Kėdainių rajono vadovai – vieni iš labiausiai viešinančių savo veiklą

 Kėdainių rajono vadovai – vieni iš labiausiai viešinančių savo veiklą

Kėdainių rajono savivaldybės vadovai meras Valentinas Tamulis, savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Ka- cevičius ir vicemeras Paulius Aukštikalnis trečiaisiais kadencijos metais bene aktyviausiai savo rinkėjus ir visuomenę informavo apie susitikimus su interesų grupių atstovais./ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Rasa JAKUBAUSKIENĖ

„Transparency International“ Lietuvos skyrius (TILS) skelbia, kad Kėdainių rajono savivaldybės vadovai trečiaisiais kadencijos metais bene aktyviausiai savo rinkėjus ir visuomenę informavo apie susitikimus su interesų grupių atstovais, o meras Valentinas Tamulis tapo daugiausiai susitikimų (229) su interesų grupėmis paviešinusiu Lietuvos meru. Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius paskelbė apie 140, o vicemeras Paulius Aukštikalnis apie 129 susitikimus ir abu taip pat pateko į pirmąjį dešimtuką.

Daugiau viešumo – mažiau interpretacijų

Tai paaiškėjo „Transparency International“ Lietuvos skyriui (TILS) peržiūrėjus savivaldybių merų, jų pavaduotojų bei administracijos direktorių oficialius darbo kalendorius, asmenines svetaines. 

Komentuodamas paskelbtą statistiką savivaldybės administracijos direktorius A. Kacevičius „Rinkos aikštei“ sakė, kad tai bet kokiu atveju yra naudinga ir parodo, kad Kėdainių rajono savivaldybės vadovai didelį dėmesį skyrė aiškumui, skaidrumui ir savo darbuose nurodo visus susitikimus su verslininkai, įmonių vadovais ar su kitais asmenimis.

„Manau, tas, kas domisi, tikrai kreipia dėmesį, nes mato, su kuo susitikinėja vadovai. Kita vertus, toks viešinimas parodo, kad savivaldybės vadovai tikrai dirba ne kažkur pasislėpę, bet atvirai ir neturi, ko slėpti“, – kalbėjo A. Kacevičius. 

„Nors visi savivaldybės vadovai – meras, vicemeras, administracijos direktorius – pateko į pirmaujančias pozicijas, negalima pasakyti, kad tai jau yra viskas pasiekta ir nėra, kur tobulėti. Visada yra, kur pasitempti, bet Respublikos mastu atrodome tikrai neblogai,

A. Kacevičius.

Anot jo, darbo kokybei įtakos tokia informacija neturi, bet viešumui, vienareikšmiškai taip: „Tai parodo, kad nebūna kažkokių užkulisinių susitarimų ar paslėptų sandorių.

Nors visi savivaldybės vadovai – meras, vicemeras, administracijos direktorius – pateko į pirmaujančias pozicijas, negalima pasakyti, kad tai jau yra viskas pasiekta ir nėra, kur tobulėti. Visada yra, kur pasitempti, bet Respublikos mastu atrodome tikrai neblogai“.

Administracijos direktoriaus teigimu, tokios ataskaitos reikalingos: „Viešumas visada yra naudingas, ypatingai, jeigu kalbama apie politikus. Kuo daugiau yra viešumo, tuo mažiau lieka vietos interpretacijoms“.

Darbų daugiau nei surašyta darbotvarkėje

Vicemeras Paulius Aukštikalnis taip pat sutinka su A. Kacevičiaus nuomone, kad darbų viešinimas yra reikalingas, tačiau sako, kad ne visada darbotvarkėje atsispindi reali situacija.

„Žinoma, aš esu už viešumą, bet ne viską gali suspėti surašyti, nes per dieną darbų daug. Netikėtų užduočių taip pat atsiranda, – pažymėjo P. Aukštikalnis. – Vien paviešintų  susitikimų skaičius nerodo kokybės ir padarytų darbų.  

„Dažnai turiu daugiau susitikimų nei susiplanuoju ir surašau ryte, todėl darbo eigoje reikia rasti laiko papildyti savo darbotvarkę naujais  darbiniais pasitarimais. Aš neturiu nei padėjėjų nei patarėjų, tad tenka viską tvarkyti pačiam.

P. Aukštikalnis.

Nors pagal paviešintus susitikimus pirmaujame tarp savivaldybių, man norėtųsi,  kad būtų daugiau lėšų padaryti konkretiems darbams. Infliacija siaubinga, esme pagal jos augimą pirmaujantys Europoje. Reikia  galvoti, kaip padėti žmonėms išgyventi. Žinoma, kartais susitikimuose gimsta projektai, naujos idėjos. Tai yra gerai.“

Vicemero teigimu, jo darbams ir viešumui paskelbta statistika jokios įtakos nedaro ir tai yra daugiau informacija gyventojams: „Kasdieninį savo darbą aš planuoju daug smulkiau. Tai darau iš anksto, bet mano darbai dažnai yra kintantys, dienos bėgyje net kelis kart tenka keisti susitikimus“. 

Gyventojai turi žinoti, ką veikia vadovai

Nors P. Aukštikalnis džiaugiasi, kad Kėdainių rajono savivaldybė vadovai pirmauja tarp šalies savivaldybių, tačiau mato ir nemažai vietų, kuriose dar turėtų pasitemti. 

„Dažnai turiu daugiau susitikimų nei susiplanuoju ir surašau ryte, todėl, darbo eigoje reikia rasti laiko papildyti savo darbotvarkę naujais  darbiniais pasitarimais. Aš neturiu nei padėjėjų nei patarėjų, tad tenka viską tvarkyti pačiam. Ačiū mero sekretorei Ivetai, kad ji pagelbėja ir suveda darbotvarkę iš „Google celendar“ į oficialų savivaldybės puslapį. O dienos labai  intensyvios savo darbais“, – apie savo kasdienybę kalbėjo vicemeras. 

Apibendrindamas jis pažymėjo, jog vieša darbotvarkė yra būtina: „Pavyzdžiui, kadangi priimu gyventojus bet kurią savaitės dieną, jie dažnai pasižiūri į mano darbotvarkę ir pagal tai planuoja laiką. O ir apskritai gyventojai turi žinoti, ką veikia rajono vadovai“.

Skaidrumo daugėja

Kaip skelbia TILS, kas trečias rajono savivaldybių vadovų susitikimas vyko su verslininkais ir verslo asociacijomis (1568 susitikimai). Iš jų 10 susitikimų vyko su lobistų sąraše registruotomis verslo asociacijomis ir įmonėmis. Kas penktas susitikimas vyko su švietimo, sporto ir mokslo atstovais (1028 susitikimai) bei medicinos atstovais (962 susitikimai). 

„Džiaugiuosi, jog vis daugiau savivaldybių vadovų veikia pagal aukštesnį skaidrumo standartą ir išsamiau skelbia, su kuo susitinka darbo metu.

Aišku, politikų susitikimai su interesų grupėmis yra tik viena medalio pusė. Labai norėčiau, kad artimiausiu metu dar daugiau žmonių galėtų įsitraukti į sprendimų priėmimą savo bendruomenėse, nes šiuo metu tai daro tik 3 procentai Lietuvos gyventojų.” – sakė „Transparency International“ Lietuvos skyriaus vadovas Sergejus Muravjovas. 

Vertinimo  metu buvo peržiūrėta, kaip 209 merai, merų pavaduotojai ir administracijos direktoriai skelbia savo darbotvarkes. Dalis vadovų pareigas ėjo laikinai. Buvo skaičiuojami 2021 m. kovo 18 d. – 2022 m. kovo 17 d. ilgalaikiuose oficialiuose darbo kalendoriuose paskelbti susitikimai su interesų grupėmis. 

11 Komentarai

 • Ot tai reklamuojasi, geriausiai respublikoje😀, o kada dirba, tik visur ir laksto del reklamos😀Geriausia, negalima tikėti surašytom darbotvarkem, kasdien galima daryti copy paste, nes vienodai😀. Dar viena rašo, kita daro, kaip antai Aukštikalnis darbotvarkeje parašė kad susitiks su Kedainių jaunimo reikalų taryba, oi išvyko į Vilnių darbo metu susitikti su savo partiečiais Skverneliu ir kt.Viena rašo, kita daro, gal jau pervargo , lai užleidžia vietas.

  • O tas anonimas ne anonimas. Geriau jau pasirašytų. Nugriūtumėt vietoj kas komentuoja. Ir darbo metu ir per išeigines. Manai, kad pavapėsi aptiksite žmogų ir tau bus geriau? Gal surašyt tavo “ darbelius“

   • Jau kaip Tamulis viešinas tai dar nei vieno mero nemačiau taip. Gyvena šventėm ir fotkėm. Dar ir jūs čia jį reklamuojat nesustodami. Gal nežinot ką jis apie jus varo ? Jis toks veidmainis. Išdūrė judėjimą, o dabar kai jau visas partijas apėjo , tai antrą ratą daro – pas socdemus išvertė nugarą.

   • Jo jo reik paviešinti manau

 • Pritariu: reikia pradėti viešinti juodus Tamulio darbelius, kad žmonėms atsivertų akys.

 • Tai pradedam? Žinau kokį 51 jo darbelį ne į temą. Bus iki pat paskutinės rinkimų dienos.
  Gal nuo įrašo kaip“ ne savo kojomis“ iš Pelėdnagių ūkini kų šventės išeina? Geras vaizdelis būtų. Liktų dar 49. Bet gal dar per anksti?

 • Pamenu kaip tie „viešintojai“ per pandemiją balsavo, kad posėdžiams nereikia youtube transliacijų, nes būk tai ir taip viskas aišku ir nedrmskite ramybės sunkiai dirbantiems 😀

 • Stelmoke ciulpk pybi 😉

 • […] Plačiau apie tai galite paskaityti čia. […]

 • viešai noriu paklausti kiek kainuos muziejaus perpirkimas iš privataus asmens ir ar jis reikalingas merui ar meras pasiruošė jį išlaikyti ???

 • Tai todėl tokia “ puiki“ padėtis su tiltais, nes super ,“sąžiningi“, kur tas Viktoras, bent miestas dvelkė švara, gal ir tuos gamyklos atliekų kalnus galėtų kažkaip sunaudoti, kiek žinau senais laikais lyg tai vokiečius domino šis atliekų kalnas, bet tur būt per kovas tarp partijų net nebėra laiko rūpintis gyventojų sveikata, gerove

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video