Elektros niekada negaminusi Kruosto HE užtvanka bus nugriauta

 Elektros niekada negaminusi Kruosto HE užtvanka bus nugriauta

Kruosto HE užtvanka./15min.lt/ Wikimedia Commons nuotr.

BNS inf.

Dar sovietų laikais pastatytos ir niekada elektros taip ir negaminusios Kruosto hidroelektrinės (HE) užtvanka Nevėžio upėje Kėdainių rajone per dvejus metus bus nugriauta. 

Anot Kėdainių savivaldybės administracijos direktoriaus Gintauto Muzniko, apgriuvusi užtvanka kėlė pavojų aplinkiniams gyventojams, todėl Aplinkos ministerija jos griovimo darbams skyrė 250 tūkst. eurų. 

„Ji yra eilę metų nenaudojama ir neeksploatuojama, kelia grėsmę aplinkinių gyventojų ir visų kitų lankančių tas vietoves saugumui, todėl ji kaip statinys yra nereikalingas ir todėl Aplinkos ministerijai paskelbus finansavimą tokių užtvankų griovimui savivaldybė kreipėsi į Aplinkos ministeriją su paraiška gauti lėšų“, – teigė G. Muznikas.

Apgriuvusi užtvanka kėlė pavojų aplinkiniams gyventojams, todėl Aplinkos ministerija jos griovimo darbams skyrė 250 tūkst. eurų. 

Užtvanka nenaudojama, tačiau ją nugriauti savivaldybė gavo teisę tik šiais metais pasibaigus nuomos sutarčiai su privačiais asmenimis.

„Ji buvo apskričių viršininkų administracijos 1996 ar kažkuriais metais – visos užtvankos buvo išnuomotos privatiems savininkams, užtvankos, kurios buvo veikiančios, jos pasistatė hidrotechninius įrenginius ir gamino elektros energiją. (…) Nuomos sutartis baigėsi šiais metais“, – pasakojo G. Muznikas.

Įmonė nuomos sutartį nutraukė, nes sustabdė veiklą, o elektros negamino dėl techniškai netvarkingos užtvankos.

Griovimo darbus planuojama pradėti vasaros pirmoje pusėje, o baigti – per dvejus metus. 

„Ji visiškai buvo jau griuvusi. Nebuvo tikslinga jos rekonstruoti ir pritaikyti elektros energijos gamybai“, – sakė G. Muznikas.

Anot administracijos direktoriaus, nugriovus užtvanką šioje upės dalyje nebus statoma jokių naujų statinių.

„Projektas derintas ir su Aplinkos saugos agentūra, gamtovaizdis bus patrauklesnis, bus galima pasigrožėti Nevėžio upės šlaitais, vandeniu, bus galima prieiti ir taip toliau. Dabar ji yra kelianti pavojų, nes ten yra betono luitai likę ir vaikščioti yra nesaugu“, – sakė jis.

Šiuo metu šalia užtvankos prieiti neįmanoma – ji aptverta, kad žmonės nesusižalotų. Griovimo darbus planuojama pradėti vasaros pirmoje pusėje, o baigti – per dvejus metus. 

14 Komentarai

 • As neleisiu griaut kruosto uztvankos, šlepas ir pries uztvankos griovima

  • Gamino elektra, kuri buvo tiekiama keliams aplinkiniams kolhozams,-,, Nevėžis “ ir ,, Pakelta velėna „. Apie 1980m. Elektrine prižiūrėjo šalia gyvenantis žmogus, pavarde Nefas.

   • Per tokius sušiktus rašytojus ir iškraipoma istorija.“Niekad negamino“Gamino ir aplinkiniams kolūkiams jos užteko.Va RA tokį „rašýtoja“reikėtu blokuoti,o ne nepatikusius komentarus.

    • Čia ne RA rašytojai rašė, ar nematai, kad tai BNS naujienų centro informacija. Lieuvos naujienų centras BNS. Brt tu per daug debilas, kad suprastum

   • Nieko naujo JAV kolonijoje. Jau nuo „nepriklausomybės atgavimo“ viskas buvo griaunama ir išvoginėjama. Keista, kad dar kažkas buvo likę. Mūsų JAV vasalų valdžia seniai nieko gero Lietuvai neduoda, nes yra globalus užsakymas išnaikinti vietinius aborigenus ir užveisti negrus ir babajus.

 • parasyta neteisingai ,kad kruosto hidroelektrine niekada negamino elektros , as budamas paauglys apie 1964m. buvau toje veikiancioje elektrineje , puikiai pamenu kaip sukosi generatorius pastate ir ziurejom kaip sniokscia vanduo….ir koks tada didelis grazus vandens pavirsius buvo virsutineje dalyje…

  • Dirbo! Tik Muznikas to nežino

 • Nefsi paciulp tu mano vyro kabancius. Nuskutau juos special for yiu

 • Kada grius virvytes hidroelektrines

 • Įdomu, kas tas rašytojas.

 • Kokiais 76 metais nusivežiau sūnų parodyt elektrinę.Tai turbinų salėje dar stovėjo generatoriai ir apačioje matėsi turbinos.Tik po reveliucijos ėmė viską kas iš vario masiškai vogti.Šalia ir pastotė stovėjo ,o ją taryblaikiu prižiūrėdavo panevėžiečiai.Dar ir Antalieptės derivacinę elektrinę-technikos paveldą tegu sugriauna ir buvę patvenkti ežerėliai virsta rūgstančiomis uodų peryklomis.Kai pagalvoji,kiek tai Lietuvai Jauropa suteikė kančių pradedant kryžiaus žygiais ir lenkiant prie užpuolikų religijos,tiek ir dabar paminusi šalies suverenitetą ir savus istatymus su toliau sekančiomis ,,vertybėmis“ užkorusi mums ant sprando.

  • dekonstrukcija ir valstybingumo demontavimas vykdomas planingai, o ne iš kvailumo – „taip jau išėjo“. Ir Attaly ir Švabo veikaluose tas planas ir tikslai išaiškinti. Balsuokit ir toliau už liberalus-konservatorius – būsite laimingi, nes nieko nebeturėsite, niekas neberūpės.

 • Kruoste negamino alektros kaip ir Landsbergys nestukačiavo priduodamas Dušanskiui Sakalą.Aha,šiaipsau užtvenkė Nevėžį,kad aukštaičiai į Žemaitiją nebėgtų,o žiobriai iš Nemuno aukštyn upe neplauktų velniaižin kur neršti.Vykdydami svetimų nurodymus ir žemės ūkio akademiją su visa hidrotechnikos katedra uždarysime,nes kam gi tie kenkėjai bus reikalingi,kai vandenį laistymui bačkomis imsim iš užsienio gabentis.

 • Lensbiergas ne kgbistas, Sakalo nepridave

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video