Lauko erdvė šalia namų: kokią dangą geriausia pasirinkti?

 Lauko erdvė šalia namų: kokią dangą geriausia pasirinkti?

Daugelis žmonių svajoja, kad jų nuosavus namus suptų daug žalumos: krūmai ir dekoratyviniai medeliai, išpuoselėti gėlynai ir vešli žolė. Nors dalis žmonių savo svajonę galėtų papildyti ir tuo, kad nori po kojomis jausti rasą ant žolės, daugeliui kur kas maloniau ryte išeiti į prie namų prisiglaudusią terasą ar mylimam žmogui moti nuo įvažiavimo į namus. Ar žinote, kokios medžiagos yra populiariausios dengti lauko erdves šalia namų?

Betoninės trinkelės ir natūralus akmuo – įvažiavimui ar pagrindiniam įėjimui

Betoninės trinkelės ir natūralus akmuo – vieni labiausiai laiko patikrintų ir nuosavus namus turinčių lietuvių pasirinkimų įrengiant ar atnaujinant įvažiavimą ar pagrindinį įėjimą. Tai patvarios, daugeliui prieinamos ir didelį formų pasirinkimą siūlančios medžiagos. 

Privalumų, atrodo, daug, tačiau reikia atsižvelgti ir į šių medžiagų spalvines galimybes. Dažniausiai siūlomos tik pilkų atspalvių medžiagos, todėl šeimininkams reikėtų gerai išsiskirti savo prioritetus ir medžiagas priderinti prie savo namų eksterjero.

Įvairios plytelės – erdviam kiemui ir terasai

Kuo daugiau erdvės supa jūsų namus, tuo didesnį plotą turite uždengti pasirinkta danga. Dėl šios priežasties lauko erdvėms patariama rinktis didelio formato plyteles, kurias lengva sudėti, o vėliau – ir prižiūrėti: plyteles galima valyti vandeniu ir šepečiu, priklausomai nuo jų medžiagos, galima naudoti įprastas chemines valymo priemones, retais atvejais prireikiant specialių.

Be to, platus pasirinkimas terasai skirtų plytelių lemia ir didžiules pasirinkimo galimybes, pritaikomumą konkrečiam namų ūkiui bei prieinamumą kiekvienu atveju. Pavyzdžiui, plytelių spalvą galite rinktis pagal savo namų spalvą, derinti skirtingus atspalvius tarpusavyje ar kurti užburiančius plytelių raštus.

Medinės ar kompozitinės lentos – natūraliai atrodančioms terasoms 

Mediena yra viena natūraliausių medžiagų, kurią galima naudoti namų eksterjerui ir lango erdvių uždengimui. Tiesa, dėl praktiškumo, medžio lentas renkasi aukščiau žemės įrengtas terasas turintys privačių namų šeimininkai ar savo namų aplinką kuriantys naudojant kuo autentiškesnes medžiagas. 

Vis labiau populiarėja ir tikras medines terasines lentas su grioveliais atkartojančios kompozitinės lentos, kurios daugeliu atvejų yra pigesnės, reikalauja mažiau priežiūros, o savininkams gali pasiūlyti didesnes spalvines galimybes. 

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video