Dotnuvos Vytauto gatvėje formuojama medžių alėja

 Dotnuvos Vytauto gatvėje formuojama medžių alėja

Dideli želdynų tvarkymo darbai vyksta Dotnuvos miestelyje – čia formuojama medžių alėja./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Medžių genėjimo ir tvarkymo darbai vyksta ne tik Kėdainių mieste, bet ir kaimiškose seniūnijose. Dideli želdynų tvarkymo darbai vyksta Dotnuvos seniūnijoje – čia, Dotnuvos miestelyje, formuojama ilgai tvarkdarių rankų nemačiusi medžių alėja.

Reikėjo būtinai

Dotnuvos seniūnas Modestas Tvaravičius „Rinkos aikštei“ sakė, jog medžių alėją tvarkyti ir formuoti buvo būtina.

„Dirbame jau visą mėnesį. Tikimės per rugsėjį darbus pabaigti. Žinoma, norisi kuo greičiau, bet yra kaip yra, vis tiek darbai bus padaryti.

Genėti medžius reikia specialios technikos, o jos seniūnija neturi. Bokštelį mes gauname iš miesto, tenka dalintis, tad tenka ir luktelėti“, – dėstė seniūnas.

Svarbus darbas

Medžius genėti pagrindinėje Vytauto gatvėje buvo būtina, nes jie atrodė netvarkingai, ilgai nebuvo matę tvarkdarių rankos./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dotnuva šiemet mini 650 metų paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose jubiliejų, tad ne taip seniai dirbti pradėjusio seniūno vizija – sutvarkytas ir gražus miestelis.

„Prieš šventę miestelį papuošė gėlynai. Stengėmės, kad viskas būtų gražu. O medžius genėti leidžiama rudenį ir žiemą, tad dabar šiuos darbus ir atliekame.

Medžius genėti pagrindinėje Vytauto gatvėje buvo būtina, nes jie atrodė netvarkingai, ilgai nebuvo matę tvarkdarių rankos.

Suformuosime, apgenėsime, šakas išvešime ir pavasarį medžiai gražiai ir tvarkingai sužaliuos“, – šypsojosi M. Tvaravičius.

Dotnuvos seniūnas Modestas Tvaravičius „Rinkos aikštei“ sakė, jog medžių alėją tvarkyti ir formuoti buvo būtina.

Aut. past.

Nustatytas laikas

Kėdainių rajono savivaldybė informavo, kad medžių šalinimo ir genėjimo darbai vykdomi kasmet nuo rugpjūčio 1 iki kovo 15 dienos.

Medžiai genimi taikant figūrinį genėjimo būdą, lajai suteikiant ovalo formą, kadangi medžiai neestetiškai atrodo, šakos ataugusios, medžiams jau anksčiau buvo taikytas šis genėjimo būdas.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video