti apie kiekvieną žuvusį, jei mus užpultų kažin ar kalbėtų taip kiekvieną dieną. Kas žuvo ar kas ką parėmė.

 • Pilstoma iš tuščio į kiaurą ir pletkaujama apsimetant šlangais.Vienas orą geria,kai visi juo kvėpuoja,kitas internete ieško ko nepametęs.Sumaišė žmogus raides vietomis,o vieną dar ir praleido,tad vietoj ,,apolitiškas“gavosi ,,aplotiškas“.O tuos svoločius konservantus,tuos teroristinių pažymių turinčios šaikos brudus seniai reikėjo kaip pacukus ištručyt,nes jie savo valdymu žlugdo Lietuvą ir jos ateitį.Jie ir karą mums užtaisys,nes toks jų gaujos atamano politinis credo būt pragaro Belzebubu.

 • aš ne lifosietis,bet man baisu kaip tyčiojasi konservai ar tipo lietuvos valdžia iš Lifosos,tikiuosi kad jiems bus kada nors teismas už nusikaltimus Lietuvai (nori specialiai sužlugdyti LIFOSA)

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video