Kelininkai kovoja su spėriai augančia žole

 Kelininkai kovoja su spėriai augančia žole

Kelininkai intensyviai šienauja žolynus, kurie driekiasi palei valstybinį kelią./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Gausus lietus ir didelis kritulių kiekis nulėmė, kad šiuo metu žolė į viršų stiebiasi it pasiutusi. Miesto žaliuosius plotus prižiūrinti įmonė vos spėja suktis. Daugybę darbo turi ir Kėdainių kelių tarnyba – ši pjauna palei kelius augančią žolę. Kėdainių rajone žolė pjaunama prie traktorių prikabinus specialius padargus.

Darbo į valias  

Valstybinės reikšmės kelius Kėdainių mieste ir rajone, į kuriuos įeina ir pagrindinės miesto gatvės, prižiūri įmonės „Kelių priežiūra“ Centro regiono Kėdainių kelių tarnyba.

Šiuo metu kelininkai intensyviai šienauja žolynus, kurie driekiasi palei valstybinį kelią.

Kelininkų teigimu, šiemet darbo itin daug, tačiau jį atlikti būtina, mat šienavimas padeda saugoti kelio konstrukciją, gerina matomumą.

Kelininkų teigimu, šiemet darbo itin daug, mat žolė auga labai spėriai, tačiau šį darbą atlikti būtina, mat šienavimas padeda saugoti kelio konstrukciją, gerina matomumą.

Aut. past.

Bėdos dėl žolės

Pasak kelininkų, pakelių augmenija ardo kelio konstrukciją, trukdo nubėgti vandeniui, mažina matomumą.

Nupjovus žolę, saugoma kelio danga, kelkraštyje vizualiai praplatėja kelias – prasiplečia vairuotojo matomumo laukas.

Nušienavus pakeles važiuoti keliu tampa saugiau, nes atsiveria kelkraščiai, grioviai ir šlaitai. Nupjauta žolė ne tik pagerina važiavimą keliais, bet ir leidžia anksčiau pamatyti besiartinančius prie kelio laukinius gyvūnus, neužstoja ženklų, signaliniuose stulpeliuose bei atitvaruose įmontuotų atšvaitų.

Kelininkų raginimas

Kelininkai ragina vairuotojus, pamačius, kad pakelėse pjaunama žolė, išlikti budriems, įvertinti situaciją, t. y. atvažiuojančius ir pravažiuojančius automobilius ir saugiai apvažiuoti dirbančią techniką.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video