Kaip elgtis, jei abejojate, kad jus stabdo policijos pareigūnas

 Kaip elgtis, jei abejojate, kad jus stabdo policijos pareigūnas

BNS nuotr.

Lietuvos policijos inf.

Retai, bet pasitaiko situacijų, kai asmenys mėgina apsimesti policijos pareigūnais ir nori sustabdyti Jūsų vairuojamą transporto priemonę. Ką reikėtų atsiminti, kad nepatektumėte į bėdą.

Policijos pareigūnas dėvi tarnybinę uniformą (yra uniformuotas) ir stabdo transporto priemonę šiais būdais:

– duoda signalą lazdele,

– arba moja skrituliu su raudonu atšvaitu skersai judėjimo krypties,

– arba per garsiakalbį liepia sustoti.

Reikalavimas sustabdyti transporto priemonę taip pat gali būti išreiškiamas įjungus specialiomis spalvomis nudažyto ir policijos ženklu pažymėto automobilio švieslentę su užrašu „STOP POLICIJA“ arba „STOP“.

Tamsiuoju paros metu policijos pareigūnas, stabdydamas transporto priemonę, turi vilkėti uniformą su šviesą atspindinčiais elementais (vilkėti specialiąsias liemenes, mūvėti rankogalius ar turėti kitų šviesą atspindinčių elementų). Patrulių ekipažą sudaro ne mažiau kaip 2 policijos pareigūnai su specialiomis spalvomis nudažyta ir policijos skiriamaisiais ženklais pažymėta motorine transporto priemone, kurios mėlynos ir (arba) raudonos spalvos švyturėliai yra įjungti.

DĖMESIO! Tamsiuoju paros metu policijos pareigūnai (pagal rekomendacijas) transporto priemones stabdo apšviestuose kelio ruožuose.

Kaip elgtis, jei stabdantis asmuo kelia pagrįstų įtarimų, kad jis nėra policijos pareigūnas:

– Nesustokite.

– Nedelsdami skambinkite skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112.

– Informuokite operatorių dėl kilusio įtarimo, nurodykite savo važiavimo vietą ir kryptį.

– Klausykite operatoriaus nurodymų.

Pastaba. Skambindami, nepamirškite laikytis Kelių eismo taisyklių. Jei važiuojate ne vienas, geriausia, kad skambintų keleivis.

Atkreipiamas dėmesys, kad:

1. Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekse (426 straipsnis) numatyta vairuotojo atsakomybė už nepaklusimą uniformuoto policijos pareigūno teisėtam, aiškiai išreikštam reikalavimui sustabdyti transporto priemonę. Toks pažeidimas vairuotojams užtraukia baudą nuo 850 iki 1 200 eurų (ir teisės vairuoti atėmimą nuo 3 iki 5 metų). Neturintiems teisės vairuoti transporto priemones asmenims – bauda nuo 1 150 iki 1 450 eurų. Be to, gali būti skiriamas transporto priemonės konfiskavimas.

2. Neteisėtas vidaus tarnybos sistemos pareigūno tarnybinės uniformos dėvėjimas užtraukia baudą nuo 30 iki 50 eurų (Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 521 straipsnis).

3 Komentarai

  • Jei važiuosi vienas ir paskambinsi-jau pažeidimas.Už tokia bauda,galima nešioti uniforma ir į darbą ir igamta ir bulvių kasti.

  • Blet,blet stopudovai per koine padaryti,rastininkai

  • Kaip atskirti?ar tikras nežymėtas automobilis,ačiu.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video