Darbo užmokestis – tik į sąskaitas

 Darbo užmokestis – tik į sąskaitas

BNS/ Josvydo Elinsko nuotr.

Seimas linkęs įteisinti, kad nuo 2022 metų sausio darbo užmokestis, kitos su darbo santykiais susijusios išmokos, taip pat dienpinigiai ir komandiruotės išlaidų kompensacijos būtų mokamos ne grynaisiais, o pavedimu į darbuotojo nurodytą sąskaitą. Išimtį siūloma taikyti tik jūrininkams. 

Seimas antradienį po svarstymo pritarė tokioms Darbo kodekso pataisoms: už balsavo 77, prieš – 9, o susilaikė 32 parlamentarai. Galutinis balsavimas dėl jų vyks dar birželį.  

Manoma, kad algų mokėjimas grynaisiais sudaro sąlygas išnaudoti darbuotojus, vengti mokesčių ir plisti šešėliui.

Žadama, kad smulkiam verslui bus kompensuojamas atsiskaitymo aparatų įsigijimas, kad žmonės galėtų susimokėti kortelėmis bet kuriose prekybos vietose.

Socialinių reikalų ir darbo komiteto vadovas Mindaugas Lingė įsitikinęs, kad draudimo algas mokėti grynaisiais reikia darbuotojams, kad jie būtų labiau apsaugoti. 

Jis abejoja, ar gaunant atlyginimus ne grynaisiais, kils atsiskaitymų problemų. Komiteto vadovas priminė, kad jau pašalpos ir pensijos mokamos į žmonių sąskaitas.    

Tuo tarpu „valstietis“ Valius Ąžuolas prognozavo, kad vertimas žmonėms atlyginimus mokėti tik į sąskaitą paskatins šešėlį, nes nebus kur išsigryninti pinigų.

BNS inf.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video