Iškrito dantis: nieko nedaryti ar sriegti dantų implantą?

 Iškrito dantis: nieko nedaryti ar sriegti dantų implantą?

Jei neseniai iškrito ar buvo ištrauktas dantis, jums gali kilti klausimas apie dantų implantus ir  jų reikalingumą. Dažniausios dantų praradimo priežastys yra dantenų ligos, dantų ėduonis ir bloga burnos higiena. Su tuo susiduria daug žmonių, tad ir klausimas natūralus. Daugeliu atvejų jūsų odontologas greičiausiai rekomenduos trūkstamą ar trūkstamus dantis pakeisti dantų implantais.

Skirtingai nuo kitų dantų keitimo metodų, dantų implantacija pakeičia tiek trūkstamą dantį, tiek šaknį. Implantai įsriegiami į žandikaulio kaulą, kai žmogui atliekama dantų implantavimo operacija. Tai laikoma šiuolaikiniu, moderniu metodu, kuris yra ilgalaikis – vieną kartą implantavus dantį, jums nereikia apie jį daugiau galvoti. Kitaip nei apie kitas alternatyvas (pavyzdžiui, išimamus dantų protezus), kurios nėra tokios ilgaamžės.

Nepakeičiant trūkstamo danties, gretimi dantys pradeda keisti padėtį, kad uždarytų tarpą. Laikui bėgant tai gali smarkiai pakeisti bendrą burnos ir dantų situaciją bei sveikatą. Danties netektis gali sukelti sąkandžio problemas, skausmą, žandikaulio deformavimąsi ir kitas sveikatos problemas.

Ar jums būtini dantų implantai?

Netekus danties, svarbu užpildyti atsiradusį tuščią tarpą, nes tai gali sukelti sveikatos problemų. Yra ne vienas skirtingas būdas ir technika, kuo galima pakeisti dantį. Tačiau jei nenorite dėvėti protezų ar atlikti dantų protezavimą tiltu ant gretimų dantų, lieka tik dantų implantacija. 

Dantų implantai vaidina didžiulį vaidmenį burnos funkcionalume. Jie palaiko dantis tinkamoje padėtyje, palaiko sveiką sąkandį ir padeda išvengti kaulo tirpimo. Be to, kramtymas padeda išsaugoti žandikaulio kaulą, jį spaudžiant ir stimuliuojant.

Dantų implantai taip pat būtini estetiniu požiūriu. Kadangi jie yra neįtikėtinai panašūs į tikrus dantis, žmogus rečiau jaučiasi nepatogiai dėl savo šypsenos. Dantų protezai ant implantų taip pat suteikia žmogui pasitikėjimo bendrauti ir valgyti viešai, nebijant, jog implantas iškris, kaip gali atsitikti su išimamais protezais.

Kas atsitiks, jei nebus naudojami dantų implantai?

Kai kuriems žmonėms kyla klausimas, ar tikrai trūkstamą dantį būtina pakeisti dantų implantu? Kiti domisi, kiek laiko jie gali atidėti dantų implantavimą. Dažniausiai šie klausimai kyla iš baimės dėl dantų implantacijos ir susirūpinimo dantų implantacijos ir protezavimo kaina.

Deja, dauguma žmonių nesupranta bei nebuvo informuoti, kad delsimas imtis veiksmų ar dantų implanto atsisakymas gali smarkiai paveikti jų burnos sveikatą. 

  • Dantys gali pasislinkti ir užpildyti tarpą, taip nepalikdami vietos, ten kur anksčiau natūraliai buvo dantis. Tokiu būdu pasikeičia sąkandis, tampa sunku kramtyti, kramtoma viena puse, dėl ko gali pasikeisti net veido forma. 
  • Žandikaulio kaului reikalinga nuolatinė stimuliacija. Netekus toje vietoje danties, kaulas pamažu pradeda tirpti. Po kurio laiko toje vietoje nebėra pakankamai kaulo, jog būtų galima dėti implantą.
  • Dėl pasikeitusio sąkandžio galite dažniau įsikąsti sau į skruostą ar liežuvį. Dėl to, kad dažniau valgoma viena puse, gali būti pastebėtas papildomas dantų nusidėvėjimas. 

Taigi, ar jums reikalinga dantų implantacija?

Dantų implantavimas yra investicija į save – pasitikėjimas savimi,  puiki išvaizda bei puiki sveikata. Nors jums gali kilti nerimas dėl dantų implantavimo operacijos kainos ir laiko, reikalingo dantų implantavimo procedūrai užbaigti bei pilnai pasveikti, dauguma šias mintis jau turėjusių ir procedūrą praėjusių pacientų mano, kad žiūrint plačiau, implantai yra netgi ekonomiški. Tiesą sakant, dantų implantavimo operaciją atidėti daugeliu atvejų yra brangiau.

Jei kyla klausimų apie dantų implantus, visada tarkitės su odontologu, kuris gali įvertinti jūsų konkrečią situaciją ir patarti bei nukreipti tinkama linkme, pas jums reikalingą specialistą. Svarbiausia – nedelsti!

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video