Kada reikalingos trimerių atsarginės detalės?

 Kada reikalingos trimerių atsarginės detalės?

Sugedęs, pažeistas trimeris gali būti išgelbėtas. Tiesa, dažnu atveju reikalingos kokybiškos trimerių atsarginės detalės. Ką daryti, kad įrenginys Jums tarnautų patikimai ir kokie veiksniai lemia greitesnį trimerio dėvėjimąsi? Atsakome!

Kas lemia trimerio gedimus?

1. Laiku nepakeičiamas trimerio valas

Pjovimo valai yra bene svarbiausios trimerių atsarginės detalės, kuriomis reikia pasirūpinti reguliariai. Geriausia trimerio pjovimo valą keisti kelis kartus per sezoną, nes intensyviai naudojant jis gana sparčiai susidėvi, todėl beveik neišvengiama, kad prieš paleidžiant pirmą kartą kiekvienais metais jai reikės naujo.

Kalbant apie trimerio pjovimo valo keitimą, kiekvienas įrenginys tarpusavyje šiek tiek skiriasi, todėl vadovaukitės gamintojo pateiktomis instrukcijomis. Visgi dažniausiai trimerio valo keitimo procesas apima šiuos veiksmus:

  • Nuimkite vidinę ritę nuo išorinės ritės. Tuomet, laikydami ją, atsukite rankenėlę žoliapjovės galvutės centre.
  • Iš anksto suvyniotos vidinės ritės arba virvelės suvyniojimas rankiniu būdu aplink ritės vidų. Tai galite atlikti dviem būdais: apvyniojus linijos centrą aplink ritės lizdą arba tiesiant valą per angas ritės viršuje ir apačioje.
  • Galiausiai pakeiskite ritę ir ištraukite valo galus per trimerio angas.

2. Benzininis trimeris ar žoliapjovė laiku neužpildoma kuru.

Netinkamos degalų ir alyvos mišinys, ne laiku keičiamas kuras gali negrįžtamai pažeisti variklį: tuomet yra rizika, kad net trimerių atsarginės detalės nepadės.

Trumpai paleiskite trimerį ar žoliapjovę, kad ji sušiltų. Pastatykite įrenginį ant darbastalio arba atremkite variklį taip, kad visas prietaisas būtų lygus nuo galo iki galo.

Pašalinkite nešvarumus aplink kuro bako kaištį, tada ištraukite jį ir išleiskite kurą į talpyklą. Gali užtrukti pusvalandį ar daugiau, kol iš variklio išbėgs visas kuras: šis veiksmas pareikalaus šiek tiek Jūsų kantrybės.

Tuomet pradėkite pilti šviežią alyvą, kad išplautumėte paskutinius seno kuro likučius, tada vėl įkiškite alyvos kamštį ir užpildykite baką tol, kol rezervuaras parodys tinkamą užpildymo kiekį.

3. Trimeris neišvalomas kokybiškai

Norint, kad trimeriai tarnautų ilgai ir kokybiškai, įrenginys, kaip ir trimerių atsarginės detalės, turi būti kruopščiai išplauti po naudojimo.

Jei ant žoliapjovės paliksite nešvarumus (pvz. purvą ar nupjautos žolės daleles), laikui bėgant šie nešvarumai gali paskatinti rūdijimą ir aibę kitų problemų.

Taip pat patikrinkite, ar akumuliatorius arba laidas nėra pažeisti. Išbrinkusius, įtrūkusius ar pakitusią spalvą baterijas reikia pakeisti ir išmesti. Jei virvelinės žoliapjovės laidas yra perpjautas arba pažeistas, jį reikės pataisyti profesionaliame mažo variklio aptarnavimo centre, kad jį vėl būtų saugu naudoti.

Kokybiški trimeriai be remonto turėtų puikiai veikti bent kelerius metus, tačiau dalis žmonių dėl to pajaučia klaidingą saugumo jausmą. Jeigu tinkamai nesirūpinsite trimeriu ar žoliapjovę, ji gali būti pažeista ir neužsivesti būtent tada, kai jums to labiausiai reikia. Profilaktinis rūpinimasis šia vejos pjovimo įranga yra idealus būdas užtikrinti jos patikimumą ir ilgaamžiškumą.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video