Kėdainiuose pradėtos naujo prekybos centro statybos

 Kėdainiuose pradėtos naujo prekybos centro statybos

Kėdainių miesto Rasos gatvėje pradėtas statyti naujas prekybos centras. Planuojama, kad pirkėjai jame galės lankytis jau kitais metais./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kėdainių miesto Rasos gatvėje pradėtas statyti naujas prekybos centras. Planuojama, kad pirkėjai jame galės lankytis jau kitais metais. Taip pat numatoma sutvarkyti ir didelę iki šiol statybinėms medžiagoms sandėliuoti naudotą teritoriją.

Pradėjo darbus

Akylesni kraštiečiai pastebėjo, kad į kadaise buvusio „Rasos“ prekybos centro teritoriją praėjusią savaitę suvažiavo darbininkai bei statybų technika.

Buvo pastatyta teritoriją juosianti metalinė tvora, atvežtas biotualetas, nameliai darbininkams. Prasidėjusios statybos kaip reikiant išsiūbavo ir kėdainiečių fantaziją, žmonės spėliojo ir klausinėjo, kas čia bus statoma.

„Rinkos aikštė“ susisiekė su Rasos gatvėje esančio sklypo, kur šiuo metu vyksta teritorijos tvarkymo darbai, bendrovės „Baltisches Haus“ atstovais.

Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Prekybos centras

„Šiuo metu jūsų minėtoje vietoje vyksta teritorijos tvarkymo ir sklypo paruošimo darbai, todėl tiksliai darbų užbaigimo datos įvardinti dar negalime. Preliminariai – kitų metų pabaigoje.

Čia numatomas A++ energinio naudingumo 1 700 kv. m ploto prekybinės paskirties pastatas su 72 vietų automobilių aikštele bei dviem elektromobilių įkrovimo vietomis.

Koks konkrečiai tai bus prekybos centras, mums neleidžia įvardinti su nuomininku pasirašyta sutartis“, – komentavo bendrovės „Baltisches Haus“ atstovė Raimonda Mailaitė.

Prekybos centras „Iki“?

Apie rengiamą projektą kiek anksčiau buvo paskelbta Kėdainių rajono savivaldybės svetainėje. Ten buvo pateikti projektiniai pasiūlymai. Pateiktose vizualizacijose galima pamatyti, kad čia planuojama statyti prekybos centrą „Iki“.

Viešai pateikiamoje informacijoje matyti, kad žemės sklypo plotas siekia 10 800 kv. metrų. Prekybos ir paslaugų pastatas užims apie 1 700 kv. metrų ir bus vieno aukšto.

Teritorijoje suprojektuota 72 vietų automobilių stovėjimo aikštelė. Įvažiuoti į ją bus galima iš Rasos gatvės ir Mindaugo gatvės tęsinio.

Prekybos ir paslaugų pastatas užims apie 1 700 kv. metrų ir bus vieno aukšto. Teritorijoje suprojektuota 72 vietų automobilių stovėjimo aikštelė.

Aut. past.

Prekybos centre numatoma įrengti prekybos salę su komerciniais plotais, pagalbines ir sandėliavimo patalpas.

Projektuojamame pastate numatomos komercinės nuomojamos patalpos, kuriose įsikurs gėlių salonas, kavinė ir nedidelė krautuvėlė.

Žemės sklypas bus užsėtas veja, įrengti pėsčiųjų takai su apšvietimu, suoliukais, rampos triukšmą slopinanti sienelė apželdinta vijokliniais augalais.

Pastatą iš trijų pusių planuojama apsodinti medžiais.

Veikė parduotuvė

Priminsime, jog ilgą laiką Rasos gatvėje veikė prekybos centras, kurį vyresni kėdainiečiai prisimena su nostalgija.

2015-ųjų pavasarį didžiulė parduotuvė buvo sulyginta su žeme. Pastato konstrukcijos išvežtos, žemė išlyginta ir užsėta pieva. Ją tuomet išgriovė jos savininkas – bendrovė „Baltisches Haus“. Šią bendrovę įsteigė broliai George, Oliver ir Nicolas Ortiz, veiklą pradėję 1995 metais.

Bendrovė, įkurta prekybos tinklo „Iki“ plėtrai, šiandien yra savarankiška nekilnojamojo turto projektų vystytoja ir valdytoja.

Jau tada kėdainiečiai ėmė spėlioti, kad teritorijoje bus statomas „Iki“ prekybos centras, tačiau bendrovės atstovai šios informacijos nepatvirtino, o aikštė iki šiol stovėjo tuščia, daugiabučių namų kiemų renovacijos metu aikštelėje buvo naudojama statybinių medžiagų sandėliavimui.

Reklama: statybinių vagonėlių nuoma

6 Komentarai

  • Dar viena parduotuvė. Kėdainiai tampa vieta,kurioje gali apsipirkti daugiausiai maisto:/ Mažai laiko praleidimo su šeima ir vaikais ypač žiemos metu. Visos veiklos didžiuosiuose miestuose, tad tenka grįžti tik pernakvoti.

    • Tai gal čia supirks depozitas,nes mažas Ikiukas-nesuperka,operkant 10kapeiku ima.

  • Gal karinis objektas bus,kad jau čia taip viskas ypatingai slaptai

  • Teko girdėti, kad ten ne IKI bus, o RIMI.

  • O kaip buvo rašyta kad kino salė bus, tai jau persigalvojo?

  • tai ką kėdainiuose dar mažai prekybos centrų?

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video