Ką daryti, kad savo kieme galėtumėte jaustis saugiai?

 Ką daryti, kad savo kieme galėtumėte jaustis saugiai?

Kiekvienas iš mūsų svajoja namuose jaustis tarsi tvirtovėje, tačiau ne paslaptis, kad asmeninę erdvę tenka apsaugoti nuo įvairiausių įsibrovėlių. Gyvenant nuosavame name, papildomai reikia pasirūpinti ir kiemo saugumu – juk būtent čia pirmiausiai užklysta nekviesti svečiai. Tačiau jei atkreipsite dėmesį į žemiau pateiktus patarimus, sukursite kur kas saugesnę kiemo aplinką.

Aptverkite teritoriją

Tvora yra vienas paprasčiausių sprendimų norint apsaugoti kiemą nuo įsibrovėlių. Taip, jie vis vien galės ją peršokti ar perlipti, tačiau tam prireiks kur kas daugiau pastangų, todėl tikėtina, kad nekviesti svečiai išeis ieškoti lengviau pasiekiamo grobio. Be to, tvora puikiai saugos ne tik nuo žmonių, bet ir nuo gyvūnų. Jei gyvenate netoli miško ar baiminatės, kad svečiuose gali apsilankyti piktas kaimynų šuo, teritorijos aptvėrimas ir vėlgi bus labai tikslingas pasirinkimas. Tuo tarpu tiems, kurie tvorą jau turi, reguliariai reikėtų patikrinti, ar neatsirado deformacijų, kurios galėtų sumažinti saugumo lygį.

Pasirūpinkite apšvietimu

Kiemo apšvietimas gali turėti dvigubą naudą. Visų pirma, patys geriau matysite visą teritoriją ir kur kas jaukiau sugrįšite į namus. Dėl to dažnai nusprendžiama lauko šviestuvus tvirtinti prie laiptų, takelių ar įvažiavimų. Šiam tikslui puikiai tinka papildomos erdvės nereikalaujantys įleidžiami šviestuvai, kuriuos galima įsigyti Pigu.lt el. parduotuvėje.

Prie įėjimų ir įvažiavimų pravartu pakabinti lempas su judesio davikliu. Tokie šviestuvai įsijungs tik tuomet, kai atitinkamoje teritorijoje bus pastebėtas judesys, tad Jūs būsite informuoti tiek apie gyvūnų, tiek ir apie žmonių apsilankymus. Be to, ir patys užsukę į kiemą galėsite jaustis kur kas saugiau.

Įrenkite stebėjimo kamerą

Kartais vien vaizdo kameros egzistavimas įsibrovėlius atbaido nuo tolimesnių veiksmų – dėl to kartais nusprendžiama pakabinti netikrus jų modelius. Visgi, sumontavę savo funkcijas iš tiesų atliekančias kameras, turėsite kur kas daugiau naudos. Kai kurios iš jų vaizdą leis stebėti realiu laiku, o IP kameros su įrašymo funkcija leis bet kuriuo metu peržiūrėti filmuotą medžiagą, kuri įvykus nemaloniems incidentams gali būti labai naudinga. Šiuolaikiniai jų modeliai yra aprūpinti ir kitomis papildomomis funkcijomis, tačiau vis vien išlieka įperkami, tad tikrai verta pagalvoti apie tokią kiemo saugumo lygį ženkliai padidinančią detalę.

Nepalikite brangių daiktų pastebimose vietose

Įsibrovėliai Jūsų kiemą norės aplankyti dažniau, jei jame puikuosis žoliapjovės, dviračiai ar kiti vertingi daiktai. Nors dažnai jais naudojantis, tokius gaminius visuomet norisi turėti po ranka, siekiant padidinti kiemo saugumą, jiems reikėtų surasti kitą, mažiau pastebimą vietą. Tam puikiai tinka garažas ar įrankių sandėliukas – pastarieji dabar stebina žavingais dizaino sprendimais, kurie lengvai įsilieja į bet kokį eksterjerą. Žinoma, svarbu, kad pasirinkta daiktų sandėliavimo vieta būtų rakinama – taip dar geriau apsaugosite savo turtą.

Pasitelkite augmeniją

Aukštos gyvatvorės ir kiti tankūs krūmai saugo kiemą nuo aplinkinių žvilgsnių, tad tikėtina, kad jis mažiau domins ir lengvo grobio ieškančius įsibrovėlius. Šių augalų dėka sukuriama privatesnė aplinka, kuri daugeliui taip pat asocijuojasi su saugumu, tad drąsiai galite apsirūpinti didesniu tokių sodinių kiekiu. Svarbiausia, kad patys nesukurtumėte tokių kiemo zonų, kurios yra prasčiau apšviestos ar uždaresnės – jos galėtų tapti puikia slėptuve nekviestiems svečiams, kurių tikrai norėtųsi išvengti.

Pritaikę šiuos patarimus savo kiemui, sukursite kur kas saugesnę kiemo aplinką, į kurią nekviestiems svečiams tikrai nesinorės įsibrauti. Svarbiausia, kad teritorija būtų aiškiai apibrėžta ir lengvai stebima – šias sąlygas neturėtų būti sunku įgyvendinti. 

1 Komentaras

  • O gal dar ir daugiau.Atsimenu kai atvažiavę tuometiniai buvę inernacionalistais rusai stebėdavosi mūsų kiemų atvirumu ir tvorų nebuvimu.Kaip mes gyvent taip galim klausdavo.Pasirodo ,kad vagių tuolaik mažiau buvo kaip dabar išlaisvėjus ir įskiepijus vakarų vertybes?

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video