Bibliotekoje – Evos Tombak naujos knygos pristatymas

 Bibliotekoje – Evos Tombak naujos knygos pristatymas

A. Barzdžiaus/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Gruodžio pradžioje pasirodė socialiai itin aktuali žurnalistės, rašytojos, jogos ir emocinio rašymo mokytojos Evos Tombak knyga „Popietės laikas: mitai ir tiesa apie senėjimą“. Gruodžio 12 dieną, antradienį, 17 val. knygos pristatymas įvyks Kėdainiuose, M. Daukšos viešojoje bibliotekoje, Didžiosios Rinkos a. 5.

Knygos pagrindinis taikinys – senėjimo diskriminacija, visuomenės požiūris, kurį atėjo laikas keisti, nes jau labai netrukus, vos po 20 metų, kas ketvirtas pasaulio gyventojas bus pensinio amžiaus.

Knygą autorė adresuoja ne tik beibi bumerių kartai, bet ir jaunesniems. Tiems, kurie dar turi laiko pakeisti diskriminuojantį požiūrį į amžėjimą. Su skaitytojais ji ketina surengti pokalbį- diskusiją apie amžėjimą, požiūrį į pensiją ir amžiaus diskriminaciją, papasakoti apie naujausius mokslinius tyrimus „kaip sulėtinti senėjimą“.

„Šia knyga noriu įkvėpti suvokti, kad finišas turi būti skambus, prasmingas, įsimenantis. Ir kad pabaigos, nežinau, gera tai ar liūdna žinia, neįmanoma suvaidinti. Užkopsime į pabaigą ar jos link nusirisime, priklauso nuo to, kokie esame. Ties finišu nėra kada filosofuoti, ar atitinkame standartą.“

E. Tombak

„Mes norime gyventi ilgai, bet nenorime atsidurti popietės laike, kaip Carlas Gustavas Jungas vadina senatvę. Senatvė gąsdina, nes liudija, kad gyvenimas yra baigtinis, ir su tuo sunku tapatintis, ypač kai esame jauni. Iš baimės puolame į kraštutinumus: vieni garbų amžių sieja su bejėgiškumu ir pralaimėjimu, kiti sako, kad tai aukso amžius – nebereikia atlikti socialinių vaidmenų, pagaliau galima gyventi dėl savęs“, – taikliai pastebi autorė.

Eva Tombak sako: „Mirti žmogus bijo iš prigimties, o štai senėjimo baimė – tai kultūros suformuotas požiūris. Aš jo nepriimu. Man popietės laikas – tai gyvenimo kūrinio koda. Ilga baigiamoji dalis ir kartu kulminacija. Pabaiga svarbesnė nei pradžia, nes pradžia laikina, o pabaiga – amžina.

Šia knyga noriu įkvėpti suvokti, kad finišas turi būti skambus, prasmingas, įsimenantis. Ir kad pabaigos, nežinau, gera tai ar liūdna žinia, neįmanoma suvaidinti. Užkopsime į pabaigą ar jos link nusirisime, priklauso nuo to, kokie esame. Ties finišu nėra kada filosofuoti, ar atitinkame standartą.“

Eva Tombak – žurnalistė, rašytoja, jogos ir emocinio rašymo mokytoja. Praeityje – žurnalų „Ieva“ ir „Cosmopolitan“ leidėja ir vyriausioji redaktorė. Šiandien – 9 knygų autorė.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video