Kapinių vandalas įtariamas padaręs žalos ir dviem įmonėms

 Kapinių vandalas įtariamas padaręs žalos ir dviem įmonėms

Juodkiškio gatvėje esančios įmonės tvora buvo apipaišyta tą pačią naktį kaip ir kapinių koplytėlė bei paminklas./ Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Aiškėja, kad praėjusią savaitę Kėdainių miesto Dotnuvos gatvės kapinėse siautęs vandalas ne tik dažais išmargino Laisvės gynėjų paminklą bei koplytėlę, bet galimai prikrėtė ir dar daugiau eibių. Įtariama, kad tas pats vandalas išpaišė ir bendrovių „Kėdainių vandenys“ bei „Kėdainių kranai“ statinius. Tą pačią naktį kapinėse buvo nuverstas ir paminklas. Neatmetama, kad tai galėjo būti to paties asmens darbas.

Koplytėlę sutvarkyti ne taip ir paprasta

Kėdainių miesto seniūnijos darbininkai jau uždažė ant paminklo už Laisvę žuvusiems kariams nupieštą vieną simbolį, o dar labiau išmargintą koplytėlę sutvarkyti nebus taip paprasta – šis statinys yra paveldo objektas, tad gali iškilti įvairių biurokratinių kliūčių, teks atlikti nemažai procedūrų.

Beje, tvarkant padarinius pastebėta, jog kapinėse nuverstas vienas betoninis paminklas.

Kapines lankantys žmonės sakė, jog jis buvo nuverstas tą pačią naktį, kai kapinėse siautė vandalas. Žmonės įtaria, kad paminklą nuvertė tas pats pilietis.

Kapinėse nuverstas ir vienas betoninis paminklas. Kapines lankantys žmonės sakė, jog jis nuverstas tą pačią naktį, kai siautė vandalas./ Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Nuostoliai ir dviem įmonėms

Įtariama, kad tas pats vandalas išpaišė ir bendrovių „Kėdainių vandenys“ bei „Kėdainių kranai“ statinius. Juodkiškio gatvėje esančios įmonės tvora buvo apipaišyta tą pačią naktį kaip ir kapinių koplytėlė bei paminklas, o „Kėdainių vandenų“ vandenvietės statiniai buvo apipaišyti dar liepos mėnesį.

Panašu, jog tiek abiejų įmonių turtą, tiek kapines „dekoravo“ tas pats pilietis. Ir piešiniai panašūs, ir raštas lygiai toks pat.

„Kėdainių vandenų“ vandenvietės statiniai buvo apipaišyti dar liepos mėnesį./ Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Tektų paploninti piniginę ar net sėsti už grotų

Nustačius kaltininką, jam tektų padengti tiek valstybei, tiek juridiniams asmenims padarytą žalą.

Juridiniams asmenims padaryta veika gali būti vertinama kaip smulkus turto sugadinimas, tačiau veikla kapinėse vertinama kur kas griežčiau.

Baudžiamasis kodeksas numato, kad tas, kas atliko vandališkus veiksmus kapinėse ar kitoje viešosios pagarbos vietoje arba dėl rasinių, nacionalinių ar religinių motyvų išniekino kapą ar kitą viešosios pagarbos vietą, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video