Klubas pažadų neįvykdė, bet politikai pinigų neatėmė

 Klubas pažadų neįvykdė, bet politikai pinigų neatėmė

Kėdainių krepšini klubas gaus iš savivaldybės visą žadėtą paramą – 200 tūkst. eurų – nors ir žadėtų rezultatų nepasiekė./ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Kėdainių rajono savivaldybė krepšinio klubą „Nevėžis-Optibet“ parėmė 200 tūkst. eurų, tačiau su sąlyga – jei klubas pasieks užsibrėžtų tikslų. Jei ne, buvo numatyta, kad dešimtimi procentų finansavimas bus sumažintas. Klubo rezultatai visgi nėra tokie, kaip žadėta, tad savivaldybės administracija buvo pasiruošusi 20 tūkst. eurų iš krepšinio klubo atimti. Visgi tam pasipriešino kone visi krašto politikai.

Liko dešimti

Kėdainių krepšinio klubas šių metų turnyrinėje lentelėje ir vėl liko 10 vietoje – kaip ir pastaruosius trejus metus.

Nors dar 2020 metais pristatydamas klubo sporto viziją verslininkas Aurimas Žemaitis rajono tarybos nariams atvirai įvardijo Kėdainių krepšinio klubo ambicijas – LKL čempionate užimti ne žemesnę kaip 8 vietą, o po penkerių metų patekti į Lietuvos krepšinio TOP-5-uką bei tapti europinio lygio komanda.

Šiemet, norėdama gauti visus 200 tūkst. eurų, komanda turėjo patekti į atkrintamąsias varžybas, tačiau šio reikalavimo neįvykdė.

Kita vertus, politikai pripažino, kad klubo vadovybei ir nebuvo jokio kito kelio, kaip tik skirstant pinigus sutikti su bet kokiomis sąlygomis, kurias pasiūlė savivaldybė, net jei jos ir buvo nerealios.

Pasipriešino

Dar komitetuose svarstant šį klausimą kone visi politikai išreiškė nuomonę, kad iš krepšinio klubo atiminėti pinigų tikrai negalima.

„Atkreipkime dėmesį, kad buvo neeiliniai metai, buvo koronaviruso pandemija, komanda žaisdavo be žiūrovų. Žinome, kad nėra lengva žaisti tuščioje salėje, kai niekas nepalaiko. Manau, kad pinigus turime palikti“, – sakė Jonas Talmantas.

Liberalų frakcija akcentavo, kad laikantis pinigų atėmimo už nepasiektus rezultatus praktika, klubas greitai visai iškris iš LKL ir tik risis žemyn toliau.

„Mes buvome numatę skirti 200 tūkst. eurų su tam tikromis sąlygomis. Vis dėlto panašu, kad klubui su lėšų pritraukimu yra gana sudėtinga. Jie ieško rėmėjų, siūlė ir mokestines lengvatas verslininkams, kurie juos remia.

Manau, kad skubėti atimti pinigus ir imti dalinti juos kitiems, tikrai nereikėtų. Šituos klausimus reikia spręsti apgalvotai, laikantis strategijos ir savo darbą čia turėtų atlikti sporto taryba.

Apskritai kartais atrodo, kad labai skubame dalindami ir atiminėdami pinigus, o taip neturėtų būti“, – sakė valdančiųjų frakcijos lyderė Nijolė Naujokienė.

Vieninteliai valstiečių frakcijos nariai neparodė palaikymo Kėdainių krepšinio klubui. Balsuodami du nariai susilaikė, o frakcijos seniūnė pareiškė, kad klubas turi „atidirbti savo darbą ir ieškoti verslininkų, kurie juos paremtų“.

Tuo tarpu krepšinio klubo vadovas Vytenis Gulbinas atkreipė dėmesį, kad Kėdainių rajono savivaldybės skiriama parama yra, ko gero, mažiausia iš visų LKL klubus turinčių savivaldybių.

„Savivaldybės skiriama parama yra mažiausiai 100 tūkst. eurų mažesnė, nei kitiems kubams skiriama jų miestų.

Prienai ar Pasvalys, mažesni miestai, turi apie 300 tūkst. eurų paramą. Mes tą miesto paramą mažiname jau 3 metus, ir tada, prieš 3 metus, kai buvau pirmą kartą tarybos posėdyje, sulaukiau klausimų dėl savininko, dalininko ir savivaldybės įnašų į komandą.

Didžiausias rūpestis buvo, kad savivaldybė netaptų pagrindine klubo rėmėja, tačiau faktas tas, kad visi klubai iš esmės turi arba 50 proc. ir daugiau biudžeto iš savivaldybės, o mes esame vieninteliai, kurių didesnė biudžeto dalis yra iš savininkų, dalininkų ir rėmėjų“, – sakė V. Gulbinas.

9 Komentarai

  • Marjosiena padla

  • Aviža padla

  • Uosteket šlepa

  • Svarbu Sivirkiokui kotą gerai nusmožinau

  • Nu bet ir intelektas komentatorių…

  • Koks laikraštis, toks ir intelektas

  • Galėtų Vaidotas pasimylėti su Ingrida. Ta vistiek visiems duoda. Net Donatui nučiulpė #

  • Bet baisi ta Ingrida man ant jos net nestovėtų

  • O man jin tikrai graži, netipinio grožio, pavydekit ,

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video