Braunasi per sugriuvusį tiltą – nepadeda nė užtvaros

 Braunasi per sugriuvusį tiltą – nepadeda nė užtvaros

„Rinkos aikštei“ nuvykus prie tilto išties buvo matyti segmentinėje tvoroje išplėšta skylė, kuria galima lengvai pralįsti vaikui ar lieknesniam suaugusiajam. Akivaizdžiai matėsi, kad tvora sugadinta tyčia ir kad skylė padaryta tam, kad ja galėtų pralįsti žmogus./BNS Teodoro Biliūno ir Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Kėdainiuose sugriuvus Tilto gatvės tiltui problemos nesibaigia. Kol atliekamos ekspertizės, ne tik nejuda jokie tilto tvarkymo darbai ir jau kalbama, kad tiltas nebus suremontuotas greičiau nei per 2 ar 3 metus, bet ir lieka vos žingsnis iki didelės nelaimės – žmonės nepaiso to, kad tiltas uždarytas ir apjuostas užtvaromis. Pėstieji jas jau pralaužė. Fiksuojama, kad sugriuvusiu tiltu eina ir vaikai, ir suaugusieji.

Paviešino nutikimą

Tai, kad dalis kėdainiečių visiškai nesirūpina savo saugumu, paaiškėjo visai neseniai. Neabejingi kraštiečiai, pamatę tiltu keliaujančius asmenis, pradėjo vaizdus viešinti, informavo atitinkamas institucijas.

„Ryte pamačiau, kaip moksleivė eina per sugriuvusį tiltą nuo Šėtos gatvės IKI parduotuvės link. Galvojau, ką ji darys, juk užtverta, o, pasirodo, praėjimas kažkieno jau padarytas…

Lyg nebesimatydavo vaikų einančių, galvojau patikimai užtverta, betgi reikia vis tiek kelią trumpinti keliais metrais. Keista, juk ne taip paprasta buvo tvorą išplėšti“, – paviešinusi sugadintos tvoros nuotrauką kalbėjo kėdainietė Ina Vyšniauskė.

Atsirado ir daugiau

„Rinkos aikštei“ nuvykus prie tilto išties buvo matyti segmentinėje tvoroje išplėšta skylė, kuria galima lengvai pralįsti vaikui ar lieknesniam suaugusiajam.

Akivaizdžiai matėsi, kad tvora sugadinta tyčia ir kad skylė padaryta tam, kad pro ją galėtų pralįsti žmogus.

Pakalbinti Šėtos ir Kauno gatvės gyventojai pasakojo, kad matė tiltu einančius ne tik vaikus, bet ir suaugusiuosius. Pasak jų, žmonės taip trumpina kelią jau ne vieną ir ne dvi dienas.

Uždarius eismą minėtu tiltu per Nevėžį, eismas kreipiamas apylanka krašto keliu Nr. 144 Jonava–Kėdainiai–Šeduva. Šiame kelyje esančiu tiltu (30,889 km) galima saugiai naudotis be apribojimų.

Aut. past.

Lankėsi ekspertai

„Rinkos aikštė“ dėl Tilto gatvės tilto darbų ir susidariusios situacijos kreipėsi į Lietuvos automobilių kelių direkciją.

Kai tik bus gautas oficialus atsakymas – informuosime skaitytojus. Tuomet bus aišku, kokių veiksmų planuojama imtis.

Beje, ketvirtadienį visą dieną Kėdainių mieste dirbo Kelių direkcijos specialistai, jie apžiūrėjo bei vertino ir dar vieno tilto per Dotnuvėlę būklę.

Praėjusios savaitės pradžioje kėdainiečiai ėmė dalintis vaizdais, kad byra ir tiltas per Smilgos upę Kėdainių mieste. Tačiau paaiškėjo, kad žmones labai išgąsdino lūžęs telekomunikacijų kabelius po tiltu laikantis vamzdis.

Prašo supratimo

Kelių direkcija informavo, kad sudarė valstybinės reikšmės kelio Tilto gatvėje esančio tilto avarijos tyrimo komisiją, kurios tikslas – nuodugniai ištirti avarijos priežastis.

Tilto avarijos tyrimui specialiai sudaryta komisija apžiūrėjo avarijos vietą, surinko ir išanalizavo visą reikalingą su statinio eksploatacija ir priežiūra susijusią dokumentaciją, tyrė kitas aplinkybes ir veiksnius, galimai turėjusius įtakos avarijai.

Įvykio padariniai gali būti pašalinti tik po to, kai komisija leis tai atlikti.

Pašalinus įvykio padarinius ir įvertinus tilto būklę, bus galima vertinti, ar tiltas tinkamas tolesnei eksploatacijai ir kokia apimtimi.

Prašo supratimo

Uždarius eismą minėtu tiltu per Nevėžį, eismas kreipiamas apylanka krašto keliu Nr. 144 Jonava–Kėdainiai–Šeduva.

Šiame kelyje esančiu tiltu (30,889 km) galima saugiai naudotis be apribojimų.

Pėsčiųjų eismas nukreipiamas tiltu per Nevėžio upę ties Didžiosios Rinkos aikšte.

Tilto gatvės tilto prieigos aptvertos, pažymėtos specialiais ženklais, sudėti betoniniai blokai. Šiuos darbus atliko Kėdainių kelių tarnyba.

Skubina rekonstrukciją 

Kėdainiuose susidarius nepavydėtinai situacijai, pagaliau vėl tęsiama Vilainių tilto per Nevėžį rekonstrukcija.

Tilto rekonstrukcijos darbai dėl technologinės pertraukos buvo sustabdyti iki kovo 15 dienos, tačiau nuspręsta juos atnaujinti anksčiau. Buvo žadama tądien įrengti ir pontoninį tiltą pėstiesiems, tačiau šis įrengtas ir atidarytas diena vėliau – antradienį.

Vilainių tilto rekonstrukcijos sutartis įsigaliojo 2021 metų lapkritį, o darbai pradėti dar pernai balandį. Darbu planuojama baigti šių metų liepą.

13 Komentarai

 • Nenuostabu, kad taip rizikuoja savo gyvybę tokie pat begalviai kėdainiečiai kaip ir Darbo partijos rinkėjai, kurie po to kaltins valdžią jei atsitiks nelaimė.

  • Teisingas komentaras. Jei nutiks nelaimė, bus kalta valdžia. Žmonės, nedarykit nesąmonių. Pėsčiųjų tiltas juk netoli.

  • Ekspertizei atlikti paskelbtas konkursas. Pasiūlymų pateikimas iki kovo 13

  • Svarbu pedo partija ir viskio butelio partijos sventos karves

   • Liadų porcyja ir maną mynieralinis vanduo bonkas nauju pavadynymu „Urinalis“ tau ūž komyntarą.

 • o tos ilgai lauktos komisijos sudarymas ir jos būsimai priimti sprendimai susiję su kokiais tai betono darbais,kad ji taip vėžliškai skuba tilto klausimu?Ko jai trūksta-proto ar supratimo,kad žaidžiama keliasdešimties tūkstančių piliečių kantrybe?

 • Tai tas brangus šviesoforas eiti per tiltą nedraudžia gi. Paklauskim kaimiečių ką dabar daryti, gi jie mums merus renka jau antrą kadenciją

  • O pats ar eini balsuoti??? Ir prie ko čia kaimiečiai??? Juk kiekvienas turi savo nuomonę. Pats manau taipogi ją turi, tai va…

   • Balsuoti yra pareiga, be abejonės balsuoju visada. Dėl kaimiečių tai pažiūrėkite, pirmiausiai balsus suskaičiavo mažiausios apylinkės, ten ir šovė šie du į viršų. tik pačiame gale pradėjus sumuoti miestiečių balsus (užtruko, nes didžiausios apygardos- miesto), pradėjo trečias vytis ir pirmų dviejų procentai smuko. trečias pritrūko 100 balsų, kad aplenktų antrą. O kaimiečiai visada balsuoja už tai, kokį snukelį šis dienraštis piešia. Bet tik dėl to, kad trūksta išsilavinimo pačiam sumastyt. Ir žinant, kad grubiai kaimuose gyvenančių yra tiek pat, kiek miestelėnų- juos aplenkti labai sunku. Nes ir mieste kandidatai turi giminių ar pažįstamų, kurių balsus sudėjus su kaimiečiais- rezultatą turime tokį.

 • Nu jau kai parašys 😃 A tiltas nesugriuvęs, B mokyklinuką tikrai atlaikys C rūpėtų žmonės nu nupieštu „eismo juostas pėstiesiems“ ir būtų normalus susisiekimas pėsčiomis kol ten nevyksta jokie darbai, aptvertu pačia skyle tvora ir manau ten niekas ir nelystų, dabar tiesiog vaidinti kažkokį „saugumą“ tiesiog gal nebereikia, sunkiasvoris transportas sulaužė tai dabar uždraudžiam viską?. Ne geriau būtų vadovautis sveiko proto kriterijais ir kol metus laiko statys „laikiną“ gyventojai jau kaip nors praeitų ir pro čia?

 • Tamulis savom rankom suraitys tiltuka

  • Tai kad per kadenciją sugebėjo suraityt tik mažą šūduką

 • Kaip jums su galvom komentatoriai, nuo kelių žmonių tiltas sugrius, patiems juokas neima?

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video