Išreikškime pilietinę valią: šiandien renkamas prezidentas

 Išreikškime pilietinę valią: šiandien renkamas prezidentas

BNS nuotr.

BNS inf.

Lietuvoje sekmadienį vyksta pakartotinis balsavimas renkant prezidentą. Antrajame rinkimų ture susitinka perrinkimo siekiantis dabartinis šalies vadovas Gitanas Nausėda ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų keliama premjerė Ingrida Šimonytė.

Balsavimas rinkimų apylinkėse prasidėjo 7 val. ir truks iki 20 valandos. Rinkėjų sąraše yra 2 mln. 385 tūkst. 234 piliečiai.

Atkūrus nepriklausomybę, tai – aštuntieji prezidento rinkimai.

Iki balsavimo pabaigos galioja agitacijos draudimas.

Pagal Rinkimų kodeksą, per pakartotinį balsavimą išrinktu laikomas kandidatas, surinkęs daugiau balsų, neatsižvelgiant į rinkimuose dalyvavusių rinkėjų skaičių. Jeigu abu kandidatai yra gavę vienodą balsų skaičių, prezidentu tampa tas, kuris pirmą kartą balsuojant sulaukė didesnio palaikymo.

Prezidento kadencija trunka penkerius metus.

8 Komentarai

  • Baigiau pusryčiauti ir pizdinu prabalsuoti prieš šimoniuke,ko ir kitiems linkiu(ojus vaikai taio darykit,kaip rinkejas -aš -daro).

    • Čia tik tu gali už š…s balsuoti ir kitų neagituok – draudžiama!

    • Tikrai taip! Už Gitaną!!!

  • O Šimonos vyras ar boba? Kas pas ją kabo? Gaila Šustaukas miręs. Patikrintų.

  • kabo pas Gitaną? Nenori patikrinti?

  • Prezidentas ne renkamas, o pastatomas. Neseniai ir toje smerkiamoje kacapijoje buvo rinkimai, bet rezultatai nestebino. Manau, sulaukus ryto, atsibusime irgi nelabai nustebinti.

  • o ne pasakyt už ką balsavai.Ana po pirmo turo rakaliai su grūšiomis rankose spaviedojo rinkėjus už ką anys balsavo.Tai dauguma,, buvo“ ,atseit,už Šveikową.Na ar tai ne savotiška agitacija rodant ,kad antai ,,daugelis“ už piš reikalą balsavo?O išėjo kaip,a? Perpus menkesnis derlius gavosi nei pas aukštą ir gražų.Tai va,o aš pasirinkt gavau dabar iš dviejų blogybių mažesnę.Nieko gero iš bankomato ,bet jis tikrai ne tiek naglas ir arogantiškas kaip ta per švarplę ant mūsų spjaudanti puslenkė.Sakau ,kad gal po šių rinkimų ir Gitanas pakeis savo nuomonę apie jį dergusius konservantus ir tą piemenį,kursai visą laiką vis skersas buvo visuose pokalbiuose .Pagaliau gal supras ,kad pasiskubino ir knerklį pasveikint su valdovo skeptro uzurpavimu.Na o buvusią konkurentę,ne mažiau kaip ežį špilkavusia jį ir nervus gadinusia ,greit gaus užmiršti kai padkavos po kelių mėnesių bus nuplėštos…O kas žino,gal dar ir greičiau,jei išpildys savo žodžius pakeist keletą bukalaurinių ministrų.

  • Čiulpiu Viktorui, tai tai čiulpsiu ir Gitanui. Oi rūri rūri, ru-ry-ra, kas mane išrūrins, tam ūra.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video