Kokios yra ADR klasės?

 Kokios yra ADR klasės?

Pati sąvoka „pavojingi kroviniai“ reiškia tokias medžiagas ir daiktus, kurių gabenimas yra arba draudžiamas, arba leidžiamas tik ADR sutartyje nurodytomis sąlygomis. Kiekvienas ADR klasė turi keturių skaitmenų numerį, vadinamą JT numeriu, taip pat atitinkamo pavojingo krovinio pavadinimą ir aprašymą.

Visi pavojingi kroviniai, priklausomai nuo vyraujančio pavojaus tipo, klasifikuojami į devynias adr klases :

  • 1 klasė Sprogmenys;
  • 2 klasė Dujos;
  • 3 klasė Liepsnieji skysčiai.
  • 4 klasė Degios kietosios medžiagos;
  • 5 klasė Oksiduojančios medžiagos,organiniai peroksidai;
  • 6 klasė Toksiškos medžiagos, infekcinės medžiagos;
  • 7 klasė Radioaktyviosios medžiagos;
  • 8 klasė Ėdžiosios medžiagos;
  • 9 klasė Įvairios pavojingos medžiagos ir gaminiai.

Būtina turėti žinių, susijusių su konkrečiomis pavojingų krovinių klasėmis, kad būtų galima juos tinkamai priskirti tam tikrai grupei. ADR arba pavojingi kroviniai gali kelti vieną ar daugiau pavojų. Apie tikslią pavojingų krovinių keliamą riziką mus informuoja jiems priskirtas ADR klasifikacijos kodas. Pavojingų medžiagų ADR kodai – tai raidžių-skaitmenų žymėjimas, ženkliai palengvinantis ADR konteinerio, pakuočių ar cisternų žymėjimą.

Kokiu principu sugrupuojami kroviniai į klases?

ADR sutartyje pateikiamos išsamios gairės dėl teisingo pavojingų medžiagų ar objektų klasifikavimo į atskiras klases ir pakavimo grupes. Jei duotas pavojingas krovinys atitinka skirtingų klasių kriterijus, pasirenkama dominuojanti grėsmė (pagal ADR sutartyje nustatytas nuostatas), kuri lemia jo įtraukimą į tam tikrą klasę. Medžiagų, kurių pavadinimas nepaminėtas, fizinės ir cheminės savybės bei fiziologinės savybės turėtų būti nustatytos atitinkamais matavimais arba skaičiavimais.

Taip pat verta atminti, kad pakuotės, kuriose gabenami pavojingi kroviniai, turi būti tinkamai paženklintos. Oranžinėje plokštelėje visada yra pavojaus identifikavimo numeris, kurį sudaro du arba trys skaitmenys, prieš kuriuos rašoma atitinkama raidė ir keturių skaitmenų JT numeris. Kita vertus, ADR lipdukai yra kvadrato, pasukto 45 laipsniais, formos. Jie turi būti gerai matomoje vietoje.

Pavojingos medžiagos – klasifikacija. Kas už tai atsakingas?

Vairuotojas ar vežėjas neatsako už tinkamą ADR pavojingų krovinių klasifikaciją. Pavojingų krovinių klases iš anksto nustato paskirti asmenys. Pagal reglamentus ženklinimas tenka prekės gamintojui/importuotojui arba siuntos siuntėjui. Ypatingais atvejais už pareigą tinkamai pažymėti prekes atsako ADR konsultantas. Tik tokiu atveju pavojingų medžiagų gabenimas bus 100% legalus ir visiškai saugus visai aplinkai.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video