Išsilakstys Vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotojos?

 Išsilakstys Vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotojos?

Mažamečio berniuko nužudymas kaip reikiant įsiūbavo savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotojų kėdes. Pirmoji atsistatydino skyriaus vedėja Vilima Jucevičiūtė, o dabar pasklido kalbos, kad pareiškimus dėti ketina ir kitos skyriaus darbuotojos. Tuo tarpu savivaldybė greitu metu ketina imti ieškoti naujo skyriaus vadovo.

Sklando tik gandai

Atsistatydinus rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjai, Kėdainiuose mitingavę žmonės ėmė reikalauti viso skyriaus pakeitimo. Socialinėje erdvėje taip pat nebuvo gailima griežtų pasisakymų apie specialisčių darbą. Nenuostabu, kad po didinamuoju stiklu atsidūrusio skyriaus darbuotojų gretose tvyro įtampa.D. Ramonas teigė, kad vaiko teisių apsaugos specialistėms šiuo metu dirbti yra ypač sunku - ir dėl įtemptos emocinės būklės, ir dėl to, kad darbo, išėjus vienam žmogui, atsirado dar daugiau./ G. Minelgaitės nuotr.

Pasigirdo kalbų, jog viena po kitos moterys savo vadovams ant stalo deda pareiškimus išeiti iš darbo. O kaip yra iš tikrųjų?

Savivaldybės Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Dalius Ramonas patikino, kad kol kas prašymo išeiti iš darbo neparašė nė viena iš dar tebedirbančių specialisčių.

„Apie ketinimus išeiti iš darbo taip pat girdėjau. Taip, jos tarpusavyje kalbasi, tačiau tokio fakto nėra – pareiškimo kol kas nė viena nėra parašiusi“, – sakė valdininkas.

Patiria nemažai įtampos

Neigiamos visuomenės reakcijos, gaunamos pastabos ir net nemalonios žinutės apsunkina ir taip sudėtingą skyriaus darbuotojų situaciją.

„Šio skyriaus darbuotojai per dieną turi daugybę skubių iškvietimų. Į juos reikia operatyviai reaguoti, o dabar, kai skyriaus sudėtis nepilna, joms yra dar sunkiau. Juk aprašytas spaudoje tik vienas įvykis, tačiau kiek tokių vaikų paėmimo iš šeimos ir kitų neatidėliotinų iškvietimų per dieną įvyksta, ir į juos reikia labai skubiai reaguoti. Šalia visų šių įvykių, kurie sukelia daug įtampos, vyksta ir daugybė kitų neatidėliotinų darbų“, – kalbėjo
D. Ramonas.

[quote author=“Aut. past. „]Nepaisant to, kad žmogaus užsimsiančio Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjo vietą ieškoma bus jau greitu metu, tikėtina, kad ši vieta dar ilgai liks tuščia.[/quote]

Ieškos vadovo

Specialistas sakė, kad savivaldybėje intensyviai galvojama, kaip surasti tinkamą skyriaus vedėją.

„Galvojami teoriniai variantai, mat kandidatūrų dar tikrai jokių nėra. Ruošiamės greitu metu skelbti konkursą. Galimi keli vedėjo skyrimo variantai – skirti žmogų iš valstybės tarnautojų rezervo arba iš esamų valstybės tarnautojų vertinimo būdu. Trečias būdas – konkurso būdu į šias pareigas ateitų visiškai naujas žmogus, anksčiau nedirbęs valstybės tarnautoju, tačiau tenkinantis iškeltus reikalavimus. Tačiau tikrai galiu pasakyti – ši darbo vieta nebus paklausi esant tokiai situacijai“, – kalbėjo D. Ramonas.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video