Kompensacijas už šildymo išlaidas nuo sausio gaus daugiau žmonių

 Kompensacijas už šildymo išlaidas nuo sausio gaus daugiau žmonių

BNS Juliaus Kalinsko nuotr.

BNS ir www.rinkosaikste.lt inf.

Būsto šildymo išlaidų kompensacijas nuo sausio gaus daugiau žmonių – taip siekiama palengvinti finansinę naštą nepasiturintiems gyventojams dėl augančių šilumos kainų. 

Seimas antradienį priėmė tai numatančias Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo pataisas: už balsavo 117 Seimo narių, o vienas susilaikė. 

Pakeitimais Seimas įteisinti didesnes valstybės remiamas pajamas (VRP), taikomas apskaičiuojant būsto šildymo išlaidų kompensaciją. 

VRP didės nuo 128 eurų iki 253–384 eurų, priklausomai nuo kartu gyvenančių žmonių skaičiaus. Šis dydis išskaičiuojamas iš pajamų, o šildymo sąskaita neturėtų viršyti 10 proc. likusios dalies pajamų. 

Kompensacija už šildymą skaičiuojama, kai naudingas būsto plotas nėra didesnis už normatyvus: vienam bute gyvenančiam žmogui ir dviejų asmenų šeimai – iki 50 kv. metrų, trečiam ir kiekvienam paskesniam šeimos nariui – po 10 kv. metrų.

Jeigu šeima gyvena didesniame bute, už viršpločio šildymą turėtų susimokėti pati.   

Nuo kitų metų sausio kompensacijas gautų dar 15 tūkst. gyventojų ir tam reikėtų papildomai 15,8 mln. eurų. Šios lėšos yra numatytos atnaujintame 2022 metų valstybės biudžeto projekte.

Dabar kompensacijas gauna 95 tūkst. žmonių, tam skiriama 14 mln. eurų per metus.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video