Babėnų šile šalinami šalia gatvės ir sodybų augantys pavojingi medžiai

 Babėnų šile šalinami šalia gatvės ir sodybų augantys pavojingi medžiai

Arboristai šalina šalia gatvės ir sodybų augančius pavojingus medžius. Iš viso šiemet bus pašalinta dvylika pačių pavojingiausių medžių./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kėdainių mieste esančiame Babėnų šile darbuojasi specialia technika ginkluoti kvalifikuoti aukštalipiai. Arboristai šalina šalia gatvės ir sodybų augančius pavojingus medžius. Iš viso šiemet bus pašalinta dvylika pačių pavojingiausių medžių. Darbai yra būtini, siekiant apsaugoti žmones ir jų turtą.

Informavo gyventojus

Radviliškio padalinio miškininkai, prižiūrintys Babėnų mišką, šalia jo jau pastatė specialius informacinius ženklus, kurie praneša, kad čia bus vykdomi pavojingų medžių pašalinimo darbai. Pateiktoje informacijoje rašoma, kad Radviliškio regioninio padalinio Kėdainių girininkijos kvartaluose bus iškertama dalis medyne augančių pavojingų medžių.

Nupjauti ir supjaustyti medžiai bei kirtimo atliekos, medžių viršūnės ir šakos, bus ištraukiami ir sandėliuojami pamiškėje. Medžiai, nukirsti kertinėje miško buveinėje, nebus ištraukiami į miško sandėlį. Mediena bus palikta miške iki visiško suirimo./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Darbai jau vykdomi

„Rinkos aikštei“ susisiekus su darbus kuruojančiu Miškų urėdijos Radviliškio padalinio vyriausiuoju miškininku Gediminu Povilausku paaiškėjo, kad darbai jau yra vykdomi.

„Šiuo metu Babėnų šile jau yra nukirsti septyni medžiai. Šiemet bus nukirsti dar penki medžiai. Iš viso yra gautas leidimas nukirsti dvylika medžių.

Noriu pabrėžti, kad čia vykdomi specialieji kirtimai, jie yra avarinio būtinumo.

Kirtimai vykdomi siekiant užbėgti už akių nelaimingiems atsitikimams. Medžiai bus nugenėti, dalinai ar visiškai nukertami“, – pažymėjo vyriausiasis miškininkas.

Miškininkas pažymėjo, kad kertami tik pavojų keliantys – pasvirę, seni ar jau lūžtantys, virstantys medžiai.

Aut. past.

Palieka miške

Miškininkas pažymėjo, kad kertami tik pavojų keliantys – pasvirę, seni ar jau lūžtantys, virstantys medžiai.

Nupjauti ir supjaustyti medžiai bei kirtimo atliekos, medžių viršūnės ir šakos, bus ištraukiami ir sandėliuojami pamiškėje.

Medžiai, nukirsti kertinėje miško buveinėje, nebus ištraukiami į miško sandėlį. Mediena bus palikta miške iki visiško suirimo.

„Darbus vykdome labai kruopščiai. Darbuojasi savo srities profesionalai.

Buvo gautas tiek miesto seniūnijos, tiek vietos gyventojų prašymas darbus vykdyti atsargiai, kad nenukentėtų įmonių ir žmonių turtas – namai, sodybos. Darbai vyksta sklandžiai“, – paaiškino Gediminas Povilauskas.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video