Išrinkime gražiausią lietuvišką Kėdainių įmonės pavadinimą!

 Išrinkime gražiausią lietuvišką Kėdainių įmonės pavadinimą!

Valstybinė kalbos inspekcija respublikinius Gražiausio lietuviško įmonės pavadinimo rinkimus organizavo kiek anksčiau, o vasario 21 dieną, Gimtosios kalbos dieną, paskelbė ir apdovanojo  nugalėtojus. Kėdainiai irgi organizuoja panašų konkursą ir šiemet jis jau rengiamas 6-ą kartą.

2023 m. Registrų centre buvo registruotos 87 Kėdainių įmonės (visos mažosios bendrijos). Daugiausia jų pavadinimų − iš dirbtinių žodžių (Podomed, Lideco, Emdas, Neriva, Pelimer ir pan.), nemažai angliškų (Kristy Art Studio, Asgard: Realm of Esports, Money Makers ir pan.).

Atitinkančių Kėdainių įmonių ir įstaigų gražiausių lietuviškų pavadinimų konkurso nuostatus buvo 20 įmonių. Komisija balsavimu nustatė 10 gražiausių lietuviškų pavadinimų. Jie teikiami gyventojams balsuoti.

Gyventojai išrinks vieną patį gražiausią įmonės pavadinimą. Laureatai bus apdovanoti gegužės 7-ąją, Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, 17 val. Daugiakultūriame centre. Balsuoti galima iki balandžio 5 dienos Kėdainių rajono savivaldybės svetainėje.

Dešimt gražiausių pavadinimų

„Akmens lyderis“ (akmens gaminiai),

„Balandis ant stogo“ (karkasinių namų statyba),

„Debesyno inžinerija“ (kompiuterių programinė įranga),

„Desertų sodas“ (desertinė),

„Druskilė“ (druskų kambarys),

„Gražios būties“ (sveikatingumo paslaugos),

„Miltuotos rankos“ (kepykla),

„Penki pirštai“ (statyba, elektros instaliacija),

„Spalvotas menas“ (internetinė prekyba, rinkodaros konsultacijos)

 „Spygliukas“ (spygliuočių auginimas ir pardavimas).

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video