Jaunųjų šachmatininkų vasara – prie šachmatų lentų

G. Morkūnas dešinėje./Organizatorių nuotr.

Kėdainiečiai brolis ir sesė – dvylikametis Gustas Morkūnas ir penkiolikmetė Adrijana Morkūnaitė – vasarą praleido palinkę prie šachmatų lentų.

Liepos 30–rugpjūčio 1 dienomis Panevėžyje vykusiame „Panevėžys Open B 2021“ tarptautiniame šachmatų festivalyje Gustas, surinkęs 5,5 taško iš 7 galimų, iškovojo 3 vietą iš 40 dalyvių. Adrijana šiame turnyre surinko 3,5 taško iš 7 galimų ir užėmė 22 vietą.

Rugpjūčio 9–15 d. abu kėdainiečiai dalyvavo tarptautiniame turnyre Rygoje „Riga Technical University Open B 2021“.

Surinkęs 6,5 taško iš 9 galimų Gustas užėmė aukštą 6 vietą iš 81 dalyvio. Pažymėtina, kad tarp savo bendraamžių U12 grupėje Gustas buvo pirmas.

Rugpjūčio pabaigoje, 26–29 dienomis, Kaune vyko atviras Lietuvos mėgėjų „Žaibo“ ir Greitųjų šachmatų čempionatas.

Šie turnyrai Gustui buvo itin sėkmingi. „Žaibo“ turnyre surinkęs 7 taškus iš 8 galimų jis iškovojo 2 vietą iš 94 dalyvių. Adrijanos sąskaitoje – 4 taškai ir 42 vieta.

Greitųjų šachmatų čempionate Gustas, surinkęs 5,5 taško iš 7 galimų, iškovojo 3 vietą iš 84 dalyvių. Adrijanos sąskaitoje – 2,5 taško iš 7 galimų ir 71 vieta.

Per visas trejas varžybas G. Morkūnui pavyko padidinti savo FIDE ELO reitingą 203 taškais, tai taip pat didelis pasiekimas.