Kamerinis choras „Ave Musica“ mini 26-erių metų kūrybinės veiklos sukaktį

 Kamerinis choras „Ave Musica“ mini 26-erių metų kūrybinės veiklos sukaktį

Kamerinis choras „Ave Musica“./Kėdainių kultūros centro nuotr.

Dar praėjusiais metais savo 25 metų jubiliejų turėjęs švęsti, tačiau dėl pasaulinės COVID pandemijos repeticijas sustabdęs Kėdainių kultūros centro kamerinis choras „Ave Musica“ gegužės 13 d. (šeštadienį), kviečia kėdainiečius paminėti choro 26 metų kūrybinės veiklos sukaktį šventiniame koncerte. Trumpai apie chorą ir tai, kas laukia klausytojų šventinėje muzikinėje programoje, kalbamės su choro įkūrėju, vadovu ir dirigentu Algirdu Viesulu.

– „Ave Musica“ kamerinis choras įkurtas dar 1996 metais. Gal galite trumpai papasakoti jo sukūrimo istoriją?

– Choro kūrimo idėja prasidėjo 1996 metų lapkričio mėnesį, autobuse, grįžtant iš tarptautinio F. Šuberto konkurso Vienoje. Kalbėjausi su Robertu Lamsodžiu ir jo žmona Vaida, kurie tuo metu dainavo Kauno chore „Kamertonas“. Šnekėjomės apie galimybę suburti mišrų chorą Kėdainiuose. Praėjus vos porai savaičių, Robertas mane pakvietė atvykti į Kėdainių muzikos mokyklą, o ten jau laukė 13 narių, norinčių dainuoti ir pasirengusių kurti chorą. Padainavome keletą kalėdinių dainų ir supratome, kad reikia kuo greičiau, dar iki Trijų Karalių šventės, paruošti pasirodymą Kėdainių miesto visuomenei.

– Ar yra narių, kurie nuo pirmos repeticijos vis dar lanko chorą?

– Taip, yra. Turime tris nares, kurios nuo pat choro įkūrimo ateina, t.y. lanko choro repeticijas jau 26 metus. Yra daug narių, kurie chorui priklauso daugiau kaip dvidešimt metų. Labai džiugu, kad visiems vis dar taip pat smagu ateiti, susiburti. Dažniausiai nariai pasitraukia iš choro veiklos tik dėl labai objektyvių priežasčių, kaip, pavyzdžiui, išsikrausto gyventi į kitą miestą.

– Chorui jau daugiau nei 25-eri, ar nebuvo sunku per visus šiuos choro gyvavimo metus išlaikyti motyvaciją rinktis, repetuoti, ruoštis koncertams?

– Tikriausiai nesuklysiu pasakydamas, jog didžiausia motyvacija būdavo kelionės į užsienį. Pirmoji koncertinė kelionė buvo į Norvegiją. Tų kelionių buvo nemažai. Pravažiavome ir Graikiją, Ispaniją, aplink Europą daug keliavome – dainavome 12-oje Europos šalių. Esame surengę daugybę koncertų ir Kėdainių rajone bei visoje Lietuvoje. Labai džiugu, kad iš konkursų dažnai veždavomės apdovanojimų, aukščiausių prizinių vietų.

Tiesa, buvo viena labai įsimintina data 2004 metais, kuomet Lietuva įstojo į NATO. Mes buvome deleguoti į Torūnę atlikti koncertinės programos. Ten pirmą kartą sudainavome ir Europos himną, turėjome 5-6 koncertus vos per kelias dienas – labai įtemptas laikas, bet buvo labai įdomu. Pamenu, išvažiuojant į Lenkiją, per Lietuvos sieną, pasieniečiai dar tikrino pasus, o jau grįžtant, po kelių dienų, siena buvo atidaryta.

– Gal galite trumpai papasakoti, kas laukia klausytojų šventinio koncerto metu?

– Gegužės 13 d., 15 val., kviečiame visus į Kėdainių evangelikų reformatų bažnyčią. Kėdainių kultūros centro kamerinis choras „Ave Musica“ minės savo kūrybinės veiklos šventę, o koncertinėje programoje bus atliekama A. Vivaldžio „Gloria“. Dalyvauja dvi solistės – Elena Kalvaitytė-Vitkauskienė ir Laima Česlauskaitė. Koncerte taip pat bus du chorai – kamerinis choras „Ave Musica“ ir Panevėžio muzikinio teatro choras. Na ir, žinoma, jiems akompanuos koncertmeisterė Jarūnė Barkauskaitė.

Programos pabaigoje visų laukia staigmena – pasirodys ir du buvę choro nariai – kėdainiečiai Arnas Švilpauskas bei Mantas Jankavičius, tad labai kviečiame visus atvykti pasiklausyti ir kartu su paminėti šią gražią šventę.

Kėdainių kultūros centro inf.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video