Kėdainių rajono savivaldybė – tarp skaidriausiai veiklą vykdančių šalyje

 Kėdainių rajono savivaldybė – tarp skaidriausiai veiklą vykdančių šalyje

„Tranparency Inernational“ Lietuvos skyriaus paskelbtų savivaldybių skaidrumo tyrimo rezultatai rodo, kad Kėdainių rajono savivaldybė – viena iš skaidriausiai šalyje dirbančių savivaldybių./Algimanto Barzdžiaus/ „Rinkos aikštės “ archyvo nuotr.

Kėdainių rajono savivaldybė – viena iš skaidriausiai savo veiklą šalyje vykdančių savivaldybių. Tai paaiškėjo po „Tranparency Inernational“ Lietuvos skyriaus paskelbtų savivaldybių skaidrumo tyrimo rezultatų. Juose Kėdainių rajono savivaldybė, surinkusi 94 proc. balų, dalijasi ketvirtą vietą kartu su dar keturiomis šalies savivaldybėmis – Ignalinos rajono, Kauno rajono, Plungės rajono ir Šiaulių miesto.

Per ketverius metus iš 8 vietos pakilo į 4

Kas ketverius metus vykdomas tyrimas rodo, jog Kėdainių rajono savivaldybė nuo 2014 metų, kai buvo pradėtas minėtas tyrimas, sparčiai kopė aukštyn ir per aštuonerius metus pakilo per daugiau nei dešimt pozicijų – iš 18 į 4 vietą, o skaidrumą padidino nuo 51 proc. 2014 metais iki 75 proc. 2018 metais ir 94 proc. 2022-aisiais.

Vertinant Lietuvos savivaldybių skaidrumo lygį, atsižvelgiama į pagrindinius septynis punktus: darbuotojus – ar savivaldybės svetainėje skelbiami darbuotojai, jų kontaktai ir pan., darbuotojų atliekamas funkcijas, viešų ir privačių interesų bei turto deklaracijas; tarybos veiklos skaidrumą; antikorupcinės politikos skaidrumą; savivaldybės įmonių ir paslaugų skaidrumą; savivaldybės biudžeto ir jo vykdymo skaidrumą; savivaldybės viešųjų pirkimų skaidrumą; gyventojų įtraukimą į sprendimų priėmimą.

Kėdainių rajono savivaldybė suklupo ties punktu apie darbuotojus ir finansus.

„Tranparency International“ vertinimu, Kėdainių rajono savivaldybės puslapyje nėra viešai prieinamos informacijos apie savivaldybėje dirbančių politikų ir administracijos darbuotojų, užimančių vadovaujančias pareigas, turto deklaracijų. O biudžeto ir jo vykdymo skaidrumo skiltyje pritrūko savivaldybės skelbiamų finansinių ataskaitų kompiuterinės paieškos sistemos.

Praėjusių metų liepos mėnesį „Transparency International“ taip pat atliko tyrimą, kuriame Kėdainių rajono savivaldybės vadovai (meras, vicemeras ir administracijos direktorius) buvo pripažinti, kaip labiausiai savo veiklą viešinantys šalies savivaldybių vadovai.

Plačiau apie tai galite paskaityti čia.

7 Komentarai

 • Pas Tamulį daug tuščių skaidriosios butelaičių. Paklauskit vairuotojo arba garaže pro kur išmeta. Ir naktimis jis skaidriai tvarką įvedinėje pavėpęs ant sargo

  • Negali po kiekvienu straipsniu šūdo neparašęs pabūti. Toks pats ir esi – šūdas.

   • Romai, pyk nepyk, bet savivaldybės darbuotojai viską puikiai mato ir žino. Net žino į katruos konteinerius tara buvo išnešama

    • Tai reiskia tokie ir specialistai ten ir dirba… galvojau, kad rimtesni, pasirodo tik kitus stebi ir kas kur ka padaro, ismeta, kaip atejo i darba apsirenges, zodziu visiskais pletkais uzsiema, i ne darbais, baisu… kaip tokie gali dar dirbti…

 • Tyliu,tyliu,tyliu…

 • bet po kiekvienu straipsniu atsiranda šūdmaliu kurie pavydi merui ir jo komandai

 • Sena taisyklė- Kuo mažiau darai, tuo mažiau klysti.
  Su skaidrumu tas pats.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video