Atidarytos naujos dziudo ir bokso salės

 Atidarytos naujos dziudo ir bokso salės

Salių šeimininkai bei svečiai kartu su rajono vadovais perkirpo atidarymo juosteles. /Jorūnės Liutkienės nuotr.

Jorūnė LIUTKIENĖ

Kėdainių sporto centro vadovas Tomas Pakštys su savivaldybės vadovais du kartus perkirpo iškilmingos raudonos spalvos juosteles. Šiuo simboliniu veiksmu oficialiai atidarytos dvi naujos salės: dziudo ir bokso. Centras užsibrėžęs nuolat gerinti sporto bazes ir infrastruktūrą, ir tikslo kryptingai siekia iš sutaupytų pinigų.  Atidarant abi sales centro direktorius sulaukė svečių. Į Kėdainius atvyko Lietuvos bokso federacijos prezidentas Darius Šaluga ir generalinis sekretorius Donatas Mačianskas, dalyvavo Lietuvos bokso federacijos viceprezidentas Vilmantas Bobinas bei bokso treneriai Bronislavas Šimokaitis ir Paulius Zujevas. Taip pat atvyko rajono meras Valentinas Tamulis ir vicemeras Paulius Aukštikalnis.

Boksas traukia jaunimą

Pernai, taip pat gegužės mėnesį, Kėdainių sporto centro direktorius T. Pakštys su Lietuvos bokso federacijos prezidentu Dariumi Šaluga pasirašė bendradarbiavimo susitarimą, kad dar geriau galima būtų rengti sportininkus bei padėti tobulėti treneriams. Nauja apie 127 kv. m salė įrengta  panaudojus tuščias erdves virš senosios krepšinio salės adresu Parko g. 6. Į patalpas centras iš savo biudžeto investavo apie 11 000 eurų.

Kėdainių sporto centro direktorius T. Pakštys sakė, kad šiuo metu bokso treniruotes lanko apie 60 vaikų, o jaunasis treneris daugkartinis šalies ir tarptautinių bokso turnyrų nugalėtojas bei prizininkas Paulius Zujevas pasiryžęs netrukus priimti treniruoti dar 40 vaikų.

Planuose – centre ugdyti apie 120 boksininkų.

Jorūnės Liutkienės nuotr.

2021 metais bokso varžybose kėdainiečiai iškovojo 11 aukso, 9 sidabro ir 14 bronzos medalių bei buvo parengti du Lietuvos bokso rinktinių nariai suaugusiųjų amžiaus grupėje − Paulius Zujevas ir Mindaugas Bankauskas, jaunimo grupėje − Aistė Juodrytė, o jaunučių grupėje −  Kevinas Adamonis.

Treniruojasi vis daugiau vaikų

Be prioritetinių sporto šakų, Kėdainiai vysto ir kitas, kuriuose pasiekimai nė kiek ne prastesni. 2021 metais dziudo sporte vyko net 12 varžybų, kuriose iškovota 9 aukso, 13 sidabro bei 10 bronzos medalių, o Lietuvos dziudo U18 rinktinei parengtas Titas Kalina.

Naujos 40 kv. metrų salės atidaryme su savo ugdytiniais dalyvavo dziudo treneriai Rimantas Pakštaitis ir Indrius Bolisas. Abu kartu jie treniruoja beveik 60 vaikų. Su jais vyksta į varžybas, o vasarą veža į stovyklas.

Į dvi naujas Sporto centro patalpas investuota apie 15 000 eurų.

Aut. past.

,,Mes mažai ilsimės“, − trumpai ir dalykiškai sakė treneris I. Bolisas.  

Jaunasis dziudo imtynininkas Vytenis Adomaitis sakė, kad treniruojasi jau penkerius metus ir su savo partneriu Danieliumi Bolisu turi pelnę asmeninių pasiekimų.

,,Važiuojame į varžybas visur“, − santūriai sakė V. Adomaitis.

Berniukas akivaizdžiai yra patenkintas šiuo savo laisvalaikio praleidimo būdu. Abu jaunieji kovotojai čia pat po juostelės perkirpimo pademonstravo savo įgytus gebėjimus ant naujutėlaičių čiužinių. Kova baigėsi lygiosiomis.

Jaunųjų imtynininkų Vytenio Adomaičio ir Danieliaus Boliso kova baigėsi lygiosiomis./Jorūnės Liutkienės nuotr.

Dziudo treneris Indrius Bolisas sakė, kad, be to, jog sportuojant treniruojamas fizinis kūnas, daug svarbiau, kad sportas moko kantrybės, ugdo discipliną, kovingumą, pagarbą ir atsparumą fiziniams bei psichologiniams veiksniams.

„Vaikams šiuolaikiniame pasaulyje, mokykloje, gyvenime reikia gebėti susikaupti ir susivaldyti, o sportas tai ugdo. Mes ruošiame kovotojus“, − sakė treneris.

Kėdainių sporto centras patikėjimo teise valdo Kėdainių rajono savivaldybei priklausantį turtą: Kėdainių areną, Vilainių rekreacijos ir sporto pramogų kompleksą, futbolo maniežą, krepšinio salę ir stadioną. 2021 metais 15 772 Eur investuota sporto bazių modernizavimui, saugesnės darbo ir ugdymo aplinkos sukūrimui, efektyvesniam paslaugų teikimui.

1 Komentaras

  • Tai nesuprantu kas pasikeitė sporte? Žiūrėsime ar tai duos geresnius rezultatus 🙂

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video