Kėdainių rajone dingo grybautojas

 Kėdainių rajone dingo grybautojas

Pareigūnai vykdė žmogaus paieškas miške. Į įvykio vietą buvo iškviestas kinologas su šunimi. Šeštadienį į orą buvo pakeltas ir sraigtasparnis su specialia įranga./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Savaitgalį policijos pareigūnai ir jų rėmėjai, artimieji bei vietos bendruomenės nariai šukavo Kėdainių rajono Krakių mišką, mat čia dar penktadienį dingo vyresnio amžiaus grybautojas iš Ažytėnų. Vyro ieškojo ir kinologas su šunimi, į orą buvo pakeltas sraigtasparnis, deja, paieškos buvo bevaisės.

Žinomose vietose

1949 metais gimęs ažytėniškis Jonas Kazakevičius grybauti patraukė į Krakių mišką.

Vyras į grybavimo vietą nuvyko automobiliu.

Dar tą pačią dieną jis su artimaisiais susisiekė telefonu ir pranešė, kad mato seną apleistą raudonų plytų pastatą. Vyras pasakojo, kad eina žaliu miško takeliu.

Vėliau su vyru ryšys nutrūko, tai buvo paskutinė jo pateikta informacija. 

Pakilo sraigtasparnis

Nelaimė subūrė daugiau nei tris dešimtis žmonių, kurie savanoriškai atėjo į pagalbą šukuoti miško. Padėti atskubėjo tiek Krakių miestelio, tiek aplinkinių kaimų gyventojai, atėjo ir tie, kurie visiškai nepažinojo dingusiojo, o tiesiog norėjo padėti./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Artimieji apie pradingusį žmogų pranešė pagalbos tarnyboms. Į įvykio vietą atvyko policijos pareigūnai. Pamiškėje buvo rastas paliktas vyro automobilis.

Pareigūnai vykdė žmogaus paieškas miške. Į įvykio vietą buvo iškviestas kinologas su šunimi.

Šeštadienį į orą buvo pakeltas ir sraigtasparnis su specialia įranga – termovizoriumi – prietaisu, kuris padeda rasti žmones, dingusius tokiomis aplinkybėmis.

Nerimą keliančios aplinkybės buvo tos, kad vyras serga diabetu, sunkiai girdi, yra garbingo amžiaus.

Deja, policijos pareigūnų ir geradarių savanorių pastangos taip pat buvo bevaisės. Vyriškis sekmadienį rastas nebuvo, jo paieškos bus tęsiamos.

Aut. past.

Subūrė žmones

Sekmadienį vyro paieškos buvo tęsiamos. Įvykio vietoje dirbo pareigūnai, prie jų prisijungė ir patyręs grybautojas, policijos rėmėjas Modestas Mockus.

Krakių seniūnas Ernestas Barčas subūrė daugiau nei tris dešimtis žmonių, kurie savanoriškai atėjo į pagalbą šukuoti miško.

Padėti atskubėjo tiek Krakių miestelio, tiek aplinkinių kaimų gyventojai, atėjo ir tie, kurie visiškai nepažinojo dingusiojo, o tiesiog norėjo padėti.

Deja, geradarių savanorių pastangos taip pat buvo bevaisės. Vyriškis sekmadienį rastas nebuvo, jo paieškos bus tęsiamos.

Policija pataria

Šiomis dienomis miškuose savojo laimikio ieško daugybė grybautojų. Tačiau klajonės po miškus gali baigtis ir nelinksmai – nesunku ir pasiklysti.

Lietuvos policija pateikė kelis naudingus patarimus, ką reikia žinoti išeinant į mišką.

Pirmiausia – informuokite artimuosius apie planuojamą grybavimo trukmę ir vietovę.

Pasiimkite gerai įkrautą mobilųjį telefoną. Pagal mobiliojo ryšio bokštų fiksuotą signalą Lietuvos policija gali nustatyti preliminarią žmogaus buvimo vietą, taip sumažindami paieškos rajoną.

„Automobiliuose visi turime ryškias, šviesą atspindinčias liemenes, kurias galite pasiimti eidami į mišką – pasiklydus jos gali išgelbėti gyvybę, nes ryškūs drabužiai nesunkiai pastebimi žvalgant iš oro.

Gali skambėti juokingai, tačiau ne kartą asmuo buvo rastas pastebėjus ir ryškios spalvos krepšį ar kibirą“, – pataria policija.

Pasiklydus reikia būti kuo atviresnėje vietovėje.

Paieškos orlaiviuose sumontuotos termovizorinės kameros, su kurių pagalba galima aptikti šilumą skleidžiančius objektus. Tad jei atėjo tamsus paros metas, turite likti atviroje vietovėje, o pasiimti degtukai ne tik leis išgyventi gamtoje, bet ir padės vykdant paiešką.

1 Komentaras

  • Tai ir ieškokit to apleisto pastato…Tam pastate,gal kokia valkatų šaika įsikūrusi ar kažkas panašaus.Šiais laikais nemanau,kad apleistos sodybos,būtų nežinomos…

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video