G. Nausėda: skausmą dėl Sausio 13-osios aukų palengvina tai, jog jie žuvo ne veltui

 G. Nausėda: skausmą dėl Sausio 13-osios aukų palengvina tai, jog jie žuvo ne veltui

Sausio 13-osios minejimas Vilniaus Antakalnio gimnazijoje. 2023-01-13, Vilnius. (Paulius Peleckis/BNS)

BNS.lt

Skausmą dėl žuvusiųjų per Sausio 13-ąją palengvina suvokimas, jog jų auka nebuvo veltui, sako prezidentas Gitanas Nausėda, penktadienį Vilniaus Antakalnio gimnazijoje prisijungęs prie akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“.

Jis uždegė žvakes šalia koplytstulpio.

„Gedulo gaidelė visada bus, nes visada bus žmonės, kurie neteko savo artimųjų ir jiems tai yra vis tiek skausmo diena taip pat, – mokyklos bendruomenei sakė prezidentas. – Bet kita vertus jie puikiai supranta, ir tai galbūt yra šioks toks palengvinimas, kad tie žmonės žuvo tikrai ne veltui. Tie žmonės šiandien sukūrė laisvę mums, ypatingai jauniems žmonėms“.

„Aš gyvenau dar toje sistemoje, kad galėjau palyginti laisvę ir nelaisvę (…) ir šiandien, kai aš matau, kad jaunimas gali ne tik važinėti, ne tik keliauti, bet mokytis, dirbti – tiesiog domėtis pasauliu, pažiūrėti, koks jis yra gražus, supranti, kokia supuvusi buvo ta ana sistema, kokia ji buvo ekonomiškai negyvybinga ir dėl tos priežasties aš manau, kad laisvę iškovoti yra didžiulis pasiekimas vien dėl to, kad laisvė yra aukščiausia mūsų gyvenimo vertybė“, – kalbėjo jis.

G. Nausėda sakė, jog Lietuvos kova už laisvę per Sausio 13-ąją yra įkvėpimas ir savo šalį ginantiems ukrainiečiams.

„Jų akyse šviečia ta pati ugnis, kuri degė ir Vilniaus televizijos bokšto bei Aukščiausiosios Tarybos gynėjų širdyse. Jų kovoje aš regiu mūsų didžiojo triumfo atspindį“, – kalbėjo šalies vadovas.

2 Komentarai

  • Tai kokie renginiai bus sausio 13-ai paminėti Kėdainiuose?

  • ir galvoju ko ji ne šešių kampų ir ne geltona?

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video