Kaip išsirinkti tinkamiausią ekskavatorinį krautuvą statybų darbams?

 Kaip išsirinkti tinkamiausią ekskavatorinį krautuvą statybų darbams?

Backhoe

Sprendimas įsigyti ekskavatorinį krautuvą yra didelė investicija, kuriai reikia nuodugniai išanalizuoti poreikius ir atidžiai apsvarstyti visus aspektus. Taip pat vis dažniau pasirenkama ekskavatorinio krautuvo nuomos paslauga, kuri naudinga įmonėms, kurioms šių mašinų reikia tik retkarčiais arba trumpam laikui. Bet kokiu – nuomos ar pirkimo atveju šios universalios mašinos plačiai naudojamos statybose, žemės ūkyje ar miškininkystėje, todėl verta skirti laiko tinkamam modeliui išsirinkti. Toliau pateikiamas vadovas padės jums išanalizuoti svarbiausius klausimus ir priimti pagrįstą sprendimą dėl tinkamo ekskavatorinio krautuvo pasirinkimo.

Ekskavatorinis krautuvas – į ką atkreipti dėmesį renkantis?

  • Mašinos galia ir našumas

Pagrindinis kriterijus renkantis ekskavatorinį krautuvą yra numatytai paskirčiai tinkama galia ir našumas. Tokie parametrai kaip kaušo talpa, traukos jėga, keliamoji galia ar darbinis greitis turėtų būti suderinti su naudotojo reikalavimais. Pasirinkus per silpną mašiną, jos efektyvumas gali būti nepakankamas, o pasirinkus per galingą modelį susidaro nereikalingos išlaidos.

  • Komfortas ir ergonomika

Darbas su ekskavatoriniu krautuvu gali būti varginantis, todėl tikslinga pasirinkti ergonomišką, erdvią kabiną turinčią mašiną su reguliuojama sėdyne ir valdymo svirtimis. Be to, operatoriaus komfortą užtikrins oro kondicionierius, pagalvės ir triukšmo/vibracijos lygio slopinimas. Modernios pagalbinės sistemos, kameros ir jutikliai palengvins tikslų mašinos valdymą.

  • Eksploatavimo sąnaudos

Be pirkimo kainos, reikėtų atsižvelgti į bendras ekskavatorinio krautuvo eksploatacines išlaidas, į kurias įeina degalų sąnaudos, tepalų ir filtrų keitimas, techninė priežiūra, remontas ir dalių keitimas. Šis klausimas priklauso nuo konkretaus modelio kokybės, jo patikimumo ir aptarnavimo paprastumo.

  • Darbų, kuriems jis bus naudojamas, tipas

Ekskavatorinio krautuvo tipo pasirinkimas priklauso nuo numatytų užduočių. Lengvi modeliai tinka žemės ūkiui ir sodininkystei, kompaktiškos mašinos – nedidelėms statybvietėms, o sunkiasvorės konstrukcijos – dideliems kelių ir pramonės projektams. Taip pat yra specializuotų ekskavatorinių krautuvų, skirtų miško darbams, savivaldybėms ir panašiai.

  • Tinkamas dydis ir galia pagal paskirtį

Svarbu pasirinkti mašinos klasę, atitinkančią atliekamų darbų dydį. Nedideli modeliai gerai veiks ankštose erdvėse, vidutinio dydžio modeliai – tipiniams darbams, o didelės, galingos konstrukcijos – dideliems plotams ir sunkiems kroviniams tvarkyti. Per maža mašina greitai susidėvės, o per didelė – bus neefektyvi.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video