Aiškėja, kokios įmonės siekia administruoti „Lifosą“ (ATNAUJINTA)

 Aiškėja, kokios įmonės siekia administruoti „Lifosą“ (ATNAUJINTA)

BNS Eriko Ovčarenko nuotr.

BNS inf.

Finansų ministerijai nusprendus pratęsti sankcionuotos Kėdainių fosforo trąšų gamyklos „Lifosalaikinąjį administravimą, į šią poziciją atrinkti trys pretendentai. BNS žiniomis, tai bendrovės „Valnetas“, „Inspira Group“ bei „MLEZ investicija“ kartu su teisininkais bei kitais partneriais. Dabartinės administratorės „Finance Guru“ tarp atrinktų kandidatų nėra.

Ministerija BNS patvirtino, kad Valdymo koordinavimo centras (VKC) baigė kandidatų atranką ir pateikė jai tris pretendentus.

„VKC pateikė tris pretendentus ministerijai. Finansų ministerijos sudaryta laikinojo administratoriaus atrankos komisija artimiausiu metu planuoja susitikti su pretendentais, išklausyti ir įvertinti kandidatų kompetencijas ir patirtį bei pasirengimą administruoti „Lifosą“, – pranešė ministerija.

Kol atranka nesibaigė, ministerija kandidatų neviešina. BNS šaltinių teigimu, susitikimai su pretendentais prasideda trečiadienį.

BNS žiniomis, „Valnetas“ atrankoje dalyvauja kartu su advokatų bendrija „Noor“ ir finansinių technologijų įmone „Banking lab“. „Valnetas“ praeityje administravo žlugusių „Snoro“ ir Ūkio bankų bankrotą.

„Inspira Group“ partnerės yra advokatų kontoros „TGS Baltic“ bei „Linden“, audito, apskaitos, turto ir verslo vertinimo bei  konsultacijų įmonė „Rosk consulting“, tarptautinė audito įmonė „Scandinavian Accounting and Consulting“, fintech bendrovės „Fsquare“ akcininkas bei Ignalinos atominės elektrinės valdybos pirmininkas Darius Jasinskis, buvęs Pakuočių tvarkymo organizacijos vadovas Valentinas Miltienis ir nemokumo administratorius Artūras Malijonis.

„MLEZ investicijos“ partneriai – audito ir verslo konsultacijų bendrovė „PricewaterhouseCoopers“, nemokumo administratorius Aronas Šerberis advokatų kontora „JJP Juodis, Juodienė ir partneriai“, finansų maklerio įmonės „Kapitalo srautai“ direktorius Kęstutis Balutis. 

Apie „Inspira Group“ ir „MLEZ investicijų“ administravimo patirtį viešos informacijos nėra. Marijampolėje registruota fizinio asmens kontroliuojama „Inspira Group“ Registrų centrui nurodo, kad verčiasi pagalbine draudimo ir pensijų lėšų kaupimo veikla, reklama, knygų leidyba ir verslo renginių organizavimu, ji įsteigta 2020-ųjų kovą.

Prieš dvejus metus įkurta Kaune registruota ir Marijampolės laisvosios ekonominės zonos valdoma „MLEZ investicija“ deklaruoja, kad pagrindinė jos veikla – nekilnojamojo turto nuoma.

„Finance Guru“ įgaliotas asmuo Rimvydas Vaštakas BNS patvirtino, kad įmonė siekia tęsti darbą. Tačiau jis sakė nežinantis, ar įmonė pateko tarp trijų atrinktų kandidatų. 

„Aš negavau dar oficialaus patvirtinimo iš ministerijos, jokių duomenų neturiu, laukiame“ – pirmadienį BNS sakė R. Vaštakas.

„Valnetas“ kartu su partneriais atrankoje dalyvavo ir pernai, tačiau nepateko tarp trijų pretendentų. Įmonės vadovas, nemokumo administratorius Gintaras Adomonis BNS patvirtino dalyvaujantis atrankoje. 

Pernai atrankoje taip pat dalyvavęs bendrovės „Litpakas“ vadovas bei Indijos įmonės „Flexituff Ventures International Ltd.“ atstovas Baltijos šalyse Petras Šimeliūnas BNS teigė šiemet joje nedalyvaujantis, o „Easy Debt Service“, kuri pernai irgi teikė paraišką, vadovė Rasa Butkuvienė teigė nieko nekomentuosianti. 

Ministerijos sutartis su bendrove „Finance Guru“, kuri dirba kartu su partneriais „Zeta Law“, „Ernst & Young Baltic“, „EY Law“, „Grant Thornton Baltic“ bei „Domus Sola“, galioja iki gegužės 23 dienos.

„Lifosos“ vadovas ir jos akcininkės „EuroChem“ darbuotojas Andrijus Savčukas dar balandžio pabaigoje sakė, kad įmonei vietoje kasdienio administravimo būtų galima taikyti periodinį nepriklausomą sankcijų atitikties auditą, taip išvengiant mokėjimų sulaikymo, kuris, anot jo, kliudo sklandžiam darbui.

Tačiau Finansų ministerija, gavusi Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) patvirtinimą, balandį nusprendė, kad „Lifosai“ ir toliau reikalingas administravimas. FNTT direktoriaus pavaduotojas Audrius Valeika praėjusį penktadienį sakė, jog bendrovė disponuoja didelėmis lėšomis, todėl būtina stebėti, ar įmonės vadovai nebando jų nukreipti iš Lietuvos bei Europos Sąjungos. 

4 Komentarai

  • visi nori savo darmavo kasnio

  • Kai patvirtins tokius administratorius, likimas aiškus, bus kaip Snoro ir Ūkio bankams.

    • O kas atsitiko snoro ir ūkio bankams? Papasakok plačiau.

      • Kiba nežinai ,kad jie tyčia suėsti buvo ir tame jų sužlugdyme labai pasireiškė dvi senmergės ,dvi ONO,tuomet muravjovynėje bei finmine gyvačių lizdus susisukę?

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video