Finansų ministerija: „Lifosai“ bus ieškomas laikinasis administratorius

 Finansų ministerija: „Lifosai“ bus ieškomas laikinasis administratorius

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

BNS inf.

Baigiantis vienerių metų sutarčiai su dabartine Kėdainių fosforo trąšų gamyklos „Lifosa“ laikinąja administratore, jos poreikis išlieka ir toliau, todėl bus skelbiama nauja atranka, pirmadienį pranešė Finansų ministerija. Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) raštas patvirtina, kad įmonei administravimas yra būtinas. 

„Lifosa“ išlieka su sankcionuotais asmenimis susijusių įmonių sąraše, administratorius bus skiriamas siekiant ir toliau užtikrinti tarptautinių sankcijų laikymąsi bendrovės veikloje“, – pranešė ministerija.

Administratorius privalės užtikrinti, kad iš įmonės vykdomų sandorių tiesioginės ar netiesioginės naudos negautų subjektai, kuriems taikomos sankcijos, pasirenkant atitinkamas priemones ir įrankius rizikai sankcijų pažeidimo srityje suvaldyti.

Ministerijos sutartis su dabartine administratore bendrove „Finance Guru“, kuri dirba kartu su partneriais „Zeta Law“, „Ernst & Young Baltic“, „EY Law“, „Grant Thornton Baltic“ bei „Domus Sola“, galioja iki gegužės 23 dienos.

Dėl naujo laikinojo administratoriaus atrankos inicijavimo ministerija kreipsis į Valdymo koordinavimo centrą.

Numatoma, kad „Lifosos“ administravimo modelis iš esmės nesikeis, jos vadovybė ir toliau priims sprendimus, tačiau daliai jų ir toliau bus reikalingas išankstinis rašytinis laikinojo administratoriaus pritarimas. 

Per 10 administravimo mėnesių bendrovė „Finance Guru“ pateikė tvirtinti daugiau nei 1,7 tūkst. prašymų, tarp kurių ir – kasdienės veiklos vadovo sprendimai, susiję su administracinių ir personalo valdymo funkcijų atlikimu, įmonės veiklos licencijų ir leidimų gavimu, mokesčių mokėjimu.

Įvertinus pastarųjų metų bendrovės administravimą pastebima, kad šis procesas gali būti optimizuojamas.

Penktadienį su finansų viceministru Gediminu Norkūnu susitiko „Lifosos“ valdybos pirmininkas bei vienintelės jos akcininkės „EuroChem Group“ atstovas Marcas Hechleris (Markas Hešleris). Bendrovė BNS vėliau informavo, kad jis su viceministru aptarė iššūkius, su kuriais „Lifosai“ teko susidurti praėjusiais metais pritaikius veiklos apribojimus, kalbėta ir kaip bendrovei šiuos iššūkius sekėsi įveikti.

Dabartinės „Lifosos“ administratorės įgaliotasis atstovas Rimvydas Vaštakas praėjusią savaitę taip pat teigė, kad įmonė turėtų ir toliau būti administruojama.

7 Komentarai

  • Viena iš trijų Kandidatai:senelis Vytautas,anūkas Gabriukas,panelė Ingrida.

  • Durnių laivas kažkoks.

  • Kiek dar eileje, norinciu pasipildyti kisene?

  • Bankrutuotu ir viskas

    • Geriau eik pasikarti, issmiztaklyni

  • mato kad Vištakas nesugebėjo nusmaugt Lifosos,tai siūlys kokį Muravjovo palikuonį iš konservantą,kurių pagrindinė užduotis kuo daugiau uždusint pramonės įmonių.

  • […] ministerijai nusprendus pratęsti sankcionuotos Kėdainių fosforo trąšų gamyklos „Lifosa“ laikinąjį administravimą, į šią poziciją atrinkti trys pretendentai, tarp jų – ir dabartinė administratorė […]

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video