Kėdainiuose dar 4 pėsčiųjų perėjos apšviestos kryptiniais šviestuvais

 Kėdainiuose dar 4 pėsčiųjų perėjos apšviestos kryptiniais šviestuvais

Dimitrijus KUPRIJANOVAS 

Kėdainiuose  šiuo metu intensyviai vykdomi pėsčiųjų perėjų apšvietimo įrengimo darbai. Dar keturias pėsčiųjų perėjas Kėdainių miesto gatvėse apšvies modernus ir specialus kryptinis apšvietimas. Šiuo metu Kėdainių mieste apšviestos 34 pėsčiųjų perėjos.

Baigia darbus

Pėsčiųjų perėjų apšvietimo darbus vykdo kėdainiečių įmonė „Elektros verslas“.

Įmonės atstovų teigimu, pėsčiųjų perėjų apšvietimas tikrai bus baigtas įrengti dar šį mėnesį.

Specialus kryptinis apšvietimas bus įrengtas pėsčiųjų perėjose Respublikos (dvi perėjos), Rasos ir J. Basanavičiaus gatvėse.  

D. Kuprijanovo nuotr.

Svarbiausi prioritetai 

Miesto seniūnas Algirdas Krivičius informavo, kad Kėdainių mieste yra apie 110 pėsčiųjų perėjų, iš jų apšviestos – 30. Prie mokyklų  apšviestos visos pėsčiųjų perėjos. 

„Taip pat prioritetas yra pagrindinė J. Basanavičiaus gatvė. 

Šiemet dar buvo parengtas projektas ir apšviesime dar keturias pėsčiųjų perėjas šiuolaikišku kryptiniu apšvietimu. 

Šio tipo apšvietimas užtikrina pėsčiųjų saugumą ypač rudenį, žiemą ir pavasarį, kai būna tamsus metų laikas. Važiuojant gatve vairuotojai mato, kad tai yra kryptinis apšvietimas, ir apšvietimo spalva yra kitokia. Jei gatvės apšvietimas yra gelsvos spalvos, tai kryptinis apšvietimas yra ryškiai baltas ir išryškina pačią perėją“, – paaiškino A. Krivičius.

D. Kuprijanovo nuotr.

Skyrė savivaldybė

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius pažymėjo, kad pėsčiųjų perėjų ir gatvių apšvietimui skiriamas didelis savivaldybės ir seniūnijų seniūnų dėmesys visame Kėdainių rajone. 

„Kelių priežiūros programos lėšomis, eismo saugumui gerinti skirtomis lėšomis kiekvienais metais apšviečiama dalis Kėdainių mieste esančių pėsčiųjų perėjų“, – paaiškino A. Kacevičius.

Gatvių apšvietimas nuolat atnaujinamas ne tik Kėdainių mieste, bet ir rajone. Kaimuose taip pat numatyta po truputį, pagal galimybes, atnaujinti apšvietimą, kad žmonės rudenį ir žiemą galėtų saugiai pasiekti namus. 

3 Komentarai

  • Labai ačiu už apšviestą perėją prie J. Basanavičiaus g. sustojimo.

  • Viskas, kas didina eismo saugumą, yra gerai.
    Bet, tvarkant kvartalą tarp Rasos ir Respublikos gatvių, dingo dalis ženklų 552 „Gyvenamoji zona“ (pvz. prie Basanavičiaus g. nr.124 ar Respublikos g. nr. 12) Tai sukelia painiavą ir yra negerai.

  • Blogai tai,kad vadovaujamasi principu: padariau ir pamiršau. Kiek dega šviestuvų Pramonės gatvėj? Maždaug kas trečias,kiti mirksi.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video