Į Finansų ministeriją atvyksta „Lifosos“ akcininko atstovai

 Į Finansų ministeriją atvyksta „Lifosos“ akcininko atstovai

BNS Eriko Ovčarenko nuotr.

BNS inf.

Baigiantis Finansų ministerijos ir AB „Lifosa“ laikinosios administratorės sutarčiai, į Lietuvą susitikti su Vyriausybės atstovais atvyksta  vienintelės jos akcininkės „EuroChem Europe“, siejamos su Kremliui artimu Rusijos oligarchu Andrejumi Melničenka, atstovai.

Dėl šių ryšių „Lifosa“ pernai buvo įtraukta į sankcionuojamų įmonių sąrašą, įmonei gegužę paskirtas administratorius.

Finansų viceministras Gediminas Norkūnas BNS patvirtino, kad „EuroChem Europe“ atstovų susitikimas su juo suplanuotas penktadienį: „Taip, galiu patvirtinti, kad jų prašymu rytoj mes susitinkame Finansų ministerijos patalpose“.

Pasak jo, susitikimo darbotvarkė nedetalizuota, nurodyta tik tiek, kad pokalbis bus apie „Lifosą“.

„Susitikimo tikslas – kalbėti apie „Lifosą“, taškas. Nebuvo kažkokių išskirtinių aliuzijų ar bandymų įvardinti papunkčiui, kokia yra darbotvarkė“, – teigė G. Norkūnas.

Paklaustas, ar gamyklą valdančios įmonės akcininko atstovai atvyksta tartis dėl laikinosios administratorės „Lifosai“, finansų viceministras susitikimo tikslo taip ir neįvardijo: „Aš neįvardinčiau, kad tartis dėl administratoriaus“. Tačiau sakė nujaučiantis, apie ką jie atvyksta pasikalbėti, bet tvirtino plačiau susitikimo nekomentuosiantis, kol sprendžiama, kaip ateityje bus valdoma gamykla.

Ministerijos sutartis su dabartine „Lifosos“ administratore bendrove „Finance Guru“ galioja iki gegužės 23 dienos. Ar ji bus reikalinga toliau, ministerija spręs gavusi Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vertinimą.

Laikinosios „Lifosos“ administratorės įgaliotasis atstovas Rimvydas Vaštakas trečiadienį teigė, kad įmonė turėtų ir toliau būti administruojama.

Bendrovė anksčiau ne kartą teigė, kad jos veiklą trikdo su Vakarų sankcijomis susijęs finansinių operacijų tikrinimas bankuose, dėl kurių strigo žaliavų tiekimas, prarandami trąšų pirkėjai tarptautinėse rinkose, o kovą dėl šių priežasčių „Lietuvos geležinkeliai“ laikinai sustabdė žaliavų ir produkcijos pervežimą tarp gamyklos ir Klaipėdos uosto. 

Pernai lapkritį „EuroChem Group“ pranešė, jog bendradarbiaujant su įmonės laikinąja administratore buvo panaikinti kai kurie tiekimo apribojimai tam, kad laikinai veiklą sustabdžiusi „Lifosa“ galėtų atnaujinti dalį gamybos.

„Lifosa“ su FNTT iki šiol bylinėjasi, ar ji teisėtai įtraukta į sankcionuojamų įmonių sąrašą, o su ministerija – dėl laikinosios administratorės skyrimo teisėtumo.

1 Komentaras

  • […] Penktadienį su finansų viceministru Gediminu Norkūnu susitiko „Lifosos“ valdybos pirmininkas bei vienintelės jos akcininkės „EuroChem Group“ atstovas Marcas Hechleris (Markas Hešleris). Bendrovė BNS vėliau informavo, kad jis su viceministru aptarė iššūkius, su kuriais „Lifosai“ teko susidurti praėjusiais metais pritaikius veiklos apribojimus, kalbėta ir kaip bendrovei šiuos iššūkius sekėsi įveikti. […]

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video