Komfortiški vasarnamiai. Kaip pasirinkti?

 Komfortiški vasarnamiai. Kaip pasirinkti?

Šiuolaikiniai vasarnamiai dažnai primena modernius namus ir puikiai tinka patogiam laisvalaikiui tiek soduose, tiek sodybose. Įvairių modelių ir projektų pasiūla tikrai nemaža, tik kaip pasirinkti tinkamiausią projektą, kad maksimaliai pateisintų jūsų lūkesčius ir poreikius?

Kiekvienam komfortas turi šiek tiek skirtingą reikšmę, tačiau turbūt pritarsite, kad svarbiausia:

–        pakankamas plotas;

–        patogus patalpų išplanavimas;

–        vonia, tualetas;

–        komunalinės paslaugos (elektra, vanduo, nuotekų sistema);

–        vėsinimo ir šildymo sistema, jei atvyksite ir žiemą;

–        gera pastato kokybė ir ilgaamžiškumas.

Dėl langų dydžio gali būti įvairių nuomonių, vieni dievina vitrininius, kiti nori privatumo ir standartinių langų.

Vieni renkasi įvairaus dydžio terasas prie namo ar modelius su integruota terasa, o kiti atskirai susikuria vietą lauko baldams.

Todėl komfortas gali būti įvairaus lygio – nuo paprasto namelio iki prabangaus vasarnamio, priklausomai nuo poreikių. 

Vasarnamių tipai

Pradėkime nuo pavadinimo – kas yra vasarnamis? Įprastai taip vadinami nedideli nameliai sodų bendrijose ar nuosavame kieme. Tačiau laikai keičiasi ir vasarnamiai virsta prabangiais, moderniais namais, kuriuose žmonės leidžia laiką ne tik šiltuoju metų laiku, bet ir bet kada, kai tik sugalvoja, pavyzdžiui, ištrūkti iš miesto šurmulio į sodybą gamtoje.

Šiuolaikiniuose vasarnamiuose galima įrengti visus patogumus, net jei nėra tiekiamos miesto komunalinės paslaugos.

Kadangi išaugo pasiūla, ne taip paprasta susigaudyti vasarnamių asortimente. Norime atkreipti dėmesį, kad vasarnamiams galima priskirti:

–        rąstinius ir medinius namelius;

–        modulinius, surenkamus, SIP namus;

–        mobilius namelius.

Kiekvieną iš jų galite įsirengti kaip tik sugalvosite. Jei apsistosite tik šiltuoju metų laiku, šildymo sistemų galite nerengti, bet rekomenduojame apie tai pagalvoti, nes planai ir ketinimai dažnai keičiasi. Kiekvienas iš šių išvardintų tipų gali būti pritaikytas visiems metų laikams ir net pastoviam gyvenimui.

Kokio ploto vasarnamis bus komfortiškiausias?

Ploto pasirinkimas priklauso nuo:

–        Gyventojų skaičiaus. Kiek asmenų dažniausiai apsistos?

–    Kokiems tikslams statomas vasarnamis: smagiems vakarėliams su didele kompanija ar ramiam poilsiui tik keliems asmenims (2–4), o gal verslo tikslams (stovykloms, seminarams, nuomai)?

Du asmenys patogiai jausis 25–30 kv. m namelyje. Jei dar du ar vienas vaikas, tektų miegoti svetainėje. Ar tai galima pavadinti komfortu? Priklauso nuo požiūrio.

40–80 kv. m ar dar daugiau prireiks gausesnei šeimai arba didesnei kompanijai. Bet vėlgi, jei mėgstate erdvę, 80 kv. m bus pats tas ir 3–4 asmenų šeimai.

Todėl ploto pasirinkimas – labai individualus sprendimas.

Kiek reikėtų kambarių?

Šiuolaikiniai vasarnamiai dažniausiai projektuojami su bendra virtuvės, valgomojo ir svetainės erdve. Greta jų reikėtų miegamųjų: porai 1 kambarys, mažiems 2 vaikams gali pakakti vieno, o paaugliams ir vyresniems jau reikėtų atskirų, kad jaustųsi komfortiškai. Atitinkamai skaičiuokite kiek žmonių dažniausiai vienu metu apsistos.

Jei vasarnamiai bus skirti nuomai, galite skaičiuoti taip pat, tik šiek tiek pamažinti jų plotus ir rinktis mažesnį pastatą. Jei orientuojatės į prabangą ir komfortą, tada erdvių labai sumažinti nederėtų.

Apie vonios ir tualeto patalpas turbūt kalbėti neverta, nes tai privaloma patogumo dalis. Tačiau rekomenduojame pamąstyti apie vasarnamį su pirtimi ar sauna. Ši sveikatai ir laisvalaikiui skirta kaitinimosi patalpa ženkliai praplėstų vasarnamio privalumus.

Kokį vasarnamį rinktis: rąstinį, modulinį ar kitokį?

Kai nuspręsite, kokio ploto ir kiek kambarių jums reikėtų, pats laikas apgalvoti paties vasarnamio tipą. Vienos rekomendacijos, iš kokių statybinių medžiagų turėtų būti pastatytas vasarnamis, nėra. Jie visi pastatomi lengvai ir greitai (išskyrus tradicinę statybą iš plytų ar blokelių).

Bene greičiausias variantas – mobilus namelis. Jis net gali būti įrengtas, su virtuviniu komplektu ir vidaus apdaila.

Vis tik, jeigu jūsų prioritetas – komfortas, į jį ir sutelkite dėmesį. Tiek rąstiniai, tiek SIP, moduliniai ir surenkami namai gali būti pritaikyti net išrankiausių poreikiams. Priklauso nuo to, koks stilius jums artimesnis – minimalistinis ir modernus, ar labiau tradicinis, primenantis kaimo sodybas.

Kad ir kurį variantą pasirinksite, jis atitiks aukštus kokybės standartus, o kuo geresnė kokybė, tuo malonesnis komforto jausmas.

Kaip vasarnamį paversti jaukiu būstu?

Net griežto, minimalistinio stiliaus namas gali virsti itin komfortišku būstu. Ką reikėtų daryti:

–        pasirinkti norimo dydžio langus ir jų kiekį. Atsižvelkite į tai, kuriose patalpose norisi romantiškos prieblandos, o kur daug šviesos ir atsiveriančio gamtos grožio pro vitrininius langus;

–        pasirinkti patinkančias spalvas, tiek viduje tiek, išorėje;

–        užsisakyti norimą vidinę apdailą (dalinę ar pilną);

–        jei mėgstate ugnies rusenimą, verta pagalvoti apie vidaus ar lauko židinį;

–        įsirengti patogaus dydžio terasą. Rekomenduojama su sienele nuo skersvėjų;

–        sumontuoti vėsinimo sistemą, kad vasarą nereikėtų vargti nuo didelės kaitros;

–        pasirinkti patogius vidaus ir lauko baldus;

–        jei neturite idėjų, kaip susitvarkyti interjerą, verta prašyti pagalbos  dizainerių;

–        jei mėgstate vandens pramogas, verta įsirengti pirtį, kubilą, džiakuzi ar baseiną,

Apibendrindami, norime akcentuoti, kad vasarnamis turėtų atitikti standartinio namo reikalavimų, kad jame jaustumėtės kaip namuose ar net geriau, priklausomai nuo jūsų pomėgių ir prioritetų.

Norite pasitarti ar užsisakyti vasarnamį? Susisiekite svetainėje nurodytais kontaktais. 

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video