Kėdainiuose kritikuoti nieko negalima?

 Kėdainiuose kritikuoti nieko negalima?

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Dar liepos mėnesį išaiškėjus, kad Kėdainių krašto muziejaus buhalterija kurį laiką buvo tvarkoma netinkamai, neseniai į savivaldybės Kontrolės komitetą pasiaiškinti buvo pakviestas muziejaus vadovas Rimantas Žirgulis. Kritikos jis neišvengė. Kai kurie politikai net atviru tekstu įvardijo, kad jis nesusitvarko su savo darbuotojais, nes šie… turi savo nuomonę, kuri nesutampa su valdžios, ir nebijo jos viešai išsakyti. Tačiau galiausiai R. Žirgulis iš posėdžio buvo „paleistas“ su politikų patikinimu, kad yra laikomas geru darbuotoju.

Privėlė klaidų ir pabėgo

Savivaldybės kontrolierei atlikus patikrinimą, Kėdainių krašto muziejaus buhalterijoje rastos neapskaitytos didelės sumos pinigų, o muziejaus skola per metus išaugo dešimtimis tūkstančių eurų.

Kontrolierė Zita Valiauskienė teigė, kad toks buhalterės aplaidumas nustebino itin nemaloniai, nes per ilgus darbo metus jokių nusiskundimų jos darbu dar nėra buvę. Maža to, klaidų pridariusi muziejaus buhalterė išėjo iš darbo, į kontaktą eiti nesutinka, tad visa atsakomybė gulė ant R. Žirgulio pečių. 

Pasiaiškino

Kėdainių krašto muziejaus direktorius Rimantas Žirgulis teigė, kad, jo manymu, buhalterė neatlaikė įtampos ir didelio krūvio darbe. Sveikata, amžius, karantinas – viskas privedė prie dabartinės situacijos buhalterijoje./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Jau tuomet „Rinkos aikštė“ kalbino muziejaus vadovą ir sulaukė išsamaus paaiškinimo, kaip įstaigos buhalterijoje galėjo įsivelti klaidos.

Dabar tą patį jis pasakė ir Kontrolės komiteto nariams, tiesa, panašu, kad ne visiems jo paaiškinimai pasirodė esą priimtini.

„Per pastaruosius keletą metų vykdėme daug didelių projektų, kurių vertė siekia daugiau nei 1,5 mln. eurų.

Noriu atkreipti dėmesį, kad esame vienintelė biudžetinė įstaiga, kuri pati generuoja idėjas, rašo projektus, gauna finansavimą ir pati vykdo didelio masto darbus.

Panašu, kad ne visi mano darbuotojai tą krūvį sugebėjo deramai atlaikyti.

Buhalterė, manau, pavargo – dėl amžiaus, dėl psichologinės įtampos, sveikatos.

Prasidėjo antroji koronaviruso banga, užsikrėtė keli darbuotojai, aš pats, bijodamas dėl savo sveikatos ir gyvybės, trims savaitėms buvau išvykęs iš Lietuvos.

Per tą laiką ir buvo padarytos tos finansinės klaidos“, – kalbėjo R. Žirgulis.

Nesmagu

R. Žirgulis neslėpė, kad aiškintis dėl šios situacijos jam labai nemalonu. Tačiau jo teigimu, atrodo, kad kažkokių bėdų Kėdainių krašto muziejaus veikloje matė ir savivaldybės administracija, tačiau nesugebėjo laiku jo apie tai informuoti. Galbūt laiku prakalbus ir išsiaiškinus ir tokios situacijos, ir tokių skolų būtų išvengta?

„Man keisčiausia yra tai, kad kai buhalterė pasakė, kad nori išeiti ir aš nuėjau į savivaldybę pasitarti, ką man reikėtų šiuo atveju daryti, man buvo pasakyta, kad manęs ten seniai jau laukia.

Tai, vadinasi, kažkokie trūkumai buvo pastebimi, tačiau aš, kaip įstaigos vadovas, nebuvau informuotas, nei kiti.

Na, o dabar aš turiu atsakyti už žmogų, kuris kažką padarė ir pasišalino. Labai nesmagu.

Dirbu muziejuje nuo 1988 metų, nuo 1992 metų esu įstaigos direktorius. Aiškinimasis yra labai nesmagus“, – kalbėjo R. Žirgulis.

Kontrolės komiteto pirmininkas Saulius Grinkevičius piktinosi, kad Kėdainių krašto muziejuje yra darbuotojų, kurie nebijo viešai išsakyti savo kritiškos nuomonės. Politikas tai įvardino kaip šių darbuotojų išsišokimus, kuriuos neva turėtų suvaldyti įstaigos direktorius.

Aut. past.

Puolė į asmeniškumus?

Tokie žodžiai, panašu, neįtiko komiteto pirmininkui Sauliui Grinkevičiui. O gal jam labiau neįtiko kai kurie Kėdainių krašto muziejaus darbuotojai, kurie drįsta turėti ir viešai išsakyti savo nuomonę ir kritikuoti vienus ar kitus Kėdainiuose padarytus sprendimus, tarp kurių yra padarytų ir S. Grinkevičiaus vadovavimo rajonui laikotarpiu?

Tarkime, kad ir dėl išplikintos Didžiosios Rinkos aikštės, kurioje po rekonstrukcijos neliko nė vieno medžio.

„Na, žinot, smagu, nesmagu – čia visai kiti dalykai. Pats esi vadovas, o vadovas atsako už viską. Įsižeist ar būti nepatenkintam čia ne vieta.

Aš galiu tik pasakyti, kad jūsų kolektyve yra pora darbuotojų, švelniai tariant, savotiškų. Kurių vienas sugeba per P. Lukšio žūties 100-ąsias metines pareikšti, kad jis nebuvo pirmasis žuvęs partizanas. Tas pats žmogus, sukėlė skandalą, kad P. Lukšio pusseserės kapas neprižiūrimas, paskui visi skambėjo, kad partizanų kaulai iškasti.

Savotiškai atrodo.

Kitas teigia, kaip viskas sudarkyta, pradedant fontanu, baigiant Rinkos aikšte.

Peršasi mintis, kad vadovas nesugeba su kolektyvu susidėliot tokių dalykų. Nevaldo situacijos.

Jei valdytų, tokius išsišokimus reikėtų neleisti, kad jie būtų.

Užimta nepasitenkinusio poza, kad koks aš fainas, nes nuo 1992 direktorius… Tai gerai, kad projektus darot, šaunu“, – kalbėjo S. Grinkevičius, atskleisdamas savo požiūrį į žmones, turinčius nuomonę, kuri, beje, reikia pripažinti, yra kompetentinga.

Be to, jis pridėjo ir manantis, kad buhalterės išėjimas iš Kėdainių krašto muziejaus buvo logiškas jos ėjimas. 

Buvo signalų

Komiteto narė Nijolė Naujokienė nesutiko su tokiu S. Grinkevičiaus pareiškimu. Jos manymu, staigus buhalterės išėjimas iš darbo pridarius klaidų, prieš pat auditą, veikiausiai ne visiems atrodo normalus ir logiškas darbuotojos ėjimas, tad ji perklausė, ar anksčiau nebuvo jokių signalų, kad buhalterė gali išeiti iš darbo, juo labiau kad R. Žirgulis pripažino, jog signalų iš tiesų būta.

„Tikrai labai sunku dirbti su tarptautiniais projektais. Ataskaitose randa labai daug klaidų, keičiasi žmonės, keičiasi vertinimai, tas ataskaitas tvarkome dar ilgą laiką po projekto pabaigos.

Pernai vasarą buhalterė jau buvo pradėjusi panikuoti, kad nebenori dirbti prie projekto, bet mesti jį viduryje darbo būtų labai negerai.

Na, bet ji nusiramino ir kažkaip galvojau, kad problema kaip ir baigta.

Dirbo ji 15 metų, buvo tikrinama, audituojama, jokių problemų nebūdavo niekada“, – aiškino Kėdainių krašto muziejaus direktorius.

Galiausiai Kėdainių krašto muziejus išgirdo, kad nepaisant visko, yra laikomas geru darbuotoju ir kad tikimasi, jog ateity tokių nesusipratimų bus išvengta.

6 Komentarai

  • Geresnio mero kaip Grinkevičius nebuvo dar.

    • Todėl kad smegenų turi. Nėra ten ką lyginti su visais tais zootechikais ir panašiais.

      • Gerai išmano gyvulių uki

  • Tai nurašė viską ant vargšės buhalterės. Gėda tokiai kontrolierei. Gėda. Tikrai “ nesuprasdama ką tikrina.“ tikrina. O kas buhalterės paklausė? Viens kitą dangsto, meluoja, o nekaltas žmogus turi atsakyti.Ir toliau tas bardakas bus.

    • Man susidate ispudis kad ponia Jolanta Uspaskich dalyvaus rinkimuose

  • Rinkos aikštė kuo pati “kvepia” tuo kitus tepa

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video