Seimas sugriežtino reikalavimus verslui dėl pinigų plovimo prevencijos

 Seimas sugriežtino reikalavimus verslui dėl pinigų plovimo prevencijos

BNS nuotr.

Seimas įpareigojo finansų įstaigas keistis informacija apie klientus – taip siekiama sumažinti pinigų plovimo ir teroristų finansavimo atvejų, geriau įgyvendinti sankcijas ir ribojamąsias priemones.  

Seimas ketvirtadienį priėmė tokias Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymo pataisas: už buvo 107 Seimo nariai, prieš – du, o 10 susilaikė. 

Finansų įstaigos, jei joms kiltų įtarimų, turės keistis informacija apie klientus ir jų atstovus, naudos gavėjus, įmonių ir jų vadovų pinigines operacijas ar sandorius. Informacijos keitimosi tvarką nustatys Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba.

Be to, Seimas išplėtė asmenų, kuriems bus taikomi nepriekaištingos reputacijos reikalavimai, ratą – jų neatitinkantys žmonės negalės dalyvauti kai kurių įmonių, pavyzdžiui, lošimų organizatorių valdyme. Šiuos reikalavimus turės atitikti ir pastarųjų įmonių samdomi žmonės bei įmonės, taip pat valiutų keitimo specialistai, nekilnojamojo turto agentai, mokesčių konsultantai, apskaitininkai. 

Seimas įpareigojo virtualiųjų valiutų keityklas ir depozitinių virtualiųjų valiutų piniginių operatorius minimalų – 125 tūkst. eurų įstatinį kapitalą išlaikyti per visą veiklos laiką.  

Priežiūros institucijos galės stabdyti pažeidėjų veiklą. 

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video