Kėdainių pakraštyje – savavališkas sąvartynas

 Kėdainių pakraštyje – savavališkas sąvartynas

Po Kėdainių miestą bei rajono apylinkes dviračiu mėgstantis pasivažinėti kraštietis Mindaugas Nefas sąvartyną Kėdainių miesto seniūnijai priklausiančioje Daukšių kaimo A. Mickevičiaus gatvėje pastebėjo jau senokai./Mindaugo Nefo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Akyli ir gamtą mylintys kėdainiečiai jau senokai pastebėjo Kėdainių miesto pakraštyje esantį nelegalų sąvartyną. Tačiau žmonės dar labiau sunerimo pamatę, kad sąvartynas vis plečiasi – čia vežamos įvairios atliekos, baldai, rakandai, padangos. Apie neteisėtą veiklą pareigingi piliečiai informavo Kėdainių rajono savivaldybę, kuri šį klausimą ims spręsti artimiausiu metu.

Ne juokais sunerimo

Po Kėdainių miestą bei rajono apylinkes dviračiu mėgstantis pasivažinėti kraštietis Mindaugas Nefas sąvartyną Kėdainių miesto seniūnijai priklausiančioje Daukšių kaimo A. Mickevičiaus gatvėje pastebėjo jau senokai.

„Aš tą sąvartyną pamačiau anksčiau. Kaip ir priklauso, pranešiau apie tai savivaldybei. Su manim maloniai pakalbėjo, greitai atsakė į mano klausimus.

Tačiau labai sunerimau, kai pamačiau, kad sąvartynas plečiasi. Jis jau keletą mėnesių vis didėja, reiškia, ten atliekos vežamos nuolat, o tai jau labai blogai“, – konstatavo ir fotografijas atsiuntė aktyvus kėdainietis M. Nefas.

Mindaugo Nefo nuotr.

Vaizdai – šokiruoja

Iš tiesų, piliečio atsiųsti vaizdai šokiruoja – juose užfiksuotos išmestos net ir pavojingomis laikomos atliekos. Čia kraunamos įvairios statybinės atliekos, automobilių dalys, baldai. Mėtosi nemažai automobilių padangų.

„Čia jų krūvos. Ir krūvos vis didėja. Teršėjai siautėja. Čia labai nuošali vieta, patogu išmesti. Bet aš manau, kad būtina atliekas surinkti, o pažeidėjus drausminti, bausti“, – įsitikinęs kraštietis.

Kėdainių rajono savivaldybė nesitaiksto su šiukšlintojais, ši situacija žinoma, vertinama, o konkrečių veiksmų bus imtasi artimiausiu metu.

Aut. past.

Informacija žinoma

„Rinkos aikštė“ susisiekė su Kėdainių rajono savivaldybe. Čia paaiškėjo, kad savivaldybė nesitaiksto su šiukšlintojais, kad ši situacija žinoma, vertinama, o konkrečių veiksmų bus imtasi artimiausiu metu.

„Taip, ir mes bendraujame su šiuo asmeniu. Žinome situaciją ir tikrai užsiimsime. Tiesiog darbų labai daug. Šią problemą taip pat spręsime. Jeigu neklystu, ten valstybinė žemė. Tokiu atveju šiukšlynai, kaip visada – bus seniūnijos rūpestis“, – informavo Danutė Mykolaitienė, savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėja.

Ji taip pat pažymėjo, kad vos tik bus gauta daugiau informacijos ir priimtas sprendimas – praneš.

Nubausta daug

Vykdydami kontrolę savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos specialistai 2021 metais nustatė 124  atliekų tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimus ir šiuos pažeidimus įvykdžiusiems asmenims buvo paskirtos administracinės nuobaudos.

Nuo 2021 11 13 įsigaliojo Administracinių nusižengimų kodekso 367 straipsnio pakeitimai. Už atliekų tvarkymo pažeidimus jau nėra galimybės nusižengusiam asmeniui skirti įspėjimo, visais atvejais skiriama piniginė bauda nuo 30 iki 140 eurų, o pakartotinai padarytas nusižengimas užtraukia baudą nuo 140 iki 600 eurų.

Savivaldybė siūlo susimąstyti kiekvienam, kuris ketina pažeisti nustatytą tvarką – ar verta tai daryti ir nukentėti finansiškai, jei atiduoti didelių gabaritų ar pavojingas atliekas galima nemokamai.

Kėdainių rajono savivaldybės gyventojai išrūšiuotas specifines atliekas gali nemokamai pristatyti į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę arba išnešti prie individualių/bendro naudojimo atliekų surinkimo aikštelių pagal patvirtintus specifinių atliekų surinkimo grafikus.

5 Komentarai

  • Jo laukiat,gal karo,vokiečio,ar dar jo?Gavot signalą ir pirmin!

  • Toli ieškoti nereikia! Toks pats statybinio laužo šiukšlynas randasi ir šalia karjero tvenkinio Babė nuose prie kelio į sodū bendriją “ Užuovėja“. Pasak žinovų ,čia jau miesto seniūnijos darbas!

  • Teks „partizanauti“-kamerų tai nėra ten, o vieta labai „mėgstama“. Medžiotojus pasitelkite,jie pratę bokštelyje budėti.:)

  • Kodel manes visai nenustebino tokie vaizdeliai.Ogi todel kad tai kiaulių miestas,ten net dvokas kaip fermoje tvyro.Bjaurus miestas,o dar bjauresni jo gyventojai.

  • Tai kodėl nedirbat Mykolaitienę,p Rusteika??Taip po kiemus žliaužiojat keliat probemas sau ir kt
    Imkitės konkretaus pranešimo vykdymo.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video