Kalbos bičiuliai Šeteniuose aptarė savo veiklą

 Kalbos bičiuliai Šeteniuose aptarė savo veiklą

Sausio 8 dieną draugijos nariai susibūrė Šeteniuose, Česlovo Milošo kultūros centre./Organizatorių nuotr.

www.rinkosaikste.lt

Lietuvių kalbos draugijos Kėdainių Mikalojaus Daukšos skyriaus žmonės neatsidžiaugia savo bendryste. Draugijos nariai aktyvūs, veiklūs ir labai draugiški. Juos vienija bendri interesai, požiūris į kalbą, apskritai kultūrą. Gegužės mėnesį bus jau treji metai, kaip skyrius įkurtas. Iš viso Lietuvoje veikia netoli 20 tokių skyrių. Kėdainių skyrius vienas iš jauniausių ir vienas iš aktyviausių.

Sausio 8 dieną draugijos nariai susibūrė Šeteniuose, Česlovo Milošo kultūros centre. Vieta išskirtinė, tad neapsieita be Milošo eilių. Jas skaitė Genovaitė Gustytė.

Po to skyriaus pirmininkė Rūta Švedienė padarė pranešimą apie skyriaus veiklą praėjusiais metais.

Po ataskaitos ir planų šiais metais aptarimo išklausyta lektoriaus Pauliaus Godvado paskaita apie
bendruomenių kūrimą, valdymą ir efektyvų bendradarbiavimą./Organizatorių nuotr.

Nors metai buvo ir apsunkinti dėl koronos ir karantino, visgi nuveikta nemažai. O štai kas: kovo mėnesį surengta virtuali viktorina „Kėdainiai ir kalba“, gegužės mėnesį surengta ekskursija „Literatūriniai Kėdainiai“ ir suorganizuotas renginys, skirtas Kėdainių krašto garbės piliečiui kalbininkui Kaziui Ulvydui paminėti, birželį surengtas susitikimas su kultūrologu Vaidotu Jauniškiu, jo knygos „Patirti peizažą“ aptarimas, taip pat birželį suorganizuota ekskursiją po Akademijos lankytinas vietas (dvaras ir kt.), surengtas P. Širvio poezijos skaitymo vakaras, rugpjūčio mėnesį suorganizuota ekskursija V. Mačernio takais… (Telšiai, Telšių Žemaitės gimnazija, Žemaičių Kalvarija, V. Mačernio muziejus, Šarnelė, V. Mačernio kapas, pažintinis takas ir kt.), rugsėjį surengta ekskursija į Literatūros ir tautosakos institutą, Seimą, MO muziejų, lapkričio mėnesį suorganizuotas Gražiausio, įdomiausio Kėdainių rajono ežero pavadinimo konkursas.

Po ataskaitos ir planų šiais metais aptarimo išklausyta lektoriaus Pauliaus Godvado paskaita apie bendruomenių kūrimą, valdymą ir efektyvų bendradarbiavimą.

„Mūsų draugijoje yra netoli 30 narių. Visi kėdainiečiai, bet turime ir vieną narį iš Panevėžio rajono, tai Audrius Daukša. Labai juo džiaugiamės, nes jis yra labai veiklus, be jo joks renginys neapsieina, o ką žinai, gal ir su mūsų Daukša jis turi sąsajų. 

Labai džiaugiuosi skyriaus žmonėmis, nes visi labai mieli, draugiški, kultūros žmonės, labai susidraugavome ir esame kaip vienas kumštis.

Šiais metais nemažai prisiplanavome, skirsime dėmesį kraštiečio Mikalojaus Katkaus 170-osioms metinėms, neapsieisime ir be kelionių. Pernai buvo paskelbti Vytauto Mačernio metai, tai keliavome jo takais, o šiemet paskelbti Ievos Simonaitytės metai, tai vyksime į jos kraštą“, ‒ sako Rūta Švedienė.

Organizatorių nuotr.

Vasario‒gegužės mėnesiais Valstybinė lietuvių kalbos komisija paskelbė Lietuvių kalbos dienomis. Dabar mokyklos, kultūros įstaigos sudaro renginių planus. Draugija, žinoma, neliks nuošaly. Apie numatytus renginius Kėdainių rajone bus paskelbta vasario pradžioje.

5 Komentarai

  • Šaunuoliai, Prasminga ir graži veikla.

  • Tik kodėl šalia gero straipsnio apie kalbos bičiulius kybo kalbai nebičiuliškas PATALPINTI SKELBIMĄ?

    • Ciulp gerai kale

  • Smagu, susitelkė kalbos, kultūros mylėtojai. Net pavydu truputį

  • Po to gerai paverem smagu buvo gaila grazina mazai geria

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video