Biologinis nuotekų valymas nuo A iki Ž: atsakymai į 6 dažniausius klausimus

 Biologinis nuotekų valymas nuo A iki Ž: atsakymai į 6 dažniausius klausimus

Biologinis nuotekų valymas – sparčiai populiarėjantis sprendimas individualiam būstui. Namų savininkus džiugina ekonomiškas įrenginio veikimas, nesudėtingas montavimas, paprasta priežiūra ir nepriekaištingas nuotekų valymas.

Vis dėlto, jeigu dar neteko susidurti su biologinio valymo sistema, tikriausiai kyla nemažai klausimų apie įrenginius, jų veikimą ir privalumus. UAB „Švaistė“ specialistai dalinasi svarbiausia informacija, kurią turėtumėte žinoti.

1. Kodėl svarbu įsirengti nuotekų valymo sistemą?

Statant naują būstą ar atliekant seno namo renovaciją, svarbu pasirūpinti saugiu aplinkai nuotekų šalinimu. Būtent toks sprendimas yra biologinis nuotekų valymo įrenginys: jis puikiai tinka, jeigu neturite galimybės prisijungti prie centralizuoto nuotekų tinklo arba norite įsirengti individualią nuotekų valymo sistemą.

Kokybiška nuotekų valymo sistema saugiai pašalins nuotekas, neskleis nemalonaus kvapo ir padės apsaugoti aplinką.

2. Kas yra biologinis nuotekų valymas?

Biologinis nuotekų valymas paremtas aktyviojo dumblo veikimu: mikrobų ir bakterijų veikla. Į įrenginį patenkančios buitinės nuotekos maišomos ir aeruojamos valymo talpose, kur veikia aktyvusis dumblas: bakterijos metabolizuoja (suėda ir suskaido) bei biologiškai suardo teršiančias organines medžiagas.

Norint, kad nuotekų valymas vyktų saugiai ir efektyviai, būtinas nuolatinis ištirpusio deguonies tiekimas. Į aktyvųjį dumblą oras įterpiamas burbuliukų forma (difuzinis oras).

3. Kokios nuotekas galima išvalyti biologiniu būdu?

Aktyvusis dumblas valo praktiškai visus organinius teršalus. Vis dėlto, į nuotekas negali patekti šie produktai:

  • Neskaidžios vandenyje medžiagos (nuorūkos, plastikiniai maišeliai, sauskelnės, prezervatyvai, higieniniai paketai, kosmetinė vata ir pan.);
  • Buitinė chemija, kurios sudėtyje yra natrio hipochloritas, chloras, aktyvusis deguonis (pvz. balikliai, skalbikliai, kai kurie WC ir vonios valikliai);
  • Kitos namuose naudojamos cheminės priemonės (alyva, lakas, dažai, skiedikliai, pesticidai, medikamentai, panaudotas aliejus, kosmetinės priemonės, dujinių katilų kondensatas);
  • Sintetinės bakterijos ir bioaktyvatoriai.

4. Ar tai saugu gamtai?

Tikrai taip: visi UAB „Švaistė“ valymo įrenginiai gaminami naudojant modernias technologijas, siekiant užtikrinti šimtaprocentinį jų saugumą ir veiksmingumą.

Pasirinkus biologinį nuotekų valymą, pagrindinį darbą atlieka mikroorganizmai, nenaudojamos sintetinės, agresyvios valymo medžiagos, užtikrinamas natūralus nuotekų skaidymo ir šalinimo procesas, o į aplinką neišskiriamos pavojingos medžiagos. Kviečiame kartu pasirūpinti gamtos tausojimu ir veiksmingu nuotekų valymu!

5. Kur keliauja išvalytas vanduo?

Iš vandens pašalinami organiniai teršalai, jis išvalomas ir gali būti nukreipiamas į melioracijos griovį, upelį arba panaudojamas namų reikmėms: kiemo priežiūrai,  vejos laistymui ir pan.

6. Kaip prižiūrėti nuotekų įrenginius?

Įrenginio priežiūra nėra sudėtinga: reguliariai apžiūrėkite nuotekų valymo sistemas, įvertinkite, ar gerai prateka vanduo, neužsikimšę aeracijos taškai, tiekiamas deguonis. Pamatuokite susidariusį dumblo kiekį, laikantis gamintojo nurodymų. Kai dumblo kiekis pasiekia 60 – 70 proc. lygį, nuotekų įrenginys turi būti išsiurbiamas.

Valymo sistemos, prieinamos kiekvienam

Tikimės, kad gavote aktualios informacijos apie pažangius mūsų įrenginius ir biologinį nuotekų valymą.

Jeigu norite įsigyti nuotekų valymo sistemą arba apie ją sužinoti dar daugiau, maloniai kviečiame susisiekti su UAB „Švaistė“ komanda. Pasiūlysime Jums geriausią valymo įrenginį patraukliomis kainomis!

Direktorius Renius Jakas, tel.: +37068504907, el. pastas: info@svaiste.lt, svetainė: www.svaiste.lt

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video