Tęsiama Vilainių tilto rekonstrukcija, jau įrengtas ir pontoninis tiltas

 Tęsiama Vilainių tilto rekonstrukcija, jau įrengtas ir pontoninis tiltas

Tęsiama Kėdainiuose esančio Vilainių tilto per Nevėžį rekonstrukcija. Tilto rekonstrukcijos darbai dėl technologinės pertraukos buvo sustabdyti iki kovo 15 dienos, tačiau nuspręsta juos atnaujinti anksčiau./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Tęsiama Kėdainiuose esančio Vilainių tilto per Nevėžį rekonstrukcija. Darbai dėl technologinės pertraukos buvo sustabdyti iki kovo 15 dienos, tačiau nuspręsta juos atnaujinti anksčiau. Tą pačią dieną buvo žadama įrengti ir pontoninį tiltą pėstiesiems, tačiau šis įrengtas ir atidarytas diena vėliau – antradienį.

Darbai jau vyksta

Nuo pirmadienio akcinė bendrovė „HISK“, atliekanti tilto per Nevėžį krašto kelio Nr. 229 Aristava–Kėdainiai–Cinkiškiai 5,151 km rekonstravimą, į statybos objektą atsiuntė darbuotojus ir techniką bei tęsia darbus.

Tilto rekonstrukcijos darbai dėl technologinės pertraukos buvo sustabdyti iki kovo 15 dienos, tačiau nuspręsta juos atnaujinti anksčiau, vasario 14 dieną rangovui suderinus su VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija tilto rekonstravimo veiksmų planą.

Eismas pėstiesiems

Bendrovė žadėjo, kad nuo vasario 20 dienos atstatys laikiną pontoninį pėsčiųjų tiltą ir atnaujins pėsčiųjų eismą.

Buvo žadama pirmadienį įrengti ir pontoninį tiltą pėstiesiems, tačiau šis įrengtas ir atidarytas diena vėliau./Dimitrijaus Kuprijanovo  nuotr.

„Rinkos aikštė“ pirmadienio pavakarę pakalbino bendrovės atstovus ir šie patvirtino, jog pontoninio tilto įrengimo darbai yra vykdomi, tačiau kada tiltas bus atidarytas ir kuriam laikui, neaišku, nes buvo matomos tam tikros indikacijos, kad gali keistis Nevėžio vandens lygis.

Visgi antradienio pavakarę Kėdainių rajono savivaldybė išplatino pranešimą, kad pontoninis tiltas įrengtas ir juo pėsčiųjų eismas jau leidžiamas.  

Naujas tiltas

Nors oficialiai statybos įvardijamos kaip tilto rekonstrukcija, tačiau bendrovės atstovų teigimu, galima drąsiai sakyti, kad Kėdainiuose bus pastatytas naujas tiltas.

„Esamas tiltas bus rekonstruojamas visiškai pakeičiant perdangą ir sustiprinant bei praplatinant esamas atramas, rekonstruojant esamų kūgių ir šlaitų tvirtinimo elementus.

Ant rekonstruotų atramų bus įrengta nauja nekarpytų sijų betoninė perdanga. Atsižvelgiant į specialiuosius architektūros reikalavimus, tilto prieigose bus įrengtos poilsio zonos.

Kelio plotis ant perdangos pasirinktas atsižvelgiant į esamo kelio plotį tilto prieigose, kuris visiškai tenkina šiai kategorijai keliamus reikalavimus.

Vilainių tilto rekonstrukcijos sutartis įsigaliojo 2021 metų lapkritį, o darbai pradėti pernai balandį. Darbus planuojama baigti šių metų gegužę.

Aut. past.

Tilto šalitilčiai bus praplatinti iki 2,5 metro, pritaikant juos mišriam pėsčiųjų ir dviratininkų eismui, atsižvelgiant ir į neįgaliųjų poreikius.

Saugiam eismui užtikrinti ant tilto perdangos bus sumontuoti specialūs atitvarai, kurie tilto prieigose bus nuleisti į sankasą, taikant galinius atitvarų komponentus.

Šalitilčiuose, poilsio aikštelėse numatyti plieniniai turėklai“, – „Rinkos aikštę“ informavo Kelių infrastruktūros statybos bendrovė.

Likęs tik vienas

Vilainių tilto rekonstrukcijos sutartis įsigaliojo 2021 metų lapkritį, o darbai pradėti pernai balandį. Darbus planuojama baigti šių metų gegužę.

Kėdainiuose Nevėžį pervažiuoti būdavo galima trimis tiltais – rekonstruojamu Vilainių tiltu, taip pat Tilto gatvėje esančiu tiltu, kuris sausio 31 dieną įgriuvo, ir kelyje esančio Vilainių tilto per Nevėžį Jonava–Šeduva (Kėdainių aplinkkelyje) esančiu tiltu.

3 Komentarai

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video