Lietus ir toliau krėtė eibes: skendo šilumos mazgai, požeminiai rezervuarai, išsiliejo kuras

 Lietus ir toliau krėtė eibes: skendo šilumos mazgai, požeminiai rezervuarai, išsiliejo kuras

Išsiliejęs Kruosto upelis Šlapaberžėje pridarė nemažai bėdos vietos gyventojams./ Nijolės Laurinavičienės nuotr.

www.rinkosaikste.lt

Antradienį ir vėl visą dieną lijo lietus, toliau tvino upės, gatvės, laukai, sodybos. Skendo miesteliai ir kaimai. Ant kojų buvo sukelti seniūnai, civilinės saugos specialistai, aplinkosaugininkai ir ugniagesiai.

Po 8 valandos Bendrasis pagalbos centras gavo pranešimą, kad Kėdainiuose, Juodkiškio gatvėje, užsemtas aštuonbučio namo rūsyje esantis šiluminis mazgas. Į įvykio vietą atvykus specialistams ir ugniagesiams paaiškėjo, kad vanduo buvo pakilęs apie 1 metrą. Motoriniu siurbliu išsiurbta apie 15 m³ vandens.

Prieš 9  valandą pagalbos centre buvo gautas pranešimas, kad Kėdainių rajono Dotnuvos seniūnijos Šlapaberžės kaime, Parko gatvėje, dėl pakilusio vandens telkinio apsėmė rūsį, kur yra trys 700 litrų pusiau užpildytos skysto kuro statinės. Statinės nuvirto, kiek kuro išbėgo, negali pasakyti, rūsys apsemtas, baiminasi, kad teršalų nepakliūtų į aplinką.

Į įvykio vietą buvo iškviestas Dotnuvos seniūnas, aplinkos apsaugos agentūros specialistas, civilinės saugos skyriaus specialistas, Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas ir ugniagesiai gelbėtojai.

Iš apsemto 11×10 m namo rūsio išsiurbta 2 m³ naftos produktais užteršto vandens, perpumpuotas į dvi 1 m³ talpos statines, mediniais kaiščiais užsandarintas šalia namo esantis lietaus drenažo šulinys, kad užterštas vanduo iš namo nepatektų į aplinką. Kėdainių rajono savivaldybės specialistai ieškos įmonės, kuri gali atlikti rūsyje likusio užteršto vandens išsiurbimo darbus.

Po 11 valandos buvo gautas pranešimas, kad  Kėdainių rajono Dotnuvos seniūnijos Akademijos miestelyje, Sodų gatvėje, kaimynas galimai iš požeminių rezervuarų ant kelio jau 2 valandas pumpuoja vandenį, sklinda dyzelino kvapas, galimai rezervuaruose buvo kuras.

Į įvykio vietą atvykę ugniagesiai išsiaiškino, kad iš lietaus drenažo surinkimo šulinio vanduo buvo pumpuojamas ant gatvės, vandenyje naftos produktų nebuvo.

Specialiosios tarnybos ir toliau darbuojasi mieste ir rajone – apie visas šios savaitės lietaus sukeltas eibes sužinosite „Rinkos aikštės“ laikraštyje.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video