Dvyliktokai, nespėję pasirinkti norimų laikyti egzaminų, dar turi laiko apsispręsti

 Dvyliktokai, nespėję pasirinkti norimų laikyti egzaminų, dar turi laiko apsispręsti

BNS Josvydo Elinsko nuotr.

ELTOS inf.

Nuspręsta pratęsti laikotarpį, per kurį šiųmetiniai dvyliktokai turi pasirinkti planuojamus laikyti valstybinius brandos egzaminus. Mokiniai, nespėję pasirinkti norimų laikyti egzaminų, tai galės padaryti iki sausio 15 dienos, praneša švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas.

„Prieš porą metų yra priimti įstatymų pakeitimai ir mokiniai, norintys studijuoti tiek valstybės finansuojamose, tiek valstybės nefinansuojamose studijose turi būti išlaikę lietuvių kalbos, matematikos ir trečią pasirinktą egzaminą. Tačiau girdime nuogąstavimus, kad dalis buvo neišgirdę, nesupratę, nežinojo ir iki nustatyto termino nepasirinko, pavyzdžiui, matematikos egzamino ir visgi norėtų jį laikyti“, – kalbėjo G. Jakštas.

Planuojamus laikyti egzaminus dvyliktokai turėjo pasirinkti iki lapkričio 24 dienos, tačiau šis terminas buvo nukeltas į sausio mėnesio vidurį.

„Tad planuojame iki sausio 15 dienos pratęsti galimybę pasirinkti, kokius valstybinius brandos egzaminus laikys mokiniai, kad nenutiktų taip, kad bus dar nežinojusių, nepasirinkusių ir tai užkirs kelią tolimesnėms studijoms“, – pranešė švietimo ministras.

Jis pridūrė, kad mokiniai patys turi pasirinkti norimus laikyti valstybinius brandos egzaminus.

Planuojamus laikyti egzaminus dvyliktokai turėjo pasirinkti iki lapkričio 24 dienos, tačiau šis terminas buvo nukeltas į sausio mėnesio vidurį.

„Kartais netgi pasigirsta, kad mokytojai neleido pasirinkti – čia norėtųsi priminti, kad pasirinkimas yra pačių mokinių ir mokytojai negali užkirsti kelio pasirinkti. Aišku, jeigu metinis pažymys vėliau bus neigiamas, nebus galima laikyti egzamino, bet pasirinkimo teisę visi mokiniai turi“, – akcentavo G. Jakštas.

ELTA primena, kad 2021 m. Seime priimtos Mokslo ir studijų įstatymo pataisos, pagal kurias nuo 2024 m. visi stojantieji į aukštąsias mokyklas turės atitikti vienodus minimalius stojimo reikalavimus.

Visiems stojantiesiems kitais metais bus taikoma universali kartelė – norintiesiems studijuoti tiek valstybės finansuojamose, tiek nefinansuojamose studijų vietose valstybinėse ir nevalstybinėse aukštosiose mokyklose reikės būti išlaikius tris valstybinius brandos egzaminus: lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos (netaikoma stojantiems į menų studijas) ir stojančiojo laisvai pasirinktą (baigusiems trumposios pakopos studijas pasirinkti egzamino nebūtina).

Trijų valstybinių brandos egzaminų įvertinimų aritmetinis vidurkis turės būti ne mažesnis nei pagrindinis mokymosi pasiekimų lygis, jeigu bus stojama į universitetines studijas, ir ne mažesnis nei patenkinamas, jei bus stojama į kolegines studijas.

Visiems stojantiesiems reikės pasiekti mažiausią stojamąjį konkursinį balą, nustatytą pačių aukštųjų mokyklų.

Nuo kitų metų nebebus taikomas metinių pažymių vidurkio reikalavimas.

Tokie minimalūs reikalavimai bus taikomi abiturientams, baigsiantiems mokyklas 2024 ir vėlesniais metais. Ankstesnių metų abiturientams bus taikomi jų mokyklos baigimo metais galioję reikalavimai. Nauji minimalūs reikalavimai nebus taikomi ir asmenims, įgijusiems vidurinį išsilavinimą užsienyje bei atleistiems nuo brandos egzaminų.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video