Ministerija dar nenusprendė, o administratorius įsitikinęs: „Lifosai“ priežiūra reikalinga (PAPILDYTA)

 Ministerija dar nenusprendė, o administratorius įsitikinęs: „Lifosai“ priežiūra reikalinga (PAPILDYTA)

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

BNS inf.

Gegužę baigiantis sutarčiai su laikinąja sankcionuotos Kėdainių fosforo trąšų gamyklos „Lifosa“ administratore, Finansų ministerija dar nenusprendė, ar ji bendrovei bus reikalinga ir toliau. Tuo tarpu laikinojo administratoriaus įgaliotasis atstovas Rimvydas Vaštakas teigia, kad įmonė ir toliau turėtų būti administruojama.

Ministerijos sutartis su dabartine administratore bendrove „Finance Guru“, kuri dirba kartu su partneriais „Zeta Law“, „Ernst & Young Baltic“, „EY Law“, „Grant Thornton Baltic“ bei „Domus Sola“, galioja iki gegužės 23 dienos.

Ar ji bus reikalinga toliau, ministerija spręs gavusi Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vertinimą. 

„Ministerija kreipėsi į Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą su prašymu įvertinti tolesnį laikinojo administravimo minėtai bendrovei poreikį. Gavusi informaciją ir kompetentingų institucijų nuomonę bei įvertinusi pastarųjų metų patirtį, ministerija priims atitinkamus sprendimus dėl tolesnio bendrovės administravimo“, – teigiama ministerijos komentare BNS.

Ar ji bus reikalinga toliau, ministerija spręs gavusi Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vertinimą. 

Aut. past.

Pasak ministerijos, norima užtikrinti sankcijų laikymąsi bei išvengti neigiamų socialinių, ekologinių ir ekonominių padarinių. 

Bendrovės „Finance Guru“ įgaliotas asmuo Rimvydas Vaštakas sako manąs, kad visus tikslus administratorė pasiekė. 

„Pats pirminis reikalavimas yra užtikrinti, kad negautų naudos sankcionuoti gavėjai ir mes manome, kad visus tuos tikslus pasiekėme. Metai praktiškai praėjo, nežinome, kaip toliau elgsis Finansų ministerija“, – BNS sakė R. Vaštakas.

Kai kurių su situacija susipažinusių BNS šaltinių teigimu, „Lifosos“ administratorės reikia ir toliau, kol galioja įmonei  taikomos sankcijos.

„Lifosa“ su FNTT iki šiol bylinėjasi, ar ji teisėtai įtraukta į sankcionuojamų įmonių sąrašą, o su ministerija – dėl laikinosios administratorės skyrimo teisėtumo.

PAPILDYTA:

Laikinojo administratoriaus įgaliotasis atstovas: įmonė turėtų būti administruojama ir toliau

Gegužę baigiantis sutarčiai su laikinąja sankcionuotos AB „Lifosa“ administratore, jos įgaliotasis atstovas Rimvydas Vaštakas teigia, kad įmonė ir toliau turėtų būti administruojama.

„Mano nuomone, tikrai reikėtų, kadangi sankcijos nėra panaikintos, asmenys, kurie sankcionuoti arba susiję su sankcionavimu, nėra pateikę duomenų, kad jiems leidžiama dirbti taip, kaip „Lifosai“, – spaudos konferencijoje trečiadienį sakė R. Vaštakas. – Mūsų darbo terminas baigiasi gegužės 23 dieną, nesiekiu įtikinti juos, bet jei Finansų ministerija norės, ji turi teisę palikti tą patį administratorių, arba paskirti naują“.

Ministerijos sutartis su dabartine administratore bendrove „Finance Guru“, kuri dirba kartu su partneriais „Zeta Law“, „Ernst & Young Baltic“, „EY Law“, „Grant Thornton Baltic“ bei „Domus Sola“, galioja iki gegužės 23 dienos.

Ministerija BNS nurodė dar nenusprendusi, ar administratorė bendrovei bus reikalinga ir toliau. Ji dėl to spręs gavusi Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vertinimą.

R. Vaštakas teigė, jog praėjus daugiau nei metams nuo sankcijų taikymo, užtikrinta, kad iš įmonės veiklos naudos negautų sankcionuoti bei su jais susiję asmenys, įskaitant įmonės akcininkę „Eurochem Group“. Anot jo, pati „Lifosa“ veikia savarankiškai.

„Pasiektas norimas administravimo rezultatas, bendrovė sėkmingai veikia, o sankcionuoti ar su jais susiję asmenys naudos negavo. Atnaujinta ir šiuo metu vykdoma bendrovės gamybinė veikla, vyksta medžiagų pirkimas, produktų gamyba ir pardavimas. Tai vyksta pačios įmonės jėgomis, neprašant pagalbos iš jokio kito juridinio asmens, – sakė R. Vaštakas. – Mokami atlyginimai darbuotojams, apie tūkstantis darbuotojų, mokami mokesčiai valstybei, užtikrinamas tarptautinių sankcijų vykdymas, (…) Garantuojame, kad naudos negauna sankcionuoti ar su jais susiję asmenys“.

R. Vaštakas taip pat teigė, kad sankcionuoti asmenys arba su jais susiję asmenys „nėra patenkinti administravimo rezultatu“, nes sankcijos nėra panaikintos ir sušvelnintos: „Vyksta keli ikiteisminiai procesai, siekiama panaikinti sankcijas išbraukiant iš sankcionuotų asmenų sąrašo arba siekiama panaikinti administravimą“.

R. Vaštakas atsisakė įvardinti, ar administratorius identifikavo bandymų „Lifosos“ pajamas ar kitą naudą perduoti sankcionuotiems asmenims, motyvuodamas, jog tai konfidenciali informacija.

16 Komentarai

 • Jau pripampo Lifosos pinigų.Jei atsiras dar koks „ligesnis iš ligiuju“tai dar pačiulps iš to papo.

 • Aciu partija jus pasaulyje stipriausi!!!

 • Žėk vis dar laikosi dusinama Lifosa ir koc mes visokeriopai kolektyviai stengiamės ją nusmaugti,ji visomis keturiomis spardosi nuo mūsų prievaizdo mylinčios globos.

 • Ar iš tavo pastangų „Lifosa normaliai dirba“?Dar vienas kitas toks varjotas ir viriausybės politiką ir LIFOSAI amen.

  • Jis vištakas, ba aklas kaip kurmis.

 • Kai nedirba, galima drąsiai langus atsidaryt, mėgautis grynu oru. Vos tik užkurią ta monstra smarvė pusėj miesto jaučiasi. Jei nesugeba atsakingai dirbt, velniop tada ji.!

  • Nieks niekur nesmirda tam mieste, gal apsišike gyvenat.

  • Dazniau pampersa keiskis ir nesmirdes, arba dazniau maudykis, higienos laikykis, silkiu maziau esk.

 • Arba sutvarkot smarvę pastoviai iš Lifosos sklndančia, arba geriau jau išviso uždarykit velniop, jau gyvent darosi nebeįmanoma.

  • Apsikuopk aplink tuos barakus aplinka, sudus apsirink, maziau smirdes, bomzai pritriede visose pakampese

 • Teisingai sako Vaštakas, nuėmus administratorių pelnai tiesių taikinių važiuos į ruskiną. Daug žino Vaštakas, tik matomai konfidencialumo įsipareigojimai neleidžia atskleisti visos tiesos.

  • Tai landsberginių reketininkų gauja!
   Jiems gi labai reikia pinigų, kad sukišti ukronaciams ir tuo palaižyti subines jankiams, parodant kokie jie atsidavę jiems.

 • […] bendrove „Finance Guru“ galioja iki gegužės 23 dienos. Ar ji bus reikalinga toliau, ministerija spręs gavusi Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) […]

 • […] Dabartinės „Lifosos“ administratorės įgaliotasis atstovas Rimvydas Vaštakas praėjusią savaitę taip pat teigė, kad įmonė turėtų ir toliau būti administruojama. […]

 • Tavęs,kaip matai,konservantų gauja nenori paleist iš savo letenų.

 • a veigu taip su Valinsku susikooperavus grobuonių klausimuką paspręsti ?

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video